Ποδήλατο hybrid full suspension ή enduro 250 budget 2000 ευρω

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Όπως λέει ο τίτλος, για μονοπατια όρος πατέρα, Υμηττός, βαρυπομπη και εντος τοίχων αττικής, τι προτείνετε?
βαρεθηκα ασφαλειες τέλη σέρβις εξοδα, το 1090 δεν το βάζω χώμα το έχω μπιμπελό, να κάνω το χώμα μου και να γυμνάζομαι κιόλας..
θα με ενδιέφεραν οι γνώμες σας..με την επιδότηση παίρνεις καινούργιο πολύ καλό ποδήλατο..
η μήπως κάποιο 450 τετράχρονο, ας πούμε?
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Όπως λέει ο τίτλος, για μονοπατια όρος πατέρα, Υμηττός, βαρυπομπη και εντος τοίχων αττικής, τι προτείνετε?
βαρεθηκα ασφαλειες τέλη σέρβις εξοδα, το 1090 δεν το βάζω χώμα το έχω μπιμπελό, να κάνω το χώμα μου και να γυμνάζομαι κιόλας..
θα με ενδιέφεραν οι γνώμες σας..με την επιδότηση παίρνεις καινούργιο πολύ καλό ποδήλατο..
η μήπως κάποιο 450 τετράχρονο, ας πούμε?
Enduro με 2000 ευρω budget.

Διχρονο 250.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εντουρο κ για γυμναστική πάρε έναν διάδρομο (ότι κάνει κ ο από πάνω)


Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το οτι ειδε τετοιον τιτλο και το ανοιξε, ε ειναι μια κινηση!! :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Στάνταρ έχει πληρώσει συνδρομή σε γυμναστήριο πάνω από δύο φορές στη ζωή του

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Έχει πάει κάποιος βουνό με κάτι τέτοιο Ποδηλατο;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχει πάει κάποιος βουνό με κάτι τέτοιο Ποδηλατο;
Αυτή είναι μια πολύ καλή ερώτηση, για τα ηλεκτρικά μιλάμε πάντα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Όπως λέει ο τίτλος, για μονοπατια όρος πατέρα, Υμηττός, βαρυπομπη και εντος τοίχων αττικής, τι προτείνετε?
βαρεθηκα ασφαλειες τέλη σέρβις εξοδα, το 1090 δεν το βάζω χώμα το έχω μπιμπελό, να κάνω το χώμα μου και να γυμνάζομαι κιόλας..
θα με ενδιέφεραν οι γνώμες σας..με την επιδότηση παίρνεις καινούργιο πολύ καλό ποδήλατο..
η μήπως κάποιο 450 τετράχρονο, ας πούμε?
Μη νομίζεις πως με ένα εντούρο ποδήλατο δεν θα έχεις έξοδα. Οι αναρτήσεις θέλουν σέρβις που κοστίζει, τα ρουλεμάν στο μοχλικό αλλαγή κάθε τόσο, οι ζημιές είναι συχνές πχ σπασμένα ντεραγιέ, κομμένες αλυσίδες, στραβωνουν πετάλια κτλ .

Το καλό είναι πως κάνεις όπου θες χωρίς να ενοχλείς και να σε ενοχλούν ενώ με μοτοσυκλέτα εντούρο είναι δύσκολο να πας ας πούμε Υμηττό.

Λενε πως τα ηλεκτρικά είναι πολύ διασκεδαστικά στο βουνό αλλά δεν έχω καβαλήσει να σου πω την αλήθεια.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Το budget σου είναι πολύ καλό και μπορείς να πάρεις πολύ καλά δίκυκλα σε όποια κατηγορία καταλήξεις. Το θέμα είναι πόσες φορές θα χρειαστείς πραγματικά ενα 250 εντουρακι και πόσες ενα e-bike και εξηγώ. Με το e-bike μπορείς να βγείς παντού όπως λέει και ο kordix απο πάνω, εκτός απο τα βουνά φυσικά μπορείς να βγείς ακόμα και μεσα στην πόλη και να μπαινοβγαίνεις σε πάρκα κτλ, να πηδας σκαλιά, μπορείς να πας στο Αλσος Συγγρού, παρκο Τρίτση πχ και να λυσσάξεις. Αξίζει αν αυτό θέλεις. Στην συντήρηση και αυτά θέλουν την προσοχή τους,πχ μια φορά τον χρόνο σερβις σε αναρτήσεις. Σκέψου τι θα κάνεις, ΠΟΥ θα το κάνεις και πόσο συχνα θα το κάνεις.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τα ίδια σκέφτομαι και εγώ. Να δω που θα καταλήξεις να σου κάνω παρέα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
συμπάσχω :laugh::roflmao:
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Μαζευόμαστε πολλοί να ξέρεις και θα εινσι super!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για να αγοράσεις καλό ποδήλατο ηλεκτρικό, δηλαδή με διπλή ανάρτηση (επώνυμη να δουλεύει σωστά)
Φρένα, τροχούς (κύλιση σωστή)
Κέντρα να μην διαλύονται κάθε 3 και λίγο
Να διαβάζεις το έδαφος
Ισάξιο με ένα endouro δηλαδή
Θέλεις 4.500€ τουλάχιστον.
Πίστεψε με έκανα και εντουρο, έσπασα 2 ποδήλατα, για να πάρω ένα canyon διπλής ανάρτησης
Τα έξοδα ανάλογα την χρήση δεν είναι πολλά.
Κανω γύρω στα 10 χρόνια και την οικονομία - ησυχία δεν την αλλάζω με ένα μότο endouro
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Για να αγοράσεις καλό ποδήλατο ηλεκτρικό, δηλαδή με διπλή ανάρτηση (επώνυμη να δουλεύει σωστά)
Φρένα, τροχούς (κύλιση σωστή)
Κέντρα να μην διαλύονται κάθε 3 και λίγο
Να διαβάζεις το έδαφος
Ισάξιο με ένα endouro δηλαδή
Θέλεις 4.500€ τουλάχιστον.
Πίστεψε με έκανα και εντουρο, έσπασα 2 ποδήλατα, για να πάρω ένα canyon διπλής ανάρτησης
Τα έξοδα ανάλογα την χρήση δεν είναι πολλά.
Κανω γύρω στα 10 χρόνια και την οικονομία - ησυχία δεν την αλλάζω με ένα μότο endouro
Ότι πληρώνεις παίρνεις και εχεις δίκιο, αλλά οι ρυθμοί στο χωμα θα είναι βόλτας όποτε δε νομίζω ότι χρειάζομαι κάτι πολύ ακριβό, ακόμα το ψάχνω πάντως, ευχαριστώ για τις προτάσεις
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αυτό θέλω 2000-2300 θα πάει με την επιδότηση

Αυτο εχει 500w μπαταρια? Νομιζω τα ποδηλατα τα επιδοτουν εως 250w . Τοχα διαβασει πριν καιρο , μπορει να κανω λαθος. Και πανω απο 800ε δεν δινουν.
 

YANNIS EFTHIMIOU

Μέλος
Όνομα
YANNIS
Μοτό
Suzuki VStrom 800 DE
Αυτο εχει 500w μπαταρια? Νομιζω τα ποδηλατα τα επιδοτουν εως 250w . Τοχα διαβασει πριν καιρο , μπορει να κανω λαθος. Και πανω απο 800ε δεν δινουν.
800 ευρω είναι το maximum επιδοτούμενο ποσό
 
Top Bottom