Πρατηρια βενζινης που υπεπεσαν σε προστιμα

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
προχτες εβαλα βενζινη σ εναν φουστη...πρεπει να χα τουλαχιστον 1-2 λιτρα μεσα κ μου εβαλε αυτο...


μου λεει για ξανακοιτα ποσο παιρνει το ντεποζιτο σου γιατι μαλλον δεν παιρνει 33 λιτρα που μου λες...
του λεω μεγαλε εσυ ποιο θεωρεις πιο πιθανο?να μην ξερω ποσα παιρνει η εσυ να εχεις πειραξει την αντλια?34.21 λιτρα....δηλαδη με τρωει γυρω στα 3 λιτρα αρα 10% στο γεμισμα βγαζει το τυπακι ετσι προχειρα...

Ξερει κανεις αν αξιζει να ασχοληθω κ τι μπορω να του κανω του κυριου αυτου?
βασικα εκανα μ@λ@κι@ που φυγα....επρεπε να παρω αστυνομια κ να πω οτι με κλεβουν...αλλα δεν ειχα ωρα...
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
Αμα έπαιρνες αστυνομία θα ηταν αυτόφωρο ο ιδιοκτήτης κ το βενζινάδικο θα του το έκλειναν για έλεγχο μέχρι να πληρώσει το πρόστιμο.
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Τα ιδια λενε ολοι..... λες να ξεχειλωσε το adv; Παντος πιστευω οτι μπορεις να το τραβηξεις αλλα δεν αξιζει τον κοπο γιατι θα τραβηξει πολυ απο χρονο και χρημα.....επισημο εγραφο απο τον εισαγωγεα bmw για το ποσα λιτρα περνει, τεχνικο επιμελητηριο κτλ. κτλ. ετσι νομιζω....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
τι να πεις για το θεμα αυτό???
μετα από 12 χρονια....εκλεισε βενζιναδικο στην γειτονια μου, για νοθευμενα καυσιμα.
εβαζα σε φορτηγο και μηχανη, σχεδόν κάθε μερα και δεν ειχα ποτε πρόβλημα.
εκοβα το χερι μου,οτι ηταν το πιο καλο πρατηριο της ελλαδας:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
τι να πεις για το θεμα αυτό???
μετα από 12 χρονια....εκλεισε βενζιναδικο στην γειτονια μου, για νοθευμενα καυσιμα.
εβαζα σε φορτηγο και μηχανη, σχεδόν κάθε μερα και δεν ειχα ποτε πρόβλημα.
εκοβα το χερι μου,οτι ηταν το πιο καλο πρατηριο της ελλαδας:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
Αστο.....παντως σε γενικες γραμμες επιλεγω εκο, εχουν τον πιο αυστηρο ελεγχο.... και εχω δει διαφορα τουλαχιστον στην ποσοτητα, γιατι στην ποιοτητα οταν το διαπιστωσουμε θα ειναι αργα. Δεν ξερω εαν εχεις δει ποτε μπεκ ψεκασμου απο διογκωτικα πως εχει γινει; ειναι σαν να εχει τσιχλα επανω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το κουφο ειναι οτι τα μπεκ στα 150000 χλμ...ηταν μια χαρα.
 

giamil

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
R1200GS ADV ΄07 (Blackie)
τι να πεις για το θεμα αυτό???
μετα από 12 χρονια....εκλεισε βενζιναδικο στην γειτονια μου, για νοθευμενα καυσιμα.
εβαζα σε φορτηγο και μηχανη, σχεδόν κάθε μερα και δεν ειχα ποτε πρόβλημα.
εκοβα το χερι μου,οτι ηταν το πιο καλο πρατηριο της ελλαδας:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
ΕΕΕεεεε ενταξει...το GS τα καιει ολα δεν εξηγειται αλλιως...ποσα κ ποσα γεμισματα να ειχαμε κανει σ αυτον για ταξιδια κ βολτες..πωωω
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Eνας απ'τους λογους που καταντησαν ετσι την Ελλαδα μας είναι το ότι δεν υπαρχει ελεγχος και τιμωρια....:rage::rage::rage:
 

PANOS

Μέλος
Περιοχή
Χαϊδάρι
Όνομα
Πάνος
Μοτό
f800gs
xr400r
τι να πεις για το θεμα αυτό???
μετα από 12 χρονια....εκλεισε βενζιναδικο στην γειτονια μου, για νοθευμενα καυσιμα.
εβαζα σε φορτηγο και μηχανη, σχεδόν κάθε μερα και δεν ειχα ποτε πρόβλημα.
εκοβα το χερι μου,οτι ηταν το πιο καλο πρατηριο της ελλαδας:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
Όντως το είδα σήμερα που πέρασα κλειστό κ νόμιζα πως ήταν λόγο τριημέρου κ μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν πάντα ανοιχτό το συγκεκριμένο:eek:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Post: 13444 έγραψε:
Όντως το είδα σήμερα που πέρασα κλειστό κ νόμιζα πως ήταν λόγο τριημέρου κ μου έκανε εντύπωση γιατί ήταν πάντα ανοιχτό το συγκεκριμένο:eek:
Πριν τις γιορτες το εκλεισαν
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
προχτες εβαλα βενζινη σ εναν φουστη...πρεπει να χα τουλαχιστον 1-2 λιτρα μεσα κ μου εβαλε αυτο...


μου λεει για ξανακοιτα ποσο παιρνει το ντεποζιτο σου γιατι μαλλον δεν παιρνει 33 λιτρα που μου λες...
του λεω μεγαλε εσυ ποιο θεωρεις πιο πιθανο?να μην ξερω ποσα παιρνει η εσυ να εχεις πειραξει την αντλια?34.21 λιτρα....δηλαδη με τρωει γυρω στα 3 λιτρα αρα 10% στο γεμισμα βγαζει το τυπακι ετσι προχειρα...

Ξερει κανεις αν αξιζει να ασχοληθω κ τι μπορω να του κανω του κυριου αυτου?
βασικα εκανα μ@λ@κι@ που φυγα....επρεπε να παρω αστυνομια κ να πω οτι με κλεβουν...αλλα δεν ειχα ωρα...
Μια απο τα ιδια, με το αυτοκινητο (Saxo, τοτε..)
Το ρεζερβουαρ χωρουσε 45 λιτρα και μπηκα στο βενζιναδικο μολις μπηκε ρεζερβα.. (η οποια ηταν, συμφωνα με το manual, 5lt)

E! αυτος "στριμωξε" 48(!!!) λιτρα!! :banghead::banghead::banghead::hungover:

(Εκλεισε, μετα απο 1-2 χρονια, ηταν κοντα το Νεκρομαντειο, κοντα στην Πρεβεζα, επι του "εθνικου" δρομου..)
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Για ψαξτε να βρειτε τον δικο σας....

http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?fileticket=BvgXHHr5u0I=&tabid=479
Το λοιπον, κοιταξα προσεκτικα ολο τον καταλογο και το συμπερασμα ειναι οτι ολα τα κ@θικια, ειναι μαζεμενα στην Αττικη (με μεγααααλη διαφορα) και στην Θεσσαλονικη! :cool::D

ΟΛΗ! η υπολοιπη Ελλαδα, ειναι ενα ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ! :hailbig:





:banghead::banghead::banghead:



:muted:
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Τα περισσοτερα ειναι για πετρελαιο κινησης πολυ λιγα ειναι για βενζινη :confused:

Επισης δεν αναφερονται σε αυτα που εχουν πειραγμενες αντλιες? :cautious:
 
Top Bottom