Ποιό είναι το "καλύτερο" που έχεις οδηγήσει;

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Νομίζω πως σε αυτή την κατηγορία το καλύτερο αυτή την στιγμή (2021-22) είναι το Rocket 3 της Triumph.
2500cc, 3κύλινδρος κινητήρας, 167 άλογα, 221 Nm @ 4000 rpm. 0 - 100 σε 2.73 δευτερόλεπτα
(και στρίβει)




 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω πως σε αυτή την κατηγορία το καλύτερο αυτή την στιγμή (2021-22) είναι το Rocket 3 της Triumph.
2500cc, 3κύλινδρος κινητήρας, 167 άλογα, 221 Nm @ 4000 rpm. 0 - 100 σε 2.73 δευτερόλεπτα
(και στρίβει)




Πως τους κατάντησαν τα euro 5, 6, 28, 33 κτλ κτλ!!!
Ύστερα από σχεδόν σαράντα χρόνια, πιο πολλά κυβικά, λιγότερη ιπποδύναμη, λιγότερη ροπή και πάει λέγοντας!!!!!
Τις έχουν πεθάνει τις Μ.Ε.Κ....... και σε λίγα χρόνια, και κυριολεκτικά!!!!

Μόλις τώρα έσκασε χαμόγελο η... Γκρέτα!!! :p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Νομίζω πως σε αυτή την κατηγορία το καλύτερο αυτή την στιγμή (2021-22) είναι το Rocket 3 της Triumph.
2500cc, 3κύλινδρος κινητήρας, 167 άλογα, 221 Nm @ 4000 rpm. 0 - 100 σε 2.73 δευτερόλεπτα
(και στρίβει)

Σίγουρα στρίβει;;; :happy:
Γιατί βλέπω μια μικρή κλίση...... και το μαρσπιε είναι έτοιμο να ακουμπήσει :p!!!
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Για 3λεπτά το '03 ένα husaberg fe501 motard. -20χρονια, -20kg, +30αλογατα. Δεν θυμάμαι και πολλά ίσως έφταιγαν οι 4γυρες ντριφταροντας σε μια πλατεία, μια έξοδος με σουζα και 3η, ένα φορτηγό του δήμου, και ένα καταλάθος έντο. Ωωωωωω ναααα σουυυ γ@@@@μhςςςςς....

:ha


Πάλι καλα που δεν πάθαμε και τίποτα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πραγματικά το καλύτερο που έχω οδηγήσει είναι αυτό που έχω τώρα
Το πρώτο μηχανάκι στην ζωή μου που πήρα καινούργιο και όταν το πήρα είχε τεχνολογία αιχμής
Και μιλώ πάντα με τα δικά μου στάνταρ τα οποία έχουν να κάνουν με πολύωρα και απαιτητικά ταξίδια από θέμα χρήσης υποσυστημάτων τύπου φρένα αναρτήσεων καθώς και δυνατότητα φόρτωσης και άνεσης με δύο άτομα και τα παγκάζια τους
Από την αλλη η ύπαρξη της δυνατότητας να διασχίσω και κάποιους χωματόδρομους σε σχέση με την δική μου ικανότητα διαχείρισης της μηχανής είναι το επιστέγασμα στο ότι είναι η καλύτερη μοτοσυκλέτα που έχω οδηγήσει μέχρι τώρα
Φυσικά όλα αυτά που έγραψα διέπονται από προσωπικά βιώματα προτιμήσεις και είναι εν μέρει υποκειμενικά

ΥΓ

Ο μανιακ είναι τόσο αργος όσο κάποιες ιερές αγελάδες στην Ινδία οι οποίες στο μαντρί που ήταν υπήρχε ένα παρατημένο Ντομί ο λεγόμενος Γκα ι ντις η αλλιώς ντιντις με τον οποίο μας έχει ζαλίσει τον έρωτα
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
2.3 τα 0-100
Παρα τα 300 κιλά του και τα 200 άλογα, στημένο καθαρά για ευθείες και επιταχύνσεις.
Τελικά λίγο πάνω από 200
267 τελική στην ευθεία στην Κατερίνη.
Όπως λέει κ ο Νίκ boxer Κώστα ο φίλος την πήγαινε τάπα.
Μετά απορουσες με τα λεγόμενα του ότι δεν έστριβε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
267 τελική στην ευθεία στην Κατερίνη.
Όπως λέει κ ο Νίκ boxer Κώστα ο φίλος την πήγαινε τάπα.
Μετά απορουσες με τα λεγόμενα του ότι δεν έστριβε.
Λεωνίδα μου... Δεν λέω εγώ τα νούμερα, αλλά ο σοιτσιρο.
Ίσως του φίλου είναι λίγο πειραγμένο, αλλά η Honda :wacky:δίνει 220
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Λεωνίδα μου... Δεν λέω εγώ τα νούμερα, αλλά ο σοιτσιρο.
Ίσως του φίλου είναι λίγο πειραγμένο, αλλά η Honda δίνει 220
Η Honda φταίει για όλα... ;):friend:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα μου... Δεν λέω εγώ τα νούμερα, αλλά ο σοιτσιρο.
Ίσως του φίλου είναι λίγο πειραγμένο, αλλά η Honda :wacky:δίνει 220
Ναι Κώστα το είδα πόσο δίνει ο κατασκευαστής, αλλά στην πράξη αλλά δείχνει το κοντέρ. Μαμά είναι το μοτορι.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Για το πιο είναι/ηταν το καλύτερο, δεν θα γράψω κάτι, γιατί όλα είχαν και κάτι "ξεχωριστό" να το πω; Διαφορετικό;

Αυτό όμως που "έζησα" ΜΙΑ φορά στη ζωή μου, και δεν πρόκειται να ξανασυμβεί (λογικό, και θα καταλάβετε το γιατί), το έζησα με το ταπεινό πρώτο μου μηχανάκι, ένα town mate!!!
Την ημέρα που το αγόρασα, 16 ετών τότε, όταν το πρωτοκαβαλησα για να το γυρίσω σπίτι (δικό μου πλέον, με χαρτιά, παπά και με κουμπαρο:happy:, ΚΑΙ με υπογραφή από τον πατέρα μου -οι ομηρικες μάχεςγια την αγορά παπιού είχαν ξεκινήσει από όταν ήμουν 15 ετών :hungover:), είχα το φοβερο, καταπληκτικό και κυριολεκτικά ανεπανάληπτο συναίσθημα ότι "είχα κατακτήσει τον κόσμο όλο!" Οτι μου ανήκε "το σύμπαν ολάκερο!" :happy:
Αυτό, είναι βαθιά χαραγμένο και δεν πρόκειται να ξεχαστεί ΠΟΤΕ!!!
Τι μου θύμισες τώρα. 50αρι φτιαγμένο 80αρι με σεμπριγκ τριταχυτο..... και εννοείται διαφορικό.. τι να λέμε τώρα... gs και mlks

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τι μου θύμισες τώρα. 50αρι φτιαγμένο 80αρι με σεμπριγκ τριταχυτο..... και εννοείται διαφορικό.. τι να λέμε τώρα... gs και mlks

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έτσι!!!!! :ok:
Εγώ του είχα yoshimura, την Χρυσή με το ασημί ταμπελακι! Της είχα βγάλει τα πάντα από μέσα...... και δεν άντεχα ούτε εγώ το θόρυβο της :muted:!!!!!! :laugh:
Λογικά, ακόμα θα μας βρίζουν.... (Όλοι στην τότε παρέα, παρόμοιες μαλακίες κάναμε...:wacky: )!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πάντως αν έπαιρνα ένα μπρουτάλ εργαλείο αυτό θα ήταν το MT-01, στρίβει δε στρίβει αδιάφορο, αρκεί να ακούω τον υπέροχο ήχο του V-μοτέρ των 1700cc σε χαλαρές βόλτες δίπλα σε οποιαδήποτε ακτογραμμή. Αλλά αυτές είναι μηχανές για γκαράζ που μπορούν να έχουν και 5 και 6 μοτοσυκλέτες.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εγώ πάντως αν έπαιρνα ένα μπρουτάλ εργαλείο αυτό θα ήταν το MT-01, στρίβει δε στρίβει αδιάφορο, αρκεί να ακούω τον υπέροχο ήχο του V-μοτέρ των 1700cc σε χαλαρές βόλτες δίπλα σε οποιαδήποτε ακτογραμμή. Αλλά αυτές είναι μηχανές για γκαράζ που μπορούν να έχουν και 5 και 6 μοτοσυκλέτες.
Ξέρω πολλούς που έχουν μεγάλο γκαράζ.... Λεφτά δεν έχουν να το γεμίσουν!!! :laugh:
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ναι Κώστα το είδα πόσο δίνει ο κατασκευαστής, αλλά στην πράξη αλλά δείχνει το κοντέρ. Μαμά είναι το μοτορι.
Μάστορα η μαμά επίτηδες το έχει γραναζωμενο να βγάζει τόσα. Δύναμη έχει όση θες. Για επιταχύνεις ήταν στημμενο το εργαλείο. Προφανώς έχει πειράξει γραναζωμα. Με την γεωμετρία που έχει το μηχανάκι άμα πατήσει δυνατά φρένα από 267 καλό ταξίδι στην αιωνιότητα!!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτό του έλειπε...... 40 χρόνια μετά και να μην "στρίβει" καλύτερα!!!!
Εγώ στριβω με αυτό τις δουλειάς καποιες μέρα..

Οποίος θέλει περιφερειακό Δραπετσώνας τα στήνουμε.. :cool::p

find duplicates in csv online

10.ιντσες ρόδες πλαίσιο σανίδα μπετο 5cm διαδρομες αναρτήσεων. Θα σου φανεί το vmax Ducati monster μετά!
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Μιας και πιάσατε το θέμα με τα "dragsterάδικα" μηχανάκια, το μόνο που στρίβει και φρενάρει αν όχι σαν SS αλλά σαν power naked, είναι το DIAVEL.
Eπίσης δεν ζυγίζει πάνω από 300 κιλά σαν τα άλλα.
 
Top Bottom