Πληροφορίες για Ελικώνα και χωμάτινες διαδρομές βόρεια αυτού.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλώς τα παιδιά! :)

Έχω μαζέψει κάποιες διαδρομές από τις χωματοβόλτες που έχω κάμει με το φόρουμ, και προσπαθώ να ενώσω ορισμένες με απώτερο σκοπό κάποια στιγμή να οργανώσω μια δική μου.

Ζητώ λοιπόν πλεροφορίες για το παρακάτω κομμάτι στον Ελικώνα και τη βόρεια μεριά του.
Οι βοιωτοί (@ΛΕΩΝΙΔΑΣ. @Carooly σορρυ αν ξεχνώ άλλα παλικάρια ) ας δώσουν τα φώτα τους, καθώς επίσης και παιδιά που την έχουν κάνει ή που ξέρουν καλά τα μέρη αυτά.

- Είναι βατή από μεγάλα on - off? Δεν εννοώ αν οι χωματόδρομοι είναι πατημένοι, εννοώ αν έχει κομμάτια δύσβατα που δε χωράμε εμείς οι χοντροί, παράδειγμα βράχοι μεγάλοι ή ανοιφορικά άνω των 30 μοιρών... (θέλω η μέτρηση να είναι με μοιρογνωμόνιο :wacky: )
- Υπάρχουν ιδιωτικοί δρόμοι οι οποίοι δεν περνούν?
- Τα κομμάτια βόρεια του Ελικώνα που διασχίζουν τις κορυφές των λόφων περνάνε?
- Κάποια σημεία που παρουσιάζουν φωτογραφικό (ή και άλλο) ενδιαφέρον?

Γενικά ότι άλλη πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει είναι ευσπρ.... ευπρσρ....ευπροδσκ...φτού! ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ!

 

Attachments

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλώς τα παιδιά! :)

Έχω μαζέψει κάποιες διαδρομές από τις χωματοβόλτες που έχω κάμει με το φόρουμ, και προσπαθώ να ενώσω ορισμένες με απώτερο σκοπό κάποια στιγμή να οργανώσω μια δική μου.

Ζητώ λοιπόν πλεροφορίες για το παρακάτω κομμάτι στον Ελικώνα και τη βόρεια μεριά του.
Οι βοιωτοί (@ΛΕΩΝΙΔΑΣ. @Carooly σορρυ αν ξεχνώ άλλα παλικάρια ) ας δώσουν τα φώτα τους, καθώς επίσης και παιδιά που την έχουν κάνει ή που ξέρουν καλά τα μέρη αυτά.

- Είναι βατή από μεγάλα on - off? Δεν εννοώ αν οι χωματόδρομοι είναι πατημένοι, εννοώ αν έχει κομμάτια δύσβατα που δε χωράμε εμείς οι χοντροί, παράδειγμα βράχοι μεγάλοι ή ανοιφορικά άνω των 30 μοιρών... (θέλω η μέτρηση να είναι με μοιρογνωμόνιο :wacky: )
- Υπάρχουν ιδιωτικοί δρόμοι οι οποίοι δεν περνούν?
- Τα κομμάτια βόρεια του Ελικώνα που διασχίζουν τις κορυφές των λόφων περνάνε?
- Κάποια σημεία που παρουσιάζουν φωτογραφικό (ή και άλλο) ενδιαφέρον?

Γενικά ότι άλλη πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει είναι ευσπρ.... ευπρσρ....ευπροδσκ...φτού! ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ!

Είμαι εργασία δεν μπορώ να δω τώρα αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι φίλε.
Αφου πέρασες καντήλι με λασπη δεν νομίζω να έχει θέμα στα μέρη ετούτα.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Καλώς τα παιδιά! :)

Έχω μαζέψει κάποιες διαδρομές από τις χωματοβόλτες που έχω κάμει με το φόρουμ, και προσπαθώ να ενώσω ορισμένες με απώτερο σκοπό κάποια στιγμή να οργανώσω μια δική μου.

Ζητώ λοιπόν πλεροφορίες για το παρακάτω κομμάτι στον Ελικώνα και τη βόρεια μεριά του.
Οι βοιωτοί (@ΛΕΩΝΙΔΑΣ. @Carooly σορρυ αν ξεχνώ άλλα παλικάρια ) ας δώσουν τα φώτα τους, καθώς επίσης και παιδιά που την έχουν κάνει ή που ξέρουν καλά τα μέρη αυτά.

- Είναι βατή από μεγάλα on - off? Δεν εννοώ αν οι χωματόδρομοι είναι πατημένοι, εννοώ αν έχει κομμάτια δύσβατα που δε χωράμε εμείς οι χοντροί, παράδειγμα βράχοι μεγάλοι ή ανοιφορικά άνω των 30 μοιρών... (θέλω η μέτρηση να είναι με μοιρογνωμόνιο :wacky: )
- Υπάρχουν ιδιωτικοί δρόμοι οι οποίοι δεν περνούν?
- Τα κομμάτια βόρεια του Ελικώνα που διασχίζουν τις κορυφές των λόφων περνάνε?
- Κάποια σημεία που παρουσιάζουν φωτογραφικό (ή και άλλο) ενδιαφέρον?

Γενικά ότι άλλη πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει είναι ευσπρ.... ευπρσρ....ευπροδσκ...φτού! ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ!

To κομματι που εχεις ανεβασει περναει κανονικα και ειναι σε χαμηλο σχετικα υψομετρο που σημαινει οτι δεν κραταει χιονι στα σκιερα του.
Η διαδρομη ειναι ευκολη χωρις δυσκολιες γιατι στην Βορεια πλευρα δεν υπαρχει δασος και δεν θα εχεις εκπληξεις με πεσμενα δεντρα κτλ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευχαριστώ παλικάρια.
Μπαίνει στο πλάνο λοιπόν :)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ευχαριστώ παλικάρια.
Μπαίνει στο πλάνο λοιπόν :)

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
...εγω θα ελεγα να συμβουλευτεις και το πλι!! :cool:
:friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φίλε το μοναστήρι του οσίου Λουκά είναι 1000 ετών κ αξίζει να το βάλεις στα ενδιαφέρον καθως κ μια στάση στο αρχαίο Θέατρο Χαιρώνειας που ειναι σκαλισμένο πανω σε βράχο.
Βασικά δεν μπορώ να ανοίξω τους χάρτες αλλά θα το λύσω αλλη φορά αυτο.:cool:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε θα σου στειλω και εγω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
...εγω θα ελεγα να συμβουλευτεις και το πλι!! :cool:
:friendship:
Λευτερη εννοείται οτι το εχω συμβουλευτει το πλι.
Βασικα η βολτα θα γινει στην Κρητη....μην κοιτας που εχω ανεβασει Ελικωνα :D

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
φιλε θα σου στειλω και εγω
Αντε ντε...περιμενω τοση ώρα να απαντησεις.
Σου στέλνω vibes και υπονοουμενα αλλα εσυ ησουν απασχολημένος με τα υγρα του Ηλια... :(

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φίλε το μοναστήρι του οσίου Λουκά είναι 1000 ετών κ αξίζει να το βάλεις στα ενδιαφέρον καθως κ μια στάση στο αρχαίο Θέατρο Χαιρώνειας που ειναι σκαλισμένο πανω σε βράχο.
Βασικά δεν μπορώ να ανοίξω τους χάρτες αλλά θα το λύσω αλλη φορά αυτο.:cool:
Ευχαριστώ ρε Λέο, θα κοιτάξω να προσαρμόσω και τα σημεία που λές.

Βασικά αν κατεβασεις το google earth, και κλικαρεις το αρχειο που εχω ανεβασει με καταληξη kmz θα στο ανοιξει αμεσως.
 
Top Bottom