Ποιά Mega On-Off θα επιλέγατε? (μεταχειρισμένη )

Μεταχειρισμένη Mega On - Off 1000+cc

  • 1. Yamaha XTZ 1200 Super Tenere (2010+)

  • 2. Bmw R 1200 gs + gsa (2010+)

  • 3. Ktm 1190 (2013+)

  • 4. Triumph Tiger Explorer 1200 (2012+)

  • 5. Suzuki V-strom 1000 (2017+)

  • 6. Aprilia Caponord 1200 (2012+)

  • 7. Honda crf 1000 Africa Twin


Results are only viewable after voting.

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Καλοτάξιδο φιλε μου και συνονόματος και Τενερέ. Θα την λατρέψεις την μηχανή. Μετά από λιγο καιρό που θα την έχεις οδηγήσει γράψε τις εντυπώσεις σου.
Και αυτο με το Ready to Race και δεν μιλάω για την ΚΤΜ αλλά για οποιοδήποτε μάρκα μηχανής , πολλοί εχουν πολύ καλές μηχανές και τους περνάει ο άλλος στα στροφιλικια με TRANSALP 650.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
, πολλοί εχουν πολύ καλές μηχανές και τους περνάει ο άλλος στα στροφιλικια με TRANSALP 650.
Δεν είναι ακριβώς κριτήριο αυτό γιατί δεν έχεις πάντα τα ίδια κέφια και την κάψα να αποδείξεις οτιδήποτε.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
εγώ που το βγάζω συνέχεια ,μάλλον έχω πολύ καλό αφεντικό!!!:happy: παίδες μην ανεβαίνετε στα "πορτοκαλί" θα μείνετε χωρίς λεφτά :ha:ha:ha
Αυτό χαχαχχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Αυτα ειναι Ready to Race, η μεγαλη πλειοψηφια των αναβατων δεν ειναι :rolleyes: ασε που αρκετοι ειναι μαλλον Ρεντυ για Κουλαμαρα :p
Εγώ πάντως που το είχα 6 χρόνια ήμουν Ιωάννη Ρέντη.

Ναιδενντρεπομαιναπωοτιημουνκουλος

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Δεν είναι ακριβώς κριτήριο αυτό γιατί δεν έχεις πάντα τα ίδια κέφια και την κάψα να αποδείξεις οτιδήποτε.
Μην χαλάσουμε τα καλοριζικα του παιδιου με την συζητηση μας, απλα κανεις δεν εχει να αποδειξει σε κανέναν τιποτα και ειμαι ο τελευταιος που θα το κάνει. Απλα δεν μπορω να καταλαβω καποιος που θελει και μπορει να οδηγαει γρηγορα θα οδηγαει γρηγορα με οτι μηχανη και να εχει. Δεν θα με κανει μια μηχανη να παω σιγά και μια αλλη γρηγορα. Πχ με το τρανσαλπ να παω σιγα και με το ktm990 γρηγορα.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλοτάξιδο το XTZ 1200. Θα χαρείς κυρίως επαρχιακό χαλασμένο από δω και πέρα. Τέρμα το κοπάνημα.

Ο οδηγός παιδιά κάνει τη διαφορά. Από εκεί ξεκινάνε όλα. Και δεν γουστάρουν όλοι να είναι ready to race. Πολλοί θέλουν ready to travel for many - many years with basic maintenance.

Πλέον υπάρχουν πολύ καλές επιλογές για όλους. Διαλέγεις και παίρνεις. Άντε να παίρνουμε και εμείς σειρά τώρα που έρχεται η ανάπτυξη. :UH:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
δεν μπορω να καταλαβω καποιος που θελει και μπορει να οδηγαει γρηγορα θα οδηγαει γρηγορα με οτι μηχανη και να εχει. Δεν θα με κανει μια μηχανη να παω σιγά και μια αλλη γρηγορα. Πχ με το τρανσαλπ να παω σιγα και με το ktm990 γρηγορα.
Αν κάποιος έχει "μεγάλο μηχανάκι" πρέπει να το πηγαίνει τάπα 100% του χρόνου που το καβαλάει; Απλά βλέποντας το TA να πηγαίνει αργά δεν εντύπωση σε κανέναν ενώ με το 1290R ας πούμε θα σκεφτεί κάποιος αυτόματα "ε, ρε, που πέφτουν τα καλά τα εργαλεία"...



Οικονομοτεχνικά (και επειδή το θέμα αυτό, το άλλο που κατέληξε σε 1290S και το κλασικό/επικό του Hodor ε σόρι Todor με βάζουν και κοιτάω αγγελίες) το Vstrom 1000 έχει τέσσερα χρόνια εγγύηση/οδική και τιμή πολύ προκλητική για να το αγνοήσει κανείς. Πρέπει να βγω στη γύρα για δοκιμές....
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλοταξιδο Γιωργο Jeronimo και να το χαρεις. Κουκλι.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Καλοτάξιδο Γιώργο!!! Πανέμορφο είναι
 

Τσακάλι

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS
Honda Sh 150
Καλοτάξιδο Γιώργη λατρεία !!! Άντε να ανταμώσουμε σε καμιά βόλτα να σε καμαρώσουμε!!! :crs:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μονο.......STELVIO...ρεεεε !!!!!
KTiNoS σε ζητάνε, μόνο Στέλβιο λέει, δώσε κανένα λινκ στον λαό της MG να δει να χαρεί.


Εν τω μεταξύ το "παράπονο" των τενεράκηδων στο ομόηχο ξένο φόρουμ "μόνο για το τι λάδι βάζουμε συζητάμε εδώ μέσα, δείτε πόσο ενδιαφέρον έχουν οι σελίδες των άλλων ον-οφ με μαγικές λύσεις σε βλάβες"
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Καλο μηχανακι πηρε ο Γιωργης.....θα μπορουσε ομως να παρει τον Leader της κατηγοριας.....δεν με ακουσε ομως !!!!




Μονο.......STELVIO...ρεεεε !!!!!

Ο Πραγματικός Leader είναι αυτός που γράφει χιλιόμετρα και νέους δρόμους & ας καβαλάει & Floreta .
Τα λέμε live Κύριε Πέτρο :friendship:
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Καλοταξιdo Γιωργάρα!!!
Εύχομαι να του χαρίσεις πολλά χιλιόμετρα ,όπως και στα προηγούμενα!
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ο Πραγματικός Leader είναι αυτός που γράφει χιλιόμετρα και νέους δρόμους & ας ΕΙΝΑΙ & Floreta .
Τα λέμε live Κύριε Πέτρο :friendship:


Fixed...
Συμφωνεις κ εσυ εεε.....ειδες πως με ξερει το "αγορι ".......ακριβως εμενα περιγραφει......εστω κ με Stelvio ρεε....χαχαχα !!!!
 
Top Bottom