Που μπορει να φτασει ο ανθρωπος...

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Αμπελόκηποι Αθηνών - Νιγρίτα Σερρών για μια ώρα και καρφί πίσω.Transalp 600 Japan.
Το πήγαινε όλο βράδυ και ήδη 24 ώρες άυπνος όταν ξεκίνησα για επάνω.Ο παλιός γνωστός από Τέμπη δρόμος.
Πριν περίπου 18 χρόνια.Στα 30κάτι.


Α ρε κουράγια κι εποχές...!!!!! TRANSALPARA αθάνατη.-
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αμπελόκηποι Αθηνών - Νιγρίτα Σερρών για μια ώρα και καρφί πίσω.Transalp 600 Japan.
Το πήγαινε όλο βράδυ και ήδη 24 ώρες άυπνος όταν ξεκίνησα για επάνω.Ο παλιός γνωστός από Τέμπη δρόμος.
Πριν περίπου 18 χρόνια.Στα 30κάτι.


Α ρε κουράγια κι εποχές...!!!!! TRANSALPARA αθάνατη.-
Μην πεις τον λόγο, τον καταλάβαμε όλοι :inlove::inlove::roflmao:
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Τό ίδιο δρομολόγιο από Αθήνα το 2001 με ένα dr350 για να δω τον Καρακώστα να τρέχει στο πανελλήνιο ταχύτητας. Δεν θυμάμαι τι ώρα ξεκίνησα. Έφτασα 7 το απόγευμα, δεν βρήκα κανέναν :roflmao: οπότε ξαναγύρισα Αθήνα καπάκια. Μετά από κανα 3ήμερο πήγα να αλλάξω λάδια. Έβγαλε ούτε 100ml...
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αυτο ειναι το ζητουμενο του νηματος εκτος κι αν δεν καταλαβα καλα.
Να σου πω την εγώ επικεντρώθηκα στο εγχείρημα της Acerbis που δεν έχει να κάνει με την αντοχή στα χλμ του αναβάτη αλλά ξεκάθαρα στο σπάσιμο του ρεκόρ χλμε ένα τεποζιτο. Και μάλιστα έχουν 3 αναβάτες που θα αλλάζουν για να γίνει αυτό. Αλλά εφόσον έθεσε αυτό το ερώτημα ο Τάσος εγώ δεν το πήρα χαμπάρι! Να απαντήσω κι εγώ τότε!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σχετικά με το ερώτημα του Τάσου τα περισσότερα χλμ σε μια μέρα τα έχω κάνει μάλλον σίγουρα το Σάββατο του 36ωρου της Moto guzzi του 2011 που έχει μείνει και στις μνήμες ως ένα από τα πιο σκληρά και πρέπει να ήταν κάπου 900(?) χλμ δε θυμάμαι. Αλλά δεν ήταν τόσο τα χλμ αλλά ότι ήταν σχεδόν όλο σφιχτό επαρχιακό. Περίπου 14 ώρες καθαρή οδήγηση με απαιτήσεις. Σαν χλμ οκ τα 500-600-700 σε μια μέρα πολλές φορές. Τώρα σίγουρα κάποιοι που έχουν κάνει μεγάλες διαδρομές εξωτερικού που έπρεπε να έχουν διανύσει πολλά χλμ σε εθνική για να καθαρίσουν μια διαδρομή θα έχουν κάνει και 1500χλμ σε μια μέρα σίγουρα ίσως και παραπάνω
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)

το 2010 οταν πηγα για 2η φορα στο Μαροκο , εγω και ο φιλος μου ο Γιωργος απο την Λαμια ....
21 ωρες στο δρομο.... καυσιμα - τσιγαρο.... καυσιμα - κατουρημα .... τσιγαρο - κατουρημα.... μπλα μπλα μπλα....
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R

το 2010 οταν πηγα για 2η φορα στο Μαροκο , εγω και ο φιλος μου ο Γιωργος απο την Λαμια ....
21 ωρες στο δρομο.... καυσιμα - τσιγαρο.... καυσιμα - κατουρημα .... τσιγαρο - κατουρημα.... μπλα μπλα μπλα....
Το μουρλοκομειο τον taisteil λες που έγραφε στο moto?
Αυτός δεν είχε γυρίσει no stop από Αυστρία; :wacky:o_O:laugh:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
3 φορές Ανάβυσσο - Βελιγράδι (με τη γυναίκα οι 2)

Οχρίδα, Debar, Νις, Κορυτσά, Βουλγαρία σε διάφορες πόλεις σερί από Αθήνα αλλά όλο από παλιά (από Μάνδρα ως τα σύνορα. )

Πίστα Mugelo - Stelvio - Bormio Gavia (+κάποια άλλα πάσα που δε θυμάμαι) - Tρέντο

Κωνσταντινούπολη - Aνάβυσσο με xrv 750

Διδυμοτυχο - Aθηνα

Νεστόριο - Αθήνα 5-6 φορές, τέλη Σεπτεμβρίου αρχές Οκτωβρίου συνήθως με βροχή.

Γλυφάδα - Λουμπιάννα στη Σλοβενία (ζόρι)

Πολλές βόλτες 700-800 με τα περισσότερα σε επαρχιακούς.
 

antonis68

Μέλος
Περιοχή
Σαλαμίνα
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Suzuki Freewind 650 02
Όταν ήμουν φαντάρος το 88
Αλεξανδρούπολη Αθήνα 860 χλμ.
Αναχώρηση 8 το βράδυ και Αθήνα 7 το πρωί, το είχα κάνει κι άλλες φορές αλλά ανθρώπινες ώρες..
Φουλάρισμα το τενερέ του 83 με δωρεάν 30 λίτρα κόκκινη βενζίνη (ήμουν στα καύσιμα)
Και το χειρότερο, δικάβαλο και ο πίσω χωρίς κράνος......!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!

Βουδαπέστη - Καρδίτσα 6 το πρωί με 11 το βράδυ με 39 πυρετό και ένα πόνο στο απαυτο μου χαχαχαχα


Από τότε αποφάσισα τα μονοήμερα μου να μην ξεπερνούν τις 350 χλμ και όλα οκ!!!! Βουνά έχει παντού χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Το μουρλοκομειο τον taisteil λες που έγραφε στο moto?
Αυτός δεν είχε γυρίσει no stop από Αυστρία; :wacky:o_O:laugh:
ταιριαζει και η πολη και το ονομα...
αλλα οχι .... απλη συμπτωση....
ο φιλος μου ο Γιωργος ειναι τωρα 62 ετων....
ο Λαμιωτης ο ταιστιλ ειναι μικροτερος....

και ναι...ειχε γυρισει σερι απο αυστρια...

:friendship:
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
και ένα πόνο στο απαυτο μου
στο :mooning:ρακι ...
πες το....
μεγαλα παιδια ειμαστε....
δειχνουμε κατανοηση....

εαν ειχαμε παει μαζι δεν θα διεκοπτες το ταξιδι...
εχω ΄΄ευλογημενο'' φαρμακο...:p

 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
935χλμ στην βόλτα στο Τζουμέρκα. Τα τελευταία 400 περίπου ΕΟ βέβαια αλλά αρκετές ώρες στον δρόμο συνολικά. Με το S1000XR, γύρισα πολύ λιγότερο κουρασμένος από ότι περίμενα.
 

Doudo

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM LC8-950 Adventure '04
YAMAHA XT-1200Z Super-Tenere '14
Σε χλμ τα περισσότερα σε μια μέρα ήταν το 2019 Bratislava-Λαμία με Vstrom-650, το κοντέρ έγραψε 1.499(!), ούτε καν 1.500. Το πηγαίναμε για Αθήνα, αλλά είχε πάει 1 το βράδυ, έβρεχε και δεν υπήρχε λόγος για παραπάνω.

Βέβαια, η πρώτη μέρα του 36ωρου το 2011, που αναφέρθηκε παραπάνω ήταν σίγουρα μια από τις μεγαλύτερες, 9 το πρωί με 1-1:30 το βράδυ, 16 ώρες επαρχιακό, +900 χλμ, τρέλα! με R100GS.

Κωνσταντινούπολη-Γλυφαδα, 1.200 χλμ το μακρινό 2007, με Adv-950, σε 12 ώρες κάνοντας και στάση για μακαρονάδα… πηγαίναμε σχεδόν παντού με 160-180. Έβαζα βενζίνη κάθε 200 χλμ σχεδόν! Καλύτερα να γύρναγα με αεροπλάνο…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Βασικά καλησπέρα σας και βασικά να ξεκαθαρίσουμε ότι η διαφορά δυσκολίας των 700 στριφτερών χιλιομέτρων με τη δυσκολία 1000 χλμ εθνικής είναι ΧΑΟΤΙΚΗ :waiting:
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Βασικά καλησπέρα σας και βασικά να ξεκαθαρίσουμε ότι η διαφορά δυσκολίας των 700 στριφτερών χιλιομέτρων με τη δυσκολία 1000 χλμ εθνικής είναι ΧΑΟΤΙΚΗ :waiting:
Η μέρα με τη νύχτα!!!!!
Και αυτό γιατί, στα εφτακόσια χλμ στροφών, θα σε πιάσει και η νύχτα, είναι σίγουρο... :laugh:!!!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Track για τον εφιάλτη του 11 παρακαλώ.

Θα εκτιμηθεί το πλήρες διήμερο
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ήντα;;
 

Giorgopro

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
KTM 640 Adv. 1999
Παλιά δεν θυμάμαι λόγω Αλτσχάιμερ, τώρα όμως το
ρεκόρ είναι από Πλ.Ελευθερίας στο Κοιρυδαλλό μέχρι τον
τοίχο των ΗΛΠΑΠ στην Πλ. Ιπποδαμείας γιατί πρέπει να κατουρήσω,
 
Top Bottom