Πληροφορίες για Βολο_βαλια.καλντα_τζουμερκα

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Τέλη Ιουλίου αναχώρηση από Αθήνα->Βόλο. Δυο διανυκτερευσεις εκεί.
Βόλος ->Τζουμέρκα. Μια διανυκτέρευση
Τζουμέρκα->Βάλια καλντα. Μια διανυκτέρευση.
Βάλια καλντα-> Λευκάδα. Μια διανυκτέρευση.
Λευκάδα -> Αγρίνιο. Τρεις διανυκτερευσεις.
Αγρίνιο->Αθήνα (θα ανέβω Καρπενήσι και θα κατέβω απο εκεί) .
Όλες οι διαδρομές θα γίνουν από επαρχιακά δίκτυα με χαμηλές ταχύτητες σχετικά λόγω κυβικών. Σημεία που αξίζει να επισκεφτώ ως νεανίας με το έτερον ενάμιση; Λίγο εύκολο χώμα που μπορώ να πατήσω δικάβαλος; Αα και στο Αγρίνιο μην μου προτείνετε μέρη, τους δικούς μου θέλω να δω :D
Θα ανεβάσω μετα και τους χάρτες στο περίπου που έχω φτιάξει. Κάθε πρόταση δεκτή.
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Βόλο θέλω οπωσδήποτε να πάω Μυλοπόταμο όλοι για την παραλία αυτή λένε αλλά για τον υπόλοιπο δεν ξέρω που αξίζει να πάω. Athens to Volos

Τζουμέρκα έλεγα να μείνω στο καταφύγιο στους Μελισσουργους Ορεινό Καταφύγιο Μελισσουργών to Volos
Πινδο θελω να δω το φαραγγι του Βικου οπωσδηποτε
Λευκάδα και περιξ τα ξέρω λίγο πολύ τα μέρη. Βοήθεια θέλω στα προηγούμενα που να παω και που να μείνω. Papingo to Porto Katsiki
και η επιστροφη Agrinio to Palaio Faliro
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
αφού λες για 2 μέρες διαμονή βόλο, μπορείς
  • τη μια να πας Βόλο προς Τρίκερι / Αγ. Κυριακή (Μηλίνα και Αγ. Κυριακή είναι πολύ ωραία μέρη να φας και ενδιάμεσα, ένα καφεδάκι στις πλατείες από Πινακάτες, Βυζίτσα, Μηλιές είναι ότι πρέπει...)
  • την άλλη μέρα Βόλος - Μυλοπόταμος - Βόλος ( η διαδρομή προς Χάνια είναι απίστευτη και Ζαγορά, Τσαγκαράδα, Χορευτό απλά πανέμορφα)
και έτσι, σε 2 μέρες, πιστεύω θα έχεις δει τα πιο SOS του Πηλίου...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Προτείνω τα παρακάτω, Google them και κάνε το πρόγραμμα σου σύμφωνα με τον χρόνο που διαθέτεις. Τα μέρη αυτά έχουν πάρα πολλά σημεία ενδιαφέροντος και θέλεις αρκετές μέρες να πεις ότι κάτι είδες.

Για διανυκτέρευση κοντά στη Βάλια Καλντα να επιλέξεις Βωβουσα. Θα εκπλαγείς από την ομορφιά του χωριού.

-Μόνη κηπινας
-Γεφύρι κοκορη
-Φαράγγι Βίκου από θέση Μπελόη (βραδέτο)
-Κολυμπήθρες στα Παπιγκα
-Σκάλα Βραδετου
-Δίδυμοι καταρράκτες στο χωριό Καταρράκτης
-Μονοπάτι που συνδέει Συρρακο Καλαρρύτες
-Πέρασμα Μπάρου από Καλαρρύτες
-Μονοπάτι Κουιασα Πούλιανα
-Καταρράκτης κεφαλοβρυσου από καταφύγιο πραμαντων η Μελισσουργών
-Σπήλαιο Ανεμοτρυπα
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Τέλη Ιουλίου αναχώρηση από Αθήνα->Βόλο. Δυο διανυκτερευσεις εκεί.
Βόλος ->Τζουμέρκα. Μια διανυκτέρευση
Τζουμέρκα->Βάλια καλντα. Μια διανυκτέρευση.
Βάλια καλντα-> Λευκάδα. Μια διανυκτέρευση.
Λευκάδα -> Αγρίνιο. Τρεις διανυκτερευσεις.
Αγρίνιο->Αθήνα (θα ανέβω Καρπενήσι και θα κατέβω απο εκεί) .
Όλες οι διαδρομές θα γίνουν από επαρχιακά δίκτυα με χαμηλές ταχύτητες σχετικά λόγω κυβικών. Σημεία που αξίζει να επισκεφτώ ως νεανίας με το έτερον ενάμιση; Λίγο εύκολο χώμα που μπορώ να πατήσω δικάβαλος; Αα και στο Αγρίνιο μην μου προτείνετε μέρη, τους δικούς μου θέλω να δω :D
Θα ανεβάσω μετα και τους χάρτες στο περίπου που έχω φτιάξει. Κάθε πρόταση δεκτή.
Δες και το ορειβατικό καταφύγιο πραμάντων είναι ωραία και μπορεις να διανυκτερευσεις.Επίσης πέρνα και από ιερά μονή κηπίνας
Για βάλια κάλντα από μπάρο έτσι?
 

Japanofilos

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Kawasaki klx 250s 2010
Kawasaki ninja 650 2019
Προτείνω τα παρακάτω, Google them και κάνε το πρόγραμμα σου σύμφωνα με τον χρόνο που διαθέτεις. Τα μέρη αυτά έχουν πάρα πολλά σημεία ενδιαφέροντος και θέλεις αρκετές μέρες να πεις ότι κάτι είδες.

Για διανυκτέρευση κοντά στη Βάλια Καλντα να επιλέξεις Βωβουσα. Θα εκπλαγείς από την ομορφιά του χωριού.

-Μόνη κηπινας
-Γεφύρι κοκορη
-Φαράγγι Βίκου από θέση Μπελόη (βραδέτο)
-Κολυμπήθρες στα Παπιγκα
-Σκάλα Βραδετου
-Δίδυμοι καταρράκτες στο χωριό Καταρράκτης
-Μονοπάτι που συνδέει Συρρακο Καλαρρύτες
-Πέρασμα Μπάρου από Καλαρρύτες
-Μονοπάτι Κουιασα Πούλιανα
-Καταρράκτης κεφαλοβρυσου από καταφύγιο πραμαντων η Μελισσουργών
-Σπήλαιο Ανεμοτρυπα
Tα πες όλα και με το παραπάνω....
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Δες και το ορειβατικό καταφύγιο πραμάντων είναι ωραία και μπορεις να διανυκτερευσεις.Επίσης πέρνα και από ιερά μονή κηπίνας
Για βάλια κάλντα από μπάρο έτσι?
Ναι ναι έτσι έλεγα.
Για διανυκτερευσεις το εχω αφήσει λίγο στο φλου για το διημερο αυτό γιατί εχει τοσα καταφύγια που δεν γίνεται να μην βρω να μείνω.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Παίδες οι κολυμπήθρες γιναν ριακι!!!! Λόγο covid έχουν ανοικτας τας πόρτας του παραδείσου...... Αν θες πάρε τηλ να σου πω για πανω τώρα που τα χω φρέσκα, γιατί μέχρι να καταφέρω να γράψω κάτι θα περάσουν χρόνια......

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Oi δίδυμοι καταρράκτες στο χωριό Καταρράκτης δεν εχουν νερο το καλοκαιρι
Και φανταζομαι (γιατι δεν εχω παει) και αυτος του Κεφαλοβρυσου φτωχος σε νερο θα ειναι
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Στο προγραμμα σου για Πηλιο και παραλια Μυλοποταμου προσθεσε μια ακομα που δεν ειναι 'Εμπορικη" και προκειται για αυτη των "Αγιων Σαραντα". Την επισκευτηκα την προηγουμενη εβδομαδα και εμεινα αναυδος.
 

nikk

Μέλος
Περιοχή
Βόλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Kle 500
Στο προγραμμα σου για Πηλιο και παραλια Μυλοποταμου προσθεσε μια ακομα που δεν ειναι 'Εμπορικη" και προκειται για αυτη των "Αγιων Σαραντα". Την επισκευτηκα την προηγουμενη εβδομαδα και εμεινα αναυδος.
Η αντιεμπορικοτητα τελειώνει μέσα Ιουλίου... Ήσουνα τυχερός που πέτυχες τη συγκεκριμένη παραλία έρημη σχετικά.... Γενικά, όπως ισχύει κ παντού άλλωστε, το Πήλιο βράζει από κόσμο κ ειδικά τα ΣΚ..
o_O
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις προτάσεις σας, έβγαλα ένα προγραμματάκι, τώρα μου λείπει μόνο η μηχανή (θα ανεβάσω θεμα εντός της εβδομάδας με την αγορά πιστεύω).
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και τις προτάσεις σας, έβγαλα ένα προγραμματάκι, τώρα μου λείπει μόνο η μηχανή (θα ανεβάσω θεμα εντός της εβδομάδας με την αγορά πιστεύω).
Δλδ τωρα θα αγοράσεις μοτο,και θα συμβουλευτεις εμάς...μάλιστα..
Εισαι στο σωστό μέρος, είμαστε όλοι πολύ αποφασιστικοι, θα ξεμπερδέψεις στο τσακ μπαμ
 

strokt up

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
hayabusa junior 110cc
Δλδ τωρα θα αγοράσεις μοτο,και θα συμβουλευτεις εμάς...μάλιστα..
Εισαι στο σωστό μέρος, είμαστε όλοι πολύ αποφασιστικοι, θα ξεμπερδέψεις στο τσακ μπαμ
χαχα οχι θέμα για την επιλογή, θέμα παρουσίασης.
 
Top Bottom