Ποια είναι η καλύτερη κατανάλωση που μπορεί να επιτευχθεί με κτμ 990 adv

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ξέχασες να αναφέρεις ότι είναι οικονομικό σε καύσιμα πάει και πολύ περισσότερο από τα πορτοκαλί όπως π.χ το παλιό το δικό σου
Το παλιο το δικό του όλο μένει απο μπαταρια απ οτι ακουω :roflmao:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ξέχασες να αναφέρεις ότι είναι οικονομικό σε καύσιμα πάει και πολύ περισσότερο από τα πορτοκαλί όπως π.χ το παλιό το δικό σου
"Οτι παει...καίει". Νομος.

Το παλιο το δικό του όλο μένει απο μπαταρια απ οτι ακουω :roflmao:

Το παζαρι της Φλωρινας φταιει...:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
Υποθέτω τον μαμά 2006 δεν ξέρω τι έκανε ο προηγούμενος αλλά νομίζω μαμα
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
"Οτι παει...καίει". Νομος.
Μην παιρνεις και ορκο.. Εσεις που εχετε τα 1190 ξερετε οτι τα μηχανακια σας συμφωνα με τις επιδοσεις τους, ΔΕΝ καινε.

Νομιζω ο ilai εχει ανεβασει φωτο, με μεση καταναλωση -σε ταξιδι φυσικα- κατω των 6 λιτρων???
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μην παιρνεις και ορκο.. Εσεις που εχετε τα 1190 ξερετε οτι τα μηχανακια σας συμφωνα με τις επιδοσεις τους, ΔΕΝ καινε.

Νομιζω ο ilai εχει ανεβασει φωτο, με μεση καταναλωση -σε ταξιδι φυσικα- κατω των 6 λιτρων???
Ναι στο ταξίδι πέρυσι στη Ρουμανία που γενικά οδηγούσαμε τουριστικά αλλά σβέλτα έκαιγα περίπου 2 λίτρα κάτω σε κάθε γέμισα από LC και το GS του πουλιού. Κάτω από 6 λίτρα 5.7 Με 5.8
 

apostolos1983

Μέλος
Όνομα
apostolos
Μοτό
ktm adv 990
το 950 μου, σεταρισμενο σωστα, καιει για να εχουμε και ενα μετρο συγκρισης, γυρω στο μισο λιτρο παραπανω απο στοκ 1200gs αεροψυκτο σε ολες τις συνθηκες (αυτο δοκιμασμενο μετα απο πολλεεεεεεεες βολτες)

τα 990 δυστυχως πασχουν απο σκατενιους πλουσιους χαρτες, και οι περισσοτεροι αφτερμαρκετ ειναι απλα τραγικοι...οποιος κουμπωσει απλα εναν wb μπορει να καταλαβει αμεσως το γιατι, μιας και δουλευουν θεοπλουσιοι...οποιος δεν κουμπωσει μπορει απλα να χρησιμοποιησει τη μυτη του και να μυρισει τα καυσαερια που βρωμοκοπανε βενζινη o_O

οσοι εχετε θεμα με τις καταναλωσεις σας θα σας ελεγα να επενδυσετε ειτε σε ενα πραγματικα καλο δυναμομετρο για να φτιαξετε ενα χαρτη (το ξερω, δυσκολο να βρεθει καποιος αλλα λεμε τωρα), ειτε να προσπαθησετε με ενα power commander V + Autotune...πολυ ευκολο στη χρηση και στη λειτουργια του και θα δειτε φοβερη διαφορα και στην καταναλωση αλλα φυσικα και στη ζωηραδα του κινητηρα
υπάρχει καποιος γνωστης Θεσσαλονικη μεριά να κάνω μια επίσκεψη ;
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Το εχω λιγο καιρο το 990 και στην αρχη μου εβγαζε 140 - 160 χλμ και αναβε λαμπακι!!! WTF!!!
Το πηγαινα ομως πανω απο 5000 σαλ συνεχεια...
Και οταν ξεκινησα να το πηγαινω πιο χαλαρα η καταναλωση ηταν 8,5λ /100χλμ.. οχι και λιγο...
Ειναι σπαστικη η καταναλωση αλλα ειναι κ@υλοτικο απλα!! :like:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με αυτά που διαβάζω δεν μπορώ να μην το πω...

Ο σάπιογκαντι καίει σχεδόν 7 λίτρα ρε σεις.... Και συζητάτε για τα θεριά.!???
Απολαύστε το γκάζι και αν θέτε οικονομία πάρτε μονόδρομο.
 

southstromer

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW
θα συμφωνήσω τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τον μονόδρομο. lc απλο, αθήνα-γαλαξίδι από παλαιά ε.ο., χωρίς απότομα ανοίγματα του γκαζιού παρά μόνο σε προσπεράσεις, έκαψε 10.3 λίτρα, περίπου 4,87 λ/100 χλμ.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Με αυτά που διαβάζω δεν μπορώ να μην το πω...

Ο σάπιογκαντι καίει σχεδόν 7 λίτρα ρε σεις.... Και συζητάτε για τα θεριά.!???
Απολαύστε το γκάζι και αν θέτε οικονομία πάρτε μονόδρομο.
Ε ναι αλλα ο σαπιογκαντι ειναι και Παππουλης ε;; Τεχνολογια 20 ετων και βαλε; Και οι αφρικανες τοσο καινε. Αν οχι τοσο, αντε 6.5...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Στην πόλη μου άναβε λαμπάκι στα 170χλμ, σε μικτή διαδρομή με εθνική και επαρχιακό στροφηλίκι στα 200-210.

Έχω κάνει αργό ταξίδι, και το απόλαυσα, αλλά με σκούτερ! Με το 990 ταξίδευα 170-180, πως καταφέρνετε να συγκρατηθείτε στα 120-140 μιλάμε για μάστερ στο διαλογισμό τουλάχιστον o_O:p:laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ε ναι αλλα ο σαπιογκαντι ειναι και Παππουλης ε;; Τεχνολογια 20 ετων και βαλε; Και οι αφρικανες τοσο καινε. Αν οχι τοσο, αντε 6.5...
Μα το θεμα ειναι για τα καρμπυρατερατα ΚΤΜια.....παλιας τεχνολογιας και αυτα!
Με το Μικουνι, το οποιο σιγουρα ειναι πιο συγχρονο απο το μαμα καρμπυρατερ, η καταναλωση ανεβηκε λογω Κ@@@ας οταν το ανοιγεις.
 

Alexists

Μέλος
Όνομα
ΑΛΕΞΗΣ
Μοτό
CRF 1000 Africa Twin
990 SM 08 +acrapovic+kn , στην πόλη με ''μέτριο'' γκάζι πάντα από 8-8,5 lt/100. Στα ίδια το africa περίπου 6lt/100 και αυτά με πολυυύ ζόρι..Βέβαια όταν ανοίγεις το γκάζι καταλαβαίνεις που πήγαινε αυτή η βενζίνη.....:stm:
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Μα το θεμα ειναι για τα καρμπυρατερατα ΚΤΜια.....παλιας τεχνολογιας και αυτα!
Με το Μικουνι, το οποιο σιγουρα ειναι πιο συγχρονο απο το μαμα καρμπυρατερ, η καταναλωση ανεβηκε λογω Κ@@@ας οταν το ανοιγεις.
Το θέμα αναφέρεται σε 990 adv... Τεσπά καπταιν, το γκαζι πληρώνεται αναλόγως και ανταμοίβει φυσικά.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ρε παιδιά, κάθε φορά μηδενίζω και κοιτάω πόσα χλμ έκαψε το 990 adv μου και όλο τα ξεχνάω μετά :D
Νομίζω ότι έχω κάνει 240χλμ μέχρι λαμπάκι, με νορμάλ οδήγηση, όχι σκίσιμο. Στην Αθήνα που το έχω κυκλοφορήσει 2-3 φορές, πίνει τον πάτο του. Πάντως, έχω καταλάβει ότι παίζει ρόλο και το γέμισμα του ρεζερβουάρ, πόσο το τιγκάρεις δηλαδή καθώς εκεί μπορεί να κρύβονται 1-2 λτ βενζίνης ( και άρα 20-40χλμ).

(990 adv, zuber3 χάρτης, leo vince)
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Ρε παιδιά, κάθε φορά μηδενίζω και κοιτάω πόσα χλμ έκαψε το 990 adv μου και όλο τα ξεχνάω μετά :D
Νομίζω ότι έχω κάνει 240χλμ μέχρι λαμπάκι, με νορμάλ οδήγηση, όχι σκίσιμο. Στην Αθήνα που το έχω κυκλοφορήσει 2-3 φορές, πίνει τον πάτο του. Πάντως, έχω καταλάβει ότι παίζει ρόλο και το γέμισμα του ρεζερβουάρ, πόσο το τιγκάρεις δηλαδή καθώς εκεί μπορεί να κρύβονται 1-2 λτ βενζίνης ( και άρα 20-40χλμ).

(990 adv, zuber3 χάρτης, leo vince)
Εγώ έβαζα και στις τσέπες :p... Και εγώ την ίδια ακριβώς κατανάλωση
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Να καταθέσω και τη δική μου γνώση.
Τα ίδια με τους από πάνω.
180/210χλμ ανάβει λαμπάκι. Απο το λαμπάκι μέχρι που έμεινε κάποια στιγμή 36χλμ, το περισσότερο που έχω κάνει.
Κατανάλωση απο 7 μέχρι 11 λίτρα στα 100χλμ.
Πρίν μου αλλάξει ο @elgato το πρόγραμμα έκαιγε σταθερά πάνω απο 10l/100.
Τραγικό.... αλλά εντάξει τα υπέρ τα ξέρουμε όλοι....Adve αφού

Sent from my super duper pooper scooper!
 
Top Bottom