Ποιό είναι το "καλύτερο" που έχεις οδηγήσει;

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Μην γράφετε βρε..για τα μηχανάκια που έχετε τώρα...

Γιατί θα πρέπει να γράψω για το καλυτεροτερο.....το...Νο1...το "Κουλούρι" κ θα σας στείλω όλους..!!!!!
Γράψε ότι τραβάει η ψυχή σου, και μοίρασε πόνο!!! ;)
Εγώ μαζί σου είμαι :happy:!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Μην γράφετε βρε..για τα μηχανάκια που έχετε τώρα...

Γιατί θα πρέπει να γράψω για το καλυτεροτερο.....το...Νο1...το "Κουλούρι" κ θα σας στείλω όλους..!!!!!
Γελάει ο κόρακας με κάτι τέτοια.. Πιθανώς γελάει καθήμενος πάνω σε κάποιο δέντρο με το κουλούρι να χάσκει από κάτω στις πρασιες!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτό που με τρόμαξε σε σημείο να κλείσω το γκάζι πρωτού βάλω την πέμπτη στο σασμάν, ένα ένα έργο τέχνης,μια μηχανή που την σέβονται ακόμα κ οι χαρλεαδες σε σημείο να σε έχουν επίτιμο μέλος παρόλο που δεν έχεις Χάρλεϊ,η μηχανή που την έκανες παραγγελία κ ξεκίναγε από την πρώτη βίδα για πάρτη σου.Η μόνη του είδους της που έχει κατέβει στην Νέδα σβαρνα κ έχει ανέβει πετώντας πέτρες πίσω μέσα σε μεγάλα νεροφαγωματα. Η πιο μπαρουτοκαπνισμενη
Η V- MAX 1700 φίλου.
Στα δικά μου δεν έχω αλλάξει κ πολλά κ η
αξιοπιστία παίζει σημαντικό ρόλο σε αυτό.
Το tdm 900 που είχα τα πρώτα χρόνια που είχε βγεί ήταν ένα φοβερό μηχάνημα που με πήγε παντού κ δεν κουραζομουν να το οδηγώ κ σε κάθε στάση να το κοιτώ.
Γκάζι είχε αρκετό, τα κανόνια Remus έβγαζαν ένα υπέροχο ήχο κ από αξιοπιστία τέρας.
Το 1150 adventure που έχω τώρα έχει πολλούς λόγους για να μείνει κ αυτό για πολλά χρόνια.
Βρε Λεό... Το vmax δεν κόβει ούτε με Βαλε.
Ντραγκστερ είναι και επειδή δεν στρίβει το γουστάρουν οι χαρλεαδες
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Βρε Λεό... Το vmax δεν κόβει ούτε με Βαλε.
Ντραγκστερ είναι και επειδή δεν στρίβει το γουστάρουν οι χαρλεαδες
Κακοςςς...που είναι το πνεύμα των Χριστουγέννων..;;;;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
1250gs adventure
Ρε φίλε... είσαι ο νηματοθέτης του καλύτερου, του πιο ωφέλιμου και παραγωγικού θέματος στο forum... και ενώ θέλω πολύ να σε πειράξω δε μου βγαίνει με τίποτα!

Απλά ρισπέκτ...


 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Ρε φίλε... είσαι ο νηματοθέτης του καλύτερου, του πιο ωφέλιμου και παραγωγικού θέματος στο forum... και ενώ θέλω πολύ να σε πειράξω δε μου βγαίνει με τίποτα!

Απλά ρισπέκτ...


Καταρχάς χρόνια πολλά :)
Πες ότι πας και εσύ για τζι ες, και μας το φέρνεις μουλωχτά-συνομοτικα να πηδηχτώ από το παράθυρο δλδς...:p
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Καταρχάς χρόνια πολλά :)
Πες ότι πας και εσύ για τζι ες, και μας το φέρνεις μουλωχτά-συνομοτικα να πηδηχτώ από το παράθυρο δλδς...:p
Ευχαριστώ για τις ευχές!

Το ζουμί είναι στο link, σε συνδυασμό με το σχολιασμό μου και έχεις μπροστά σου τη κλασική ατάκα "μόνο για γνώστες"
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Βρε Λεό... Το vmax δεν κόβει ούτε με Βαλε.
Ντραγκστερ είναι και επειδή δεν στρίβει το γουστάρουν οι χαρλεαδες
Ντραγκστερ είναι Κώστα αλλά η 1700 στρίβει λίγο ως πολύ καλύτερα από τις παλαιότερες.
Η αλήθεια είναι ότι στο γυρνά από βόλτα αλλάξαμε μηχανές στην ευθεία μετά την Οινόη.
Λίγο που ήταν ξένο το όχημα λίγο η τρομακτική ροπή με τα 201 αλογατα χεστ--κα πάνω μου.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ντραγκστερ είναι Κώστα αλλά η 1700 στρίβει λίγο ως πολύ καλύτερα από τις παλαιότερες.
Η αλήθεια είναι ότι στο γυρνά από βόλτα αλλάξαμε μηχανές στην ευθεία μετά την Οινόη.
Λίγο που ήταν ξένο το όχημα λίγο η τρομακτική ροπή με τα 201 αλογατα χεστ--κα πάνω μου.
Βρε'συ Λεό, τι λέμε ότι είναι ντραγκστερ και ότι δεν στρίβει;;;;
Να το πει κάποιος επαγγελματίας οδηγός αγώνων, ναι συμφωνώ!!! Να το λέμε εμείς όμως;
Ποιος είναι αυτός (από εμάς) που έφερε την μηχανή αυτή στα "όρια" της, και μπόρεσε να πει μετά ότι δεν στρίβει;
Ένα τρομακτικό κτήνος ήταν που ήθελε πολλά και επαγγελματικά "κογιόνια" για να το στρίψεις όπως το μηχάνημα μπορούσε!!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Βρε'συ Λεό, τι λέμε ότι είναι ντραγκστερ και ότι δεν στρίβει;;;;
Να το πει κάποιος επαγγελματίας οδηγός αγώνων, ναι συμφωνώ!!! Να το λέμε εμείς όμως;
Ποιος είναι αυτός (από εμάς) που έφερε την μηχανή αυτή στα "όρια" της, και μπόρεσε να πει μετά ότι δεν στρίβει;
Ένα τρομακτικό κτήνος ήταν που ήθελε πολλά και επαγγελματικά "κογιόνια" για να το στρίψεις όπως το μηχάνημα μπορούσε!!!!
Επαγγελαμτιες το έλεγαν και όχι μόνο..
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Επαγγελαμτιες το έλεγαν και όχι μόνο..
Επειδή διάβασα αυτό άρθρο πρέπει να συμφωνήσω;
Έγραψε, ανάμεσα άλλων, "Πολύ δυνατό, dragster για τα δεδομένα της εποχής αλλά μόνο για ευθείες."
Ποια αλλη μοτοσυκλετα εκείνης της εποχής μπορούσε να έρθει σε συγκριση μαζί του;
Καμμία!
Αντιθέτως όμως, η επόμενη πρόταση του συντάκτη ήταν "Όχι βέβαια ότι το 1984 άλλα μηχανάκια “στρίβανε τάπα” αλλά λέμε τώρα"

Απ'την μια, μόνο για ευθείες, απ'την άλλη, όχι ότι αλλά μηχανάκια της εποχης έστριβαν τάπα!!!!!
Μηδέν εις το πηλίκον, μηδέν!

Μηχαναρα ήταν και έστριβε (το 84 αυτά, μην μπερδεύεσαι με το σήμερα). Απλά, άλλο να έχεις να διαχειριστείς πχ 60 και 70 αλογα και άλλο 150!!!!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Βρε'συ Λεό, τι λέμε ότι είναι ντραγκστερ και ότι δεν στρίβει;;;;
Να το πει κάποιος επαγγελματίας οδηγός αγώνων, ναι συμφωνώ!!! Να το λέμε εμείς όμως;
Ποιος είναι αυτός (από εμάς) που έφερε την μηχανή αυτή στα "όρια" της, και μπόρεσε να πει μετά ότι δεν στρίβει;
Ένα τρομακτικό κτήνος ήταν που ήθελε πολλά και επαγγελματικά "κογιόνια" για να το στρίψεις όπως το μηχάνημα μπορούσε!!!!
Πάντως με επιφύλαξη να απαντήσω πώς γενικά το concept V-max ήταν εξαρχής ένα Drag Bike.. Στημμένο δηλαδή για επιταχύνσεις.

Και απο ιδιοκτήτη παλιού V-max μου είχε μεταφέρει αυτή την αίσθηση πώς ήταν ένα κτήνος για επιταχύνσεις αλλά υστερούσε στα υπόλοιπα.

Παρόμοια ιστορία με τα Suzuki b-King. Κτηνώδης επιτάχυνση, κακό στις στροφές. Έχω φίλο που το πήρε κούτα όταν βγήκε και 2 μήνες μετά bye bye το πούλησε κακήν κακώς..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πάντως με επιφύλαξη να απαντήσω πώς γενικά το concept V-max ήταν εξαρχής ένα Drag Bike.. Στημμένο δηλαδή για επιταχύνσεις.

Και απο ιδιοκτήτη παλιού V-max μου είχε μεταφέρει αυτή την αίσθηση πώς ήταν ένα κτήνος για επιταχύνσεις αλλά υστερούσε στα υπόλοιπα.

Παρόμοια ιστορία με τα Suzuki b-King. Κτηνώδης επιτάχυνση, κακό στις στροφές. Έχω φίλο που το πήρε κούτα όταν βγήκε και 2 μήνες μετά bye bye το πούλησε κακήν κακώς..
2.3 τα 0-100
Παρα τα 300 κιλά του και τα 200 άλογα, στημένο καθαρά για ευθείες και επιταχύνσεις.
Τελικά λίγο πάνω από 200
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πάντως με επιφύλαξη να απαντήσω πώς γενικά το concept V-max ήταν εξαρχής ένα Drag Bike.. Στημμένο δηλαδή για επιταχύνσεις.

Και απο ιδιοκτήτη παλιού V-max μου είχε μεταφέρει αυτή την αίσθηση πώς ήταν ένα κτήνος για επιταχύνσεις αλλά υστερούσε στα υπόλοιπα.

Παρόμοια ιστορία με τα Suzuki b-King. Κτηνώδης επιτάχυνση, κακό στις στροφές. Έχω φίλο που το πήρε κούτα όταν βγήκε και 2 μήνες μετά bye bye το πούλησε κακήν κακώς..
Σε επιταχυνση ήταν άπιαστο, συμφωνούμε όλοι σε αυτό (και πως θα μπορούσαμε να κάνουμε διαφορετικά :p)!
Εγώ έχω "ένσταση" ως προς το "δεν έστριβε"! Να προσπαθήσω να το θέσω αλλιώς:
Μπορούμε να πούμε ότι "δεν έστριβε, σύμφωνα/συγκριτικά με την κτηνωδη δύναμη του και τα κυβικά του, για την εποχή του"!
Ένα σκέτο δεν έστριβε, το αδικεί σε υπερθετικό βαθμό!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε επιταχυνση ήταν άπιαστο, συμφωνούμε όλοι σε αυτό (και πως θα μπορούσαμε να κάνουμε διαφορετικά :p)!
Εγώ έχω "ένσταση" ως προς το "δεν έστριβε"! Να προσπαθήσω να το θέσω αλλιώς:
Μπορούμε να πούμε ότι "δεν έστριβε, σύμφωνα/συγκριτικά με την κτηνωδη δύναμη του και τα κυβικά του, για την εποχή του"!
Ένα σκέτο δεν έστριβε, το αδικεί σε υπερθετικό βαθμό!!!
Σύμφωνα με τον χαρακτήρα του, το πλαίσιο του, τις αναρτήσεις του, κλπ κλπ.
Το έβγαλαν για συγκεκριμένο σκοπό βρε Νικόλα.
Τεσπα... Όλοι θα θέλαμε και ένα τέτοιο σε μια γωνιά του γκαράζ μας
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σύμφωνα με τον χαρακτήρα του, το πλαίσιο του, τις αναρτήσεις του, κλπ κλπ.
Το έβγαλαν για συγκεκριμένο σκοπό βρε Νικόλα.
Τεσπα... Όλοι θα θέλαμε και ένα τέτοιο σε μια γωνιά του γκαράζ μας
Εγώ έχω ένα στο γκαράζ! Όχι στο δικό μου όμως, δίπλα ο γείτονας έχει :laugh:!!!!! "Εισαγωγής";)....
Το βάζει εμπρός και απ'το μπάσο της εξάτμισης, ανοίγει η γκαραζοπορτα μόνη της..... :ha
 
Top Bottom