Ποιο ελαστικό είναι αυτό?

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Είναι μήπως κάποιο πισινό endurisio που το έχει βάλει μπροστά?


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μοιάζει με πίσω Michelin Tracker μάλλον 110/90-19
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ελάχιστο κενό ανάμεσα σε φτερό και λάστιχο...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Επιβεβαιώνεται δηλαδή η ερώτηση μου πριν λίγο καιρό του αν γίνεται κάτι τέτοιο σε μηχανές με 19 τροχό στο να παίξουν με ποιο άγριο ελαστικό μπροστά.
Επίσης η απάντηση σε εισαγωγικά, στον kordix για το πώς θα συμπεριφερθεί το εν λόγο εγχείρημα μια τέτοια μοντα.
Θεωρώ ότι είναι δοκιμασμένο πλέον.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ελάχιστο κενό ανάμεσα σε φτερό και λάστιχο...
Επειδή 110/90/19 αντί 110/80/19.
Βγάζεις φτερό κ τέλος
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Προσωπικά δε πιστεύω ότι θα δουλεύει σωστά αλλά αυτό είναι μια θεώρηση δική μου. Το μικρό κενό μεταξύ ελαστικού και φτερού μπορεί να προκύπτει από την διαφορετική κορώνα που σχηματίζουν τα πισινά ελαστικά σε σχέση με τα εμπρός στις ίδιες διαστάσεις. Για ένα τόσο λασπώδες τερέν όσο αυτό της φωτογραφίας σαφώς και θα δουλεύει καλύτερα από ένα άλλο μη τακουνάτο αλλά σε στεγνό χώμα... δε ξέρω. Θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε την άποψη του πρωταγωνιστή της φωτό.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επειδή 110/90/19 αντί 110/80/19.
Βγάζεις φτερό κ τέλος
ΑΝ είναι έτσι θα έπρεπε απλώς να βάλει το 100/90-19 που βγάζει το Tracker και θα ερχόταν σχεδόν στα ίδια. Φοβάμαι όμως ότι ΕΧΕΙ βάλει το 100/90-19 και απλά μπαλωνιάζει λόγω της ζάντας.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
ΑΝ είναι έτσι θα έπρεπε απλώς να βάλει το 100/90-19 που βγάζει το Tracker και θα ερχόταν σχεδόν στα ίδια. Φοβάμαι όμως ότι ΕΧΕΙ βάλει το 100/90-19 και απλά μπαλωνιάζει λόγω της ζάντας.
Εγώ πάλι βλέποντας το πιστεύω ότι είναι 110/90/19 Στέφανε.
Βέβαια ίσως κ να έχεις δίκιο.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
ΑΝ είναι έτσι θα έπρεπε απλώς να βάλει το 100/90-19 που βγάζει το Tracker και θα ερχόταν σχεδόν στα ίδια. Φοβάμαι όμως ότι ΕΧΕΙ βάλει το 100/90-19 και απλά μπαλωνιάζει λόγω της ζάντας.
Επίσης με το να βάλεις 100 αντί 110 μήπως παίζει αρνητικά με τον παράγοντα του βάρους?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πάλι βλέποντας το πιστεύω ότι είναι 110/90/19 Στέφανε.
Βέβαια ίσως κ να έχεις δίκιο.
Μπορεί και να είναι 110 Λεωνίδα, αλλά η μπροστινή ζάντα είναι στην εσοχή της αρκετά πιο στενή από τη πισινή οπότε σίγουρα θα μπαλωνιάζει το ελαστικό όποιο και να είναι από τα δυο.



Επίσης με το να βάλεις 100 αντί 110 μήπως παίζει αρνητικά με τον παράγοντα του βάρους?
Αυτό δεν το πιστεύω, είναι λόγος πλάτους προς προφίλ, ότι κερδίζει σε πλάτος το χάνει σε ύψος και έρχεται περίπου μια η άλλη και στην αντίσταση του.

 
Top Bottom