Ποια ηταν η αγαπημενη σας?

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Ολοι καποτε ζησαμε τον ερωτα στο φαναρι και τις καμπηλες καποιας δυτροχης καλονης!Καποιοι τον ζουμε τωρα ...Με αφορμή αυτό το θεμα παρουσιαζω αυτήν την οποια με μυησε στον κοσμο του ταξιδιού επανω σε δυο ροδες και μου ανοιξε ένα νέο κεφαλαιο στη ζωη,που αν και ειχε ένα μακροχρονιο κενο εκτοτε ,δεν επαψε να ζει μεσα μου το μικροβιο που μου προσφερε....τη μεταβαση από την απλη μετακινηση επανω σε δυο ροδες,σε τροπο ζωης....
Honda vf Magna 750cc.Ετος αποκτησης 1992.
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Το θυμαμαι!το κυνηγουσα τοτε να το παρω,η αυτό η το Africa αλλα δεν εβγαιναν τα ρουβλια!φοιτητες τοτε την βγαζαμε στεναχωρα...
 

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Αυτη! 15 χρονων εως τα 18, ετρεμα ολοκληρος οταν κατεβηκα, μετα την πρωτη βολτα! Καθε 10 λεπτα κοιτουσα την ωρα ποτε θα παει μεσημερι για να την κανω στα χωραφια!
..HONDA CR 250 ELSINORE το ονομα της......ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΩΜΑ ΓΚΑΖΙΑ! ...θα ψαξω για φωτο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50


Μετά από αρκετές βόλτες με διάφορες μάρκες πήρα το πρώτο BMW GS για ταξιδιωτικό Enduro...και έκτοτε μαζί με άλλα μοτό έχω πάντα ένα GS στο γκαράζ μου...

Το είδα πρώτη φορά σε κάτι Γερμαναράδες που ερχόντουσαν τότε εκδρομές στο νησί με τα μπαγκάζια τους, με τα κράνη τους και με τη περιπέτεια να φωνάζει παντού πάνω τους και πάνω στη μοτό...έτσι γεννήθηκε ο έρωτας...

Βέβαια είχα και τη σύμφωνη γνώμη του πατέρα μου, μιας και τσόνταρε αρκετά τότε, όντας και ο ίδιος παλιός μοτοσυκλετιστής με BMW R25,R26, R52,R67 και μετά με το γρήγορο της εποχής R69...
 
Top Bottom