Προβληματάκι με τα θερμαινομενα grip

PanmessF800

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW GS F800
Καλησπέρα.Ήθελα να μοιραστώ και ίσως να συλλέξω πληροφορίες με ένα προβληματάκι που έχω με το f800 GS.Όπως γράφω και στον τίτλο έχω κάποιους μήνες τώρα κάνα 2 νομίζω που μερικές φορές και στα καλά καθούμενα θερμαίνονται τα grip μου χωρίς να έχω ανάψει εγώ το διακόπτη...Μήπως γνωρίζει κάποιος από τι μπορεί να είναι αυτό;;Ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το θέμα μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα...;)
Προφανώς κάπου έχεις πρόβλημα στην γραμμή απο τον διακόπτη εως τα γκρίπ.
Ενδεχομένως (και πιο πιθανό κατά την γνώμη μου) ο ίδιος ο διακόπτης να δημιουργεί το πρόβλημα...
 

PanmessF800

Μέλος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW GS F800
Ευχαριστώ πολύ για την μεταφορά...Δεν έβρισκα την σωστή ενότητα!Κι εγώ αυτό νομίζω ότι φταίει ο διακόπτης αλλά πως θα Το τσεκάρω αυτό;;Θα πρέπει να δοκιμάσω κάποιον άλλον διακόπτη;Και αν τελικά φταίει αυτό...επισκευάζεται η πάμε για καινούριο;Γνωρίζει κάποιος;

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ευχαριστώ πολύ για την μεταφορά...Δεν έβρισκα την σωστή ενότητα!Κι εγώ αυτό νομίζω ότι φταίει ο διακόπτης αλλά πως θα Το τσεκάρω αυτό;;Θα πρέπει να δοκιμάσω κάποιον άλλον διακόπτη;Και αν τελικά φταίει αυτό...επισκευάζεται η πάμε για καινούριο;Γνωρίζει κάποιος;

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν δεν έχεις πολύμετρο θα πρέπει να πας σε έναν ηλεκτρολόγο και με κλειστό το διακόπτη (αλλά ανοιχτό τον γενικό από το κλειδί) να δεις αν δίνει ρεύμα. Καλύτερα να πας σε εξουσιοδοτημένο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
....Θα πρέπει να δοκιμάσω κάποιον άλλον διακόπτη;

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Νομίζω ότι είναι η καλύτερη λύση...;)
 

VB90

Μέλος
Περιοχή
ΕΥΒΟΙΑ
Όνομα
Βλάσσης
Μοτό
Loading.....
Μπορεί να είναι απο οξείδωση. Το εχω πάθει σε αλλο μηχανάκι με τον διακόπτη τον αλαρμ ή δεν άναβαν η άναβαν οταν ήθελαν αυτά η λύση ήταν να ρίξω στον διακόπτη WD40 και οπως κανω κατα καιρούς κάνει καλό καθως απο τα πλυσιματα (αν δεν φυσιξεις με αέρα) μαζεύοντε άλατα... Οπότε για μένα δοκίμασε αυτο πρωτα και μετα τσέκαρε αν ειναι ο διακόπτης...

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Πιθανοτατα ο διακοπτης .Ειναι ευκολο να γινει.Βρες ηλεκτρονικο καλυτερα και οχι ηλεκτρολογο.
 
Top Bottom