Ποδήλατο hybrid full suspension ή enduro 250 budget 2000 ευρω

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για να αγοράσεις καλό ποδήλατο ηλεκτρικό, δηλαδή με διπλή ανάρτηση (επώνυμη να δουλεύει σωστά)
Φρένα, τροχούς (κύλιση σωστή)
Κέντρα να μην διαλύονται κάθε 3 και λίγο
Να διαβάζεις το έδαφος
Ισάξιο με ένα endouro δηλαδή
Θέλεις 4.500€ τουλάχιστον.
Πίστεψε με έκανα και εντουρο, έσπασα 2 ποδήλατα, για να πάρω ένα canyon διπλής ανάρτησης
Τα έξοδα ανάλογα την χρήση δεν είναι πολλά.
Κανω γύρω στα 10 χρόνια και την οικονομία - ησυχία δεν την αλλάζω με ένα μότο endouro
Έτσι είναι, για την ώρα είναι πολύ ακριβά.
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Αυτο εχει 500w μπαταρια? Νομιζω τα ποδηλατα τα επιδοτουν εως 250w . Τοχα διαβασει πριν καιρο , μπορει να κανω λαθος. Και πανω απο 800ε δεν δινουν.
500w είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας και 250w ισχύ το μοτέρ όποτε επιδοτείται .

40% της αξίας του ποδηλάτου ΠΡΟ ΦΟΡΩΝ με μέγιστη επιδότηση τα 800€ συν 500€ αν είσαι πολύτεκνος ή ανάπηρος.
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R

Ποδήλατο δε το λες, ούτε μηχανάκι. Θα δοκιμαστεί σύντομα.

Αν και είχα τρία χρόνια περίπου να κάνω εντούρο το διασκέδασα αρκετά.

Δοκιμάστηκε στον Υμηττό στα εντουράδικα μονοπάτια. Εμένα στα κιλά μου (100 με εξοπλισμό ) και στο sport mode μου έβγαλε αυτονομία 25 χλμ σε δύο ώρες, στα ακριβώς ίδια (διαδρομή-ταχύτητα) σε αναβάτη 80 κιλών είχε +20%.
Κολάει μόνο σε παρατεταμένη ανηφόρα με εμπόδια, αλλά είναι τόσο ελαφρύ που το περνάς με τα χέρια και συνεχίζεις.

Ένας που κάνει και ποδήλατο βουνού θα το ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο νομίζω, εγώ έχω μηδενική εμπειρία, όρθιος δεν μπορούσα να το οδηγήσω πολύ ώρα και σε αντίθεση με το μηχανάκι κουράζει πολύ περισσότερο τα χέρια.(οκ είπαμε είμαι και απροπόνητος).
Στα κιλά μου είναι οριακό, παρόλα αυτά με λίγο σφίξιμο στην ανάρτηση ήταν οκ, απλά φαινόταν σαν να οδηγούσα μικρό ποδηλατάκι.

Πρώτη φορά που οδηγάω στο βουνό και μου έχουν πει οι πεζοί τόσες πολλές καλημέρες. Από όπου περνάγαμε, όπως και να περνάγαμε μας χαιρετούσαν χαμογελώντας. Μου δίναν την αίσθηση πως και να τους πατάγαμε θα μας έλεγαν ευχαριστώ και θα συνεχίζαμε. Μεγάλο πράγμα τελικά ο θόρυβος.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
4.400 -709€ άμα πάρεις την επιδότηση από το κινούμαι ηλεκτρικά, που την παίρνεις σίγουρα.
709€ μόνο δίνεις;
Για πες κάτι παραπάνω για αυτήν επιδότηση!
Που την κάνεις την αίτηση; Πόσο καιρό παίρνει να εγκριθεί; Προϋποθέσεις υπάρχουν;
Ότι ξέρεις βέβαια από αυτά!!!
 
Top Bottom