Πριν και Μετά (Μόνο μοτοσυκλέτες)

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
k0k0s πια ειναι η διαφορα τιμης για μια τετοια μοτο σε σχεση με την Ελλαδα? Απλα απο περιεργεια
Ολοι επιμενουν οτι στο Ντουμπαι πχ τα μεταχειρισμενα ειναι πιο φθηνα απο Ελλαδα. Διαφωνω. Το 1150 το πηρα το 2012 φιλικη τιμη 20000dhs που τοτε ηταν γυρω στα 4200€, και ειχε φαει αμμο και ηλιο με το κουταλι με 90.000μιλια στο κοντερ. Εγω θα ελεγα οτι εχουν τις ιδιες τιμες πανω-κατω. Το ιδιο ισχυει και για τα καινουρια. Aυτη τη στιγμη το 1200GS καινουριο ξεκιναει απο 20,000€.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Nokia 8.1


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
μηχανη δεν βλεπω....
ουτε πριν ουτε μετα...
με αυτοκινητο ειχες παει ????

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
μηχανη δεν βλεπω....
ουτε πριν ουτε μετα...
με αυτοκινητο ειχες παει ????

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Αλλού πήγαινε...
Άιντε ασχολήσου με κανένα φρένο τώρα... :p
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
Ήταν 1991 όταν πούλησα το πρώτο μου παπί και αγόρασα το εικονιζόμενο MTX-50.
Την λες και την πρώτη μου επαφή με χωμάτινο μηχανάκι αν και από όσο θυμάμαι ελάχιστες φορές πρέπει να το πήγα σε χωματόδρομους.
Πάνε και 30 χρόνια σχεδόν που να θυμάμαι. :rolleyes:

Μετά από μερικές τροποποιήσεις που έκανα το αποτέλεσμα το βλέπετε.
Το σημαντικότερο ήταν από 50cc το έκανα 64cc μιας και δεν έβρισκα 72cc κυλινδροπίστονο.
Το μεγαλύτερο ταξίδι που έκανα με το μηχανάκι αυτό ήταν σόλο το 1992 από Αθήνα στις Νιές Μαγνησίας (275χλμ.) και πίσω.







 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
Ήταν 1991 όταν πούλησα το πρώτο μου παπί και αγόρασα το εικονιζόμενο MTX-50.
Την λες και την πρώτη μου επαφή με χωμάτινο μηχανάκι αν και από όσο θυμάμαι ελάχιστες φορές πρέπει να το πήγα σε χωματόδρομους.
Πάνε και 30 χρόνια σχεδόν που να θυμάμαι. :rolleyes:

Μετά από μερικές τροποποιήσεις που έκανα το αποτέλεσμα το βλέπετε.
Το σημαντικότερο ήταν από 50cc το έκανα 64cc μιας και δεν έβρισκα 72cc κυλινδροπίστονο.
Το μεγαλύτερο ταξίδι που έκανα με το μηχανάκι αυτό ήταν σόλο το 1992 από Αθήνα στις Νιές Μαγνησίας (275χλμ.) και πίσω.







εκανες 275χ2 χλμ με 64cc μηχανακι;;;;γενεος χιλια μπραβο!

θυμασαι μηηηπως τι κυλινδροπιστονο ειχες βαλει γτ εχω ενα mt50 κ το σκεφτομαι για υπερκυβισμο;;;
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
εκανες 275χ2 χλμ με 64cc μηχανακι;;;;γενεος χιλια μπραβο!

θυμασαι μηηηπως τι κυλινδροπιστονο ειχες βαλει γτ εχω ενα mt50 κ το σκεφτομαι για υπερκυβισμο;;;
Αν θυμηθεί τέτοια λεπτομέρεια μετά από τριάντα χρόνια..... παίρνω ΚΤΜ αυτή τη στιγμή!!!!! :ha
 

KosmasKLE

KLEαρχος
Περιοχή
Μεταμόρφωση
Όνομα
Kosmas
Μοτό
KLE 500
εκανες 275χ2 χλμ με 64cc μηχανακι;;;;γενεος χιλια μπραβο!

θυμασαι μηηηπως τι κυλινδροπιστονο ειχες βαλει γτ εχω ενα mt50 κ το σκεφτομαι για υπερκυβισμο;;;
Σίγουρα ήταν σετάκι για άλλο μηχανάκι και όχι για MTX. Μπορώ να ρωτήσω τον μηχανικό μου γιατί έχω τον ίδιο από τότε.

Όσο για αυτά τα χιλιόμετρα έχω κάνει και ...χειρότερα με το παπί που απέκτησα μετά το MTX το οποίο το είχα κάνει 72αρι και έκανα το ίδιο ακριβώς ταξίδι δικάβαλο με την γυναίκα και με μπαγκάζια για κάμπινγκ. :p


Αν θυμηθεί τέτοια λεπτομέρεια μετά από τριάντα χρόνια..... παίρνω ΚΤΜ αυτή τη στιγμή!!!!! :ha
Ευτυχώς την γλίτωσες!;)
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
KosmasKLE αν σου ειναι ευκολο μαθε σε παρακαλω!
ευχαριστω!


οσο για τα χιλιομετρα....ΜΠΡΑΒΟ κ για τις 2 περιπτωσεις δν εχω να πω τπτ αλλο!!respect!!
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Ας κανω και γω ενα πριν και μετα απο καποια μηχανακια που ειχα στην κατοχη μου:

Ktm 1190R:
Πριν Μετα
Ktm 990R:
Πριν Μετα
Ktm 690:
Πριν Μετα
Ktm 950 SE-R:
Πριν Μετα
Honda AT Crf1000:
Πριν Μετα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ας κανω και γω ενα πριν και μετα απο καποια μηχανακια που ειχα στην κατοχη μου:

Ktm 1190R:
Πριν Μετα
Ktm 990R:
Πριν Μετα
Ktm 690:
Πριν Μετα
Ktm 950 SE-R:
Πριν Μετα
Με τόσα KTM στην κατοχή σου, θελουμε και δυο φωτογραφίες δικιες σου, με το πριν και το μετά!!!!!!!!!! :p
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ας κανω και γω ενα πριν και μετα απο καποια μηχανακια που ειχα στην κατοχη μου:

Ktm 1190R:
Πριν Μετα
Ktm 990R:
Πριν Μετα
Ktm 690:
Πριν Μετα
Ktm 950 SE-R:
Πριν Μετα
Honda AT Crf1000:
Πριν Μετα
Πολύ το μάμαλο που έχωσες. Πριν 100.000ε στον λογαριασμό, μετά 15.000ε υπόλοιπο :fun
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Με τόσα KTM στην κατοχή σου, θελουμε και δυο φωτογραφίες δικιες σου, με το πριν και το μετά!!!!!!!!!! :p
το πριν ήταν ΚΤΜ και το μετά Honda, λέει πολλά από μόνη της η μετάβαση.
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Με τόσα KTM στην κατοχή σου, θελουμε και δυο φωτογραφίες δικιες σου, με το πριν και το μετά!!!!!!!!!! :p
Η αληθεια ειναι οτι με οτι καβαλαω ειμαι σουπερ χαρουμενος(το μοναδικο μηχανακι που δεν μου εδωσε χαμογελο ηταν το 690 και αυτο ΜΟΝΟ στην εθνικη που ηταν απαραδεκτα ασταθες ακομα και με 100 χλμ).
 

MrAdventure

Live to Ride,Ride to Live
Περιοχή
Heraklion, Greece
Όνομα
George
Μοτό
KTM Adventure 1190R
Πολύ το μάμαλο που έχωσες. Πριν 100.000ε στον λογαριασμό, μετά 15.000ε υπόλοιπο :fun
Κωστη σιγουρα χανω απο τα εξτρα τα οποια βαζω πανω στην μηχανες τα οποια δεν τα ξηλωνω ποτε οταν ειναι να τα πουλησω.Κατα τα αλλα ειμαι στα λεφτα μου ως επι το πλειστων.
 
Top Bottom