Πολυμηχάνημς-Εκτυπωτής HP 6500A

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Είναι το μοντέλο OfficeJet 6500 με ασύρματη σύνδεση.
Κάτι χάλασε και για να τραβήξει χαρτί χρειάζεται μια βοήθεια με το χέρι (ίσως είναι και επισκευάσιμο). Εμφανισιακά είναι σε κατάσταση βιτρίνας αλλά εμένα λόγω της φύσης της δουλειάς μου είναι πολλές οι εκτυπώσεις που κάνω και με έχει κουράσει η δια χειρός προώθηση του χαρτιού.

Ακόμη και έτσι μπορεί κάποιος να τον χρειάζεται για να κάνει σαρώσεις ή να στέλνει fax (για αυτά δουλεύει απροβλημάτιστα).

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να τον πάρει θα τον έχω στη κατοχή μου για 1 εβδομάδα πριν τον στείλω στην ανακύκλωση.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Να σε ρωτήσω, ο αυτόματος τροφοδότης για το scanner λειτουργεί κανονικά;
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν εννοείς τον επάνω (που εγώ χρησιμοποιούσα για το fax) δουλεύει κανονικότατα αλλά δεν μπορείς να τυπώσεις από εκεί, ούτε νομίζω πως στέλνει για εκτύπωση από εκεί, μόνο ανάγνωση κάνει. Μιλάμε για το παρακάτω ακριβώς μοντέλο (εγώ ακολούθησα τα βήματα αλλά δεν κατάφερα τίποτα)

 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ναι μόνο για σκανάρισμα είναι από εκεί.
Αν δεν το πάρει κάποιος άλλος, έχω μια στοίβα του μισού μέτρου που θέλω να σκαννάρω και θα με βόλευε, οπότε μπορώ να το τσιμπήσω και μετά να το ξαναβγάλω σε "κυκλοφορία", ίσως και προσπαθόντας να φτιάξω τον τροφοδότη της εκτύπωσης αν είναι κάτι απλό.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ναι μόνο για σκανάρισμα είναι από εκεί.
Αν δεν το πάρει κάποιος άλλος, έχω μια στοίβα του μισού μέτρου που θέλω να σκαννάρω και θα με βόλευε, οπότε μπορώ να το τσιμπήσω και μετά να το ξαναβγάλω σε "κυκλοφορία", ίσως και προσπαθόντας να φτιάξω τον τροφοδότη της εκτύπωσης αν είναι κάτι απλό.
ΟΚ Αλέξανδρε, όποτε θέλεις πες μου να κανονίσουμε να βρεθούμε να στον δώσω.

Για να ξέρεις εγώ πήρα το service HP στο Ρέντη (infoquick) και μου είπαν πως αν είναι κάποιο ανταλλακτικό από τροχό τροφοδότησης θα στοιχίσει ελάχιστα, αν όμως έχει πρόβλημα κάποιος αισθητήρας αναγνώρισης του χαρτιού δεν συμφέρει και θα πληρώσω μόνο 20€ για το άνοιγμα του εκτυπωτή.
Βαρέθηκα, δεν είχα υπομονή με κυνηγούσε και ο όγκος εργασίας μου και πήγα και πήρα άλλον.
 
Top Bottom