Που το βρίσκουμε αυτό το σωληνάκι?

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τιμη δεν βρισκω αλλα δεν παιζει να χα δωσει πανω απο 15 ευρω.... Πηγαινε τσεκαρε το ...στο γελαγωτη το ειχε και ετοιμοπαραδοτο γιατι πειρα 2


Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε παιδιά, νομίζω πως δεν υπάρχει σωληνάκι διαφορετικής διαμέτρου (ως προς το μπρος-πίσω). Το ίδιο είναι, απλά και το μαμά με τα χρόνια παραμορφώθηκε και "μοιάζει" μεγαλύτερο από τη μία.
Ακριβως....

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Παιδια χωρις παρεξηγηση απλα την γνωμη μου λεω....ενας μαμα σωληνας με κουρμπα δεν μπορεις να βαλεις χυμα εμποριου...το τσακισμα που θα του κανεις για να γωνιαση σε πολυ λιγο καιρο θα αρχιζει της ραγαδες....φιλικα...αλλα δεν θα το κανα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Αν δε βρήκες έλα να σου δώσω, έχω 8mm, 7mm, 7,5mm αν δεν κάνω λάθος. Τα είχα πάρει όταν άλλαξα προληπτικά στην ιταλίδα και μου έχουν περισσέψει...έχω και γωνία 90°
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Αν δε βρήκες έλα να σου δώσω, έχω 8mm, 7mm, 7,5mm αν δεν κάνω λάθος. Τα είχα πάρει όταν άλλαξα προληπτικά στην ιταλίδα και μου έχουν περισσέψει...έχω και γωνία 90°
Είσαι ωραίος!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Παιδια χωρις παρεξηγηση απλα την γνωμη μου λεω....ενας μαμα σωληνας με κουρμπα δεν μπορεις να βαλεις χυμα εμποριου...το τσακισμα που θα του κανεις για να γωνιαση σε πολυ λιγο καιρο θα αρχιζει της ραγαδες....φιλικα...αλλα δεν θα το κανα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν ξερω τι κανει ο Σοιχιρο, αλλα τα παιδια στην Iwata απλα βαζουν ευθυγραμμα σωληνακια μεσα σε ελατηριο ωστε να μην τσακιζουν αλλα και να μπορεις να τα αλλαξεις ευκολα.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν ξερω τι κανει ο Σοιχιρο, αλλα τα παιδια στην Iwata απλα βαζουν ευθυγραμμα σωληνακια μεσα σε ελατηριο ωστε να μην τσακιζουν αλλα και να μπορεις να τα αλλαξεις ευκολα.
Εμεις κυριοι ειμαστε και γωνιασμενοι και ελατηριομενοι χαχαχαχα .... Peace

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν ξερω τι κανει ο Σοιχιρο, αλλα τα παιδια στην Iwata απλα βαζουν ευθυγραμμα σωληνακια μεσα σε ελατηριο ωστε να μην τσακιζουν αλλα και να μπορεις να τα αλλαξεις ευκολα.
Το ελατηριο εκτος απο προστασια κατα του τσακισματος επιτελει νομιζω και τον ρολο της θερμικης ασπιδας
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν ξερω τι κανει ο Σοιχιρο, αλλα τα παιδια στην Iwata απλα βαζουν ευθυγραμμα σωληνακια μεσα σε ελατηριο ωστε να μην τσακιζουν αλλα και να μπορεις να τα αλλαξεις ευκολα.
Σωστό αυτό, αλλά μόνο με inox ελατήριο!!!!
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Πάνε σε ένα συνεργειο αυτοκινήτων ζήτα σωληνάκι βενζίνης 8χλ. Παρε ένα καλό κομμάτι και πάνε σπίτι. Επειδή είναι σκληρό θα κάνει γωνία. Ξεκινά να κόβεις σιγά σιγά και από ένα μήκος και μετά δεν θα κάνει γωνία.

Άμα τους έχεις πάει το αμαξι αρκετές φορές στο δίνουν τζάμπα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom