Πράγματα που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το κόλπο με το κερί το έχει δοκιμάσει κανείς; Το βρήκα σε site με ορειβατικά ρούχα.

 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Το κόλπο με το κερί το έχει δοκιμάσει κανείς; Το βρήκα σε site με ορειβατικά ρούχα.

Ναι είναι χρόνια γνωστό απλά το αποτέλεσμα αισθητικά δεν είναι αυτό που δείχνει. Είναι δύσκολο να πετύχεις την ομοιογένεια στο απλωμα. Ποιο εύκολο είναι με σπρέι αδιαβροχοποιησης . Το καλύτερο κόλπο βέβαια είναι όσο λιγότερο πλύσιμο μπορείς.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Δεν μ αρέσει αυτό το θέμα, ποιος είπαμε το άνοιξε? Ήδη κοιτάω κάποια σετάκια της Klim. Οχι δεν είναι καλό αυτό το θέμα, εδώ έχουμε γραφτεί σε γκρουπ αποτοξινωσης και παμε κάθε τρίτη βράδυ, μπας και μείνει κανα ευρώ. Πλοκ ντιλιτ Μπαν ναπάλμ και ότι άλλο μπορέσω στο θεμα
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

τα αγόρασα χτες. Για χρήση μέσα στη πόλη τους χειμερινούς μήνες. Συνδιάζουν την θερμική προστασία του γόνατου με την προστασία απο πτώση. Φοριούνται πάνω απο το παντελόνι με 2 σκράτς εύκολα και γρήγορα.

Πολύ ποιοτικά ,αποτελεσματικά για το κρύο άνετα και ευκολοφόρετα. Δεν πιάνουν και ιδιαίτερο χώρο σε μια μπαγκαζιέρα.

Προτεινόμενα 100%
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

τα αγόρασα χτες. Για χρήση μέσα στη πόλη τους χειμερινούς μήνες. Συνδιάζουν την θερμική προστασία του γόνατου με την προστασία απο πτώση. Φοριούνται πάνω απο το παντελόνι με 2 σκράτς εύκολα και γρήγορα.

Πολύ ποιοτικά ,αποτελεσματικά για το κρύο άνετα και ευκολοφόρετα. Δεν πιάνουν και ιδιαίτερο χώρο σε μια μπαγκαζιέρα.

Προτεινόμενα 100%
Ωραια προστυχια...:ll:
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?

τα αγόρασα χτες. Για χρήση μέσα στη πόλη τους χειμερινούς μήνες. Συνδιάζουν την θερμική προστασία του γόνατου με την προστασία απο πτώση. Φοριούνται πάνω απο το παντελόνι με 2 σκράτς εύκολα και γρήγορα.

Πολύ ποιοτικά ,αποτελεσματικά για το κρύο άνετα και ευκολοφόρετα. Δεν πιάνουν και ιδιαίτερο χώρο σε μια μπαγκαζιέρα.

Προτεινόμενα 100%
μην κλεβεις, βάλε και καμια δικιά σου φώτο να σε δούμε να τα φορας :p
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Σήμερα δοκιμάστηκαν οι χούφτες που παρήγγειλα τα Χριστούγεννα. Κάτι τα χιόνια κάτι οι αφραγκίες,δεν αξιωθήκαμε για μεγάλη βόλτα. Σήμερα δεν άντεξα άλλο και πετάχτηκα μέχρι τη διπλανή χώρα για φουλαρισμα. Ανώτερη θερμοκρασία οι 2,5 βαθμοί κελσίου.. Έκαναν πολύ καλά τη δουλειά τους. Δεδομένου ότι δεν έχω θερμαινόμενα, φορούσα τα χειμωνιάτικα γάντια και δεν ένιωσα ούτε μια στιγμή κρύο στα δάχτυλα. Άξιζε και με το παραπάνω η αγορά τους.


Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Σήμερα δοκιμάστηκαν οι χούφτες που παρήγγειλα τα Χριστούγεννα. Κάτι τα χιόνια κάτι οι αφραγκίες,δεν αξιωθήκαμε για μεγάλη βόλτα. Σήμερα δεν άντεξα άλλο και πετάχτηκα μέχρι τη διπλανή χώρα για φουλαρισμα. Ανώτερη θερμοκρασία οι 2,5 βαθμοί κελσίου.. Έκαναν πολύ καλά τη δουλειά τους. Δεδομένου ότι δεν έχω θερμαινόμενα, φορούσα τα χειμωνιάτικα γάντια και δεν ένιωσα ούτε μια στιγμή κρύο στα δάχτυλα. Άξιζε και με το παραπάνω η αγορά τους.


Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κοίτα ας είμαστε ειλικρινείς, αυτά είναι χειρότερο απο μπαγκαζιέρα!! Ένα καλό γάντι και θερμαινόμενα γκρίπς δεν σε κάλυπταν? Και βασικά είναι ασφαλή στην οδήγηση?
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Θερμαινόμενα δεν έχω, και ότι γάντι δοκίμασα δουλεύει μέχρι τους 5 βαθμούς οριακά. Με τις χούφτες έκανα διαδρομή μιας ώρας στους 0 βαθμούς και τα χέρια μου ήταν ζεστά. Το χέρι μπαίνει και βγαίνει άνετα. Με το που θα ανέβει η θερμοκρασία σε λογικά επίπεδα θα αφαιρεθούν. Η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από δύο λεπτά .

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όλοι μα όλοι στο εξωτερικό ορκίζονται στα "γάντια φούρνου* και στο πρόβατο στην σέλα. Το δεύτερο χειμώνα και καλοκαίρι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θερμαινόμενα δεν έχω, και ότι γάντι δοκίμασα δουλεύει μέχρι τους 5 βαθμούς οριακά. Με τις χούφτες έκανα διαδρομή μιας ώρας στους 0 βαθμούς και τα χέρια μου ήταν ζεστά. Το χέρι μπαίνει και βγαίνει άνετα. Με το που θα ανέβει η θερμοκρασία σε λογικά επίπεδα θα αφαιρεθούν. Η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από δύο λεπτά .

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χωρίς γάντια δε κάνουν δουλειά;
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Κάνουν, για κίνηση στη πόλη. Και γενικά για μικρές αποστάσεις. Σκέψου όταν έφτασα τελωνείο και έβγαλα τα γάντια, μόλις τελείωσα με τα έγγραφα,δε τα έβαλα ξανά και οδήγησα για 5 χιλιόμετρα περίπου χωρίς. Είχε γύρω στους 2 βαθμούς και ήταν ανεκτά.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Χωρίς γάντια δε κάνουν δουλειά;
Κάνουν, για κίνηση στη πόλη. Και γενικά για μικρές αποστάσεις. Σκέψου όταν έφτασα τελωνείο και έβγαλα τα γάντια, μόλις τελείωσα με τα έγγραφα,δε τα έβαλα ξανά και οδήγησα για 5 χιλιόμετρα περίπου χωρίς. Είχε γύρω στους 2 βαθμούς και ήταν ανεκτά.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι δεν έχω καταλάβει. Δηλαδή μαζί με τις χούφτες φοράς και γάντια;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάτι δεν έχω καταλάβει. Δηλαδή μαζί με τις χούφτες φοράς και γάντια;
Αν πέσεις... Γιατί να πέσεις χωρίς; Ένα απλό καλοκαιρινό.
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Ξεκίνησαν οι προετοιμασίες οπότε νεο τσαντάκι φτερου για τα εργαλεια, το 2+1 σετ μπαγκαζια για πίσω + ενα 12βολτο μπουστερ για να φορτιζω κινητα κλπ κλπ.




μενει να βρω αποστάτες για τα μπαγκάζια και να βρω τροπο δεσίματος.
 
Top Bottom