Πληροφορίες για Δίρφυ

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Παιδιά καλημέρα κ αι απο εμένα! Προχθες εβαλα και γω το γλυκουλι μου το smt λιιιιγο χωμα προς δασος προσκοπων μερια βιουποιντ και λιγο απο την αλλη μερα(στην ψαθα αυτα ποπαν') κλπ... Δυο τα αποτελεσματα,1ον χεζομουν μην το ριξω πουθενα,δευτερον καραγουσταρα την ζωαρα μου... Το προγραμμα λοιπον μαλλον για αυτη η την επομενη εβδομαδα εχει διρφυ και καταφυγιο μιχαλη νικολαου(καλα το λεω;;)...Ηθελα να ρωτησω λοιπον ειναι βατος ο χωματοδρομος μεχρι εκει; μεχρι εκει και λιιιιιιιγο πιο πανω ακομα βασικα που βλεπω στον χαρτη οτι παει; Δεδομενου οτι στο κατεμακι μου φοραω σουπερκορσα θα ειναι σιγουρα δυσκολακι,οποτε τι πιστευετε;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μεταφέρθηκε στη σχετική ενότητα.
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Από το τέλος της ασφάλτου μέχρι το καταφύγιο ο δρόμος είναι στρωμένος χωματόδρομος και εύκολος για οποιοδήποτε όχημα (τουλάχιστον μέχρι πριν λίγους μήνες που πήγα).
Ίσως να μπορείς να κάνεις μια μικρή απόσταση μετά το καταφύγιο (κάνα χιλιόμετρο περίπου; δεν θυμάμαι ακριβώς) μέχρι τις ταμπέλες όπου ξεκινάει πεζοπορικο/ορειβατικό μονοπάτι για την κορυφή της Δίρφυος.
Από εκεί και πέρα που η διαδρομή κάνει δεξιά (προς Αγ. Ειρήνη) είναι κατηφορική, σαθρή και με πολλές πέτρες (κοινώς ολίγον τι σπαστήρι) και ίσως να μην είναι ότι καλύτερο για το SMT.
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Από το τέλος της ασφάλτου μέχρι το καταφύγιο ο δρόμος είναι στρωμένος χωματόδρομος και εύκολος για οποιοδήποτε όχημα (τουλάχιστον μέχρι πριν λίγους μήνες που πήγα).
Ίσως να μπορείς να κάνεις μια μικρή απόσταση μετά το καταφύγιο (κάνα χιλιόμετρο περίπου; δεν θυμάμαι ακριβώς) μέχρι τις ταμπέλες όπου ξεκινάει πεζοπορικο/ορειβατικό μονοπάτι για την κορυφή της Δίρφυος.
Από εκεί και πέρα που η διαδρομή κάνει δεξιά (προς Αγ. Ειρήνη) είναι κατηφορική, σαθρή και με πολλές πέτρες (κοινώς ολίγον τι σπαστήρι) και ίσως να μην είναι ότι καλύτερο για το SMT.
Τελεια ευχαριστώ πολυ! Ναι ναι μιλουσα για ελαχιστα πιο πανω μεχρι το μονοπατι ισα ισα!
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Να κατεβεις και μια Χιλιαδου για να στριψεις!!
Προσφερεται ο δρομος απο εκει για στριψιματααα;; Δεν ηξερα περα απο προκοπι αν εχει κανα καλο στριφτερο κομματι και ελεγα δεν γυρναω χωρις στροφουλες,ημουνα για να ανεβαινα θηβα και να περνουσα απο παλια εθνικη μετα για λιγο στροφιλικι στο γυνρα(βιλια-μανδρα κλπ),αλλα αφου εχει και απο εκει τελεια!!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Παιδιά καλημέρα κ αι απο εμένα! Προχθες εβαλα και γω το γλυκουλι μου το smt λιιιιγο χωμα προς δασος προσκοπων μερια βιουποιντ και λιγο απο την αλλη μερα(στην ψαθα αυτα ποπαν') κλπ... Δυο τα αποτελεσματα,1ον χεζομουν μην το ριξω πουθενα,δευτερον καραγουσταρα την ζωαρα μου... Το προγραμμα λοιπον μαλλον για αυτη η την επομενη εβδομαδα εχει διρφυ και καταφυγιο μιχαλη νικολαου(καλα το λεω;;)...Ηθελα να ρωτησω λοιπον ειναι βατος ο χωματοδρομος μεχρι εκει; μεχρι εκει και λιιιιιιιγο πιο πανω ακομα βασικα που βλεπω στον χαρτη οτι παει; Δεδομενου οτι στο κατεμακι μου φοραω σουπερκορσα θα ειναι σιγουρα δυσκολακι,οποτε τι πιστευετε;;
Όπου και να πας, ωραία θάναι!
Μόνο μην πας μόνος. Εάν όμως δεν παίζει παρέα, τουλάχιστον ένας να ξέρει ακριβώς που θα κινηθείς!!!
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Όπου και να πας, ωραία θάναι!
Μόνο μην πας μόνος. Εάν όμως δεν παίζει παρέα, τουλάχιστον ένας να ξέρει ακριβώς που θα κινηθείς!!!
Δυστυχως παρεα δεν παιζει για το λιγο πιο τουρινγκ κομματι και ακομα περισσοτερο εστω και την πιο απλη χωματαδα και η αληθεια ειναι οτι για πιο μονοημερες εκδρομες ο συγχρονισμος των προγραμματων ειναι δυσκολος :( Κοινως αμα περιμενω απο την παρεα δεν θα δω αυτα που θελω ποτε...
 
Top Bottom