Πριν και Μετά (Μόνο μοτοσυκλέτες)

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Τρομερή! Εφοσον είναι VN1T όντως κάποιος της είχε αλλάξει όλο το μπροστινό! Συγχαρητήρια για την επαναφορά και την ανακατασκευή!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δεν ηταν και ασυνηθιστη αυτη η μετατροπη. Αμεσως μετα βγηκε η vb1t με το φαναρι στο τιμονι και το υποτιθεμενο καλυτερο φως.

Φοβερη δουλεια ,πραγματικα πανεμορφο μηχανανακι. Και φοβερη η σελα συνεπιβατη , με τη πατεντα για το πλαινο καθισμα της κυριας.
 

Γιαννης20v

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW R1200GS LC
Piaggio Vespa -Faro Basso VN1T mod' 1955 -125cc
Το πριν....




........και το μετά....

Τρομερη!!!!μπραβο!!!!
δε θελω να γινω αδιακριτος αλλα επειδη μπαινω κ γω σε μπριζες να παρω μια βεσπα κ να τη κανω τουμπανο αν θελεις στειλε μου ενα πμ με κοστος κ που φτιαχτηκε!!!
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Τρομερη!!!!μπραβο!!!!
δε θελω να γινω αδιακριτος αλλα επειδη μπαινω κ γω σε μπριζες να παρω μια βεσπα κ να τη κανω τουμπανο αν θελεις στειλε μου ενα πμ με κοστος κ που φτιαχτηκε!!!
Θα απογοητευτείς...
Η δικιά μου που ήταν σε πολύ καλή κατασταση,πιο σύγχρονη και χωρίς σάπια και έλειψεις σε ανταλλακτικά μου πήγε κάνα σκάρτο χιλιάρικο μόνο η ανακατασκευή.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Θα απογοητευτείς...
Η δικιά μου που ήταν σε πολύ καλή κατασταση,πιο σύγχρονη και χωρίς σάπια και έλειψεις σε ανταλλακτικά μου πήγε κάνα σκάρτο χιλιάρικο μόνο η ανακατασκευή.
Νομίζω πως οποιαδήποτε σωστή ανακατασκευή είναι ασύμφορη αν δεν γίνει με πολύ προσωπική εργασία, και αυτό χρειάζεται γνώσεις. Εκτός και αν δεν νοιάζει τον ενδιαφερόμενο να πληρώσει αδρά τα διάφορα εξειδικευμένα συνεργεία.
Τώρα που το ξανασκέφτομαι, καμιά ανακατασκευή δεν είναι συμφέρουσα, αλλά γίνεται με συναισθηματικά κριτήρια σχεδόν πάντα. Και το συναίσθημα δεν κοστολογείται μάλλον...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ξέρει κανείς η βεσπα του Λούη (Γιώργος Νινιός) στη σειρά "Βαμμένα κόκκινα μαλλιά" τι μοντέλο ήταν?
δεν εχω δει τη ταινια , αλλα απο καποια φωτο που πετυχα , με vb1t 150cc μοιαζει. '56 με ΄61 δλδ , καπου εκει
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:friendship::friendship:
δεν εχω δει τη ταινια , αλλα απο καποια φωτο που πετυχα , με vb1t 150cc μοιαζει. '56 με ΄61 δλδ , καπου εκει
:friendship::friendship:
Ωραίος..

Η σειρά διαδραματίζεται στον Πειραιά το 57.

Είναι σειρά και υπάρχουν τα επεισόδια στο YouTube. Αξίζει πολύ να τη δεις.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
:friendship::friendship:

:friendship::friendship:
Ωραίος..

Η σειρά διαδραματίζεται στον Πειραιά το 57.

Είναι σειρά και υπάρχουν τα επεισόδια στο YouTube. Αξίζει πολύ να τη δεις.
Λογω Νινιού ,φανταζομαι θαχει ρεμπετικα. Θα τη ψαξω!! :friendship:
 

Bandit

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Moto Guzzi v11 Le Mans, Honda xl250s ,Honda xl500r Paris Dakar
Τρομερη!!!!μπραβο!!!!
δε θελω να γινω αδιακριτος αλλα επειδη μπαινω κ γω σε μπριζες να παρω μια βεσπα κ να τη κανω τουμπανο αν θελεις στειλε μου ενα πμ με κοστος κ που φτιαχτηκε!!!

Έχει διαφορά το να έχεις μια βέσπα σε καλή κατάσταση και να θέλεις να την κάνεις "τούμπανο" , και άλλο να είναι και με τις δύο ρόδες στον "τάφο" και να θες να την αναστήσεις...........

Θα ανοίξω ένα θέμα παρουσίασης της όλης νεκρανάστασης και εκεί θα απαντηθούν όλες οι απορίες.........


...........άλλωστε πάντα τέτοια δίκυκλα ακολουθούνται από όμορφες ιστορίες.......!!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Piaggio Vespa -Faro Basso VN1T mod' 1955 -125cc
Το πριν....




........και το μετά....

Μπράβο...!!!
Εξαιρετική δουλειά με μεράκι!
(Αρχίζω και λυπάμαι που έδωσα εκείνο το DKW του '64...)
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Όπως προαναφέρθηκε πάντως, η τιμή εξαρτάται από την αρχική κατάσταση και από το πόσο παλιό μοντέλο είναι κλπ. Από τις κλασσικες δίχρονες πάντως, σειρά p/PX, επειδή πρόσφατα έφτιαξε φίλος, μόνο τα ανταλλακτικά για τον κινητήρα (μηχανικά και ηλεκτρικά) πήγαν κοντά στα 700€ (συν την εργασία αν πάει σε συνεργείο). Βάλε και φανοποιο και τα διάφορα από δω και από εκεί (πχ αν θέλει νέο γνήσιο κοντέρ, πάει στα 150€, ιμιτασιον κινεζικό στα 40€ κλπ) η ανακατασκευή εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Για την ιστορία, ο φίλος τελικά το έδωσε σε μαγαζί και έφτασε σχεδόν 3000€. Αλλά καλύτερα θα μας τα πει ο φίλος Bandit στο θέμα που θα ανοίξει μιας και έχει ιδία πείρα!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ανακατασκευαζουμε κάτι με κόστος, αν γίνει καλή δουλειά και έχει αξία όταν ανακατασκευαστει.
Οι τιμές στα παλιά βεσπονια είναι ψηλές, οπότε αξίζει νομίζω κάθε έξοδο.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Βεσπα μετα το '70 αξιζει για μερικη ανακατασκευη , δηλαδη λειτουργικά μόνο. Ολα τα άλλα οπως ειναι ,με τη πατινα του χρονου και βουρ για καθημερινη ταλαιπωρια και επισκεψεις στα βενζιναδικα. Εκτος αν ειναι η P150 ,η άφλαση. Αλλιως παιρνεις ετοιμη με τα μισα λεφτα της ανακατασκευης.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Βεσπα μετα το '70 αξιζει για μερικη ανακατασκευη , δηλαδη λειτουργικά μόνο. Ολα τα άλλα οπως ειναι ,με τη πατινα του χρονου και βουρ για καθημερινη ταλαιπωρια και επισκεψεις στα βενζιναδικα. Εκτος αν ειναι η P150 ,η άφλαση. Αλλιως παιρνεις ετοιμη με τα μισα λεφτα της ανακατασκευης.
Αν μου επιτρέπεις, να πω οτι αξιζει η ανακατασκευή, ανεξαρτήτως μοντέλου εφόσον αγαπάει ο καθείς για τους δικούς του λόγους, και φυσικά θελει να την κρατήσει
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αν μου επιτρέπεις, να πω οτι αξιζει η ανακατασκευή, ανεξαρτήτως μοντέλου εφόσον αγαπάει ο καθείς για τους δικούς του λόγους, και φυσικά θελει να την κρατήσει
Εννοειται! Οταν μπαινει το συναισθημα , αλλαζει η φαση !!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχει αρχίσει να μου λείπει αυτό το desert look που του έδινε αυτό ντεπόζιτο (ευτυχώς το έχω κρατήσει).







Όπως είναι σήμερα.

Λείπουν αυτοκόλλητα στο μπλε νομιζω
 
Top Bottom