Προβλημα με bmw f650gs

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Χαιρετω και παλι! Σημερα το πρωι πηγα να βαλω μπροστα αλλα τιποτα, γυρναγε η μιζα εδινε ρευμα αλλα δεν επερνε.. Οποτε ανοιξα λιγο το γκαζι και εδωσα και πηρε τελικα... Το μεσημερι που σχολασα την βαζω μπροστα ολα κομπλε,αλλα ξεχναω το disklock και την σβηνω γτ να το ξεκλειδωσω( ειναι μαζι ολα τα κλειδια) οταν παω να ξαναβαλω μπροστα παλι δεν επερνε...και αυτη την φορα και γκαζι που εδεινα επερνε αλλα δεν κραταγε το ρελαντι και εσβηνε,τελικα την εφερα σπιτι κρατωντας ανοιχτο το γκαζι οσο μπορουσα , καμια πρωτη ιδεα μεχρι να παω συνεργειο? Υποψην οτι μολις παρκαρα μετα απο δυο τρια λεπτα ξαναδοκιμασα και πηρε κανονικα...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ειναι μια ενδιαφερον κατασταση αυτη !!!
ειναι ιντζεκσιον η καπμπουρατερατο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα και περιμένουμε...:)
Χαιρετω και παλι! Σημερα το πρωι πηγα να βαλω μπροστα αλλα τιποτα, γυρναγε η μιζα εδινε ρευμα αλλα δεν επερνε.. Οποτε ανοιξα λιγο το γκαζι και εδωσα και πηρε τελικα... Το μεσημερι που σχολασα την βαζω μπροστα ολα κομπλε,αλλα ξεχναω το disklock και την σβηνω γτ να το ξεκλειδωσω( ειναι μαζι ολα τα κλειδια) οταν παω να ξαναβαλω μπροστα παλι δεν επερνε...και αυτη την φορα και γκαζι που εδεινα επερνε αλλα δεν κραταγε το ρελαντι και εσβηνε,τελικα την εφερα σπιτι κρατωντας ανοιχτο το γκαζι οσο μπορουσα , καμια πρωτη ιδεα μεχρι να παω συνεργειο? Υποψην οτι μολις παρκαρα μετα απο δυο τρια λεπτα ξαναδοκιμασα και πηρε κανονικα...
Αν και το είχα κάποια χρόνια το μηχανάκι σου τέτοια κουλά δεν μου είχε κάνει.
Υποψιάζομαι τρόμπα βενζίνης...
Νομίζω αυτό δες πρώτα.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Μεταφέρθηκε στην σωστή ενότητα και περιμένουμε...:)

Αν και το είχα κάποια χρόνια το μηχανάκι σου τέτοια κουλά δεν μου είχε κάνει.
Υποψιάζομαι τρόμπα βενζίνης...
Νομίζω αυτό δες πρώτα.
συμφωναω
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Την μηχανη την εχω εδω και 100 χλμ εγω. Ο προηγουμενος δεν μου ειπε κατι ,μονο να αφηνω να σβηνει το check engine πριν γυρισω μιζα κατι το οποιο το κανω, πριν λιγο πηγα να παρω καφε ολα δουλευαν ρολοι...αυριο θα παω να την βαλουν στο διαγνωστικο γτ μου ειχε πει ο προηγουμενος οτι δεν εχςι περασει το τελευταιο update
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Νερα η σκουπιδακια στην βενζινη?
Νοθευμένη βενζίνα ίσως...
Σκουπιδάκια στο μπέκ με τέτοιο φίλτρο που έχει μου φαίνεται απίθανο...
 

Barkody

Yo Σπύρος
Όνομα
ΟΔΥΣΣΕΑΣ
Μοτό
ktm exc 200 '00
bmw f650gs dakar '05
Χαιρετω και παλι! Σημερα το πρωι πηγα να βαλω μπροστα αλλα τιποτα, γυρναγε η μιζα εδινε ρευμα αλλα δεν επερνε.. Οποτε ανοιξα λιγο το γκαζι και εδωσα και πηρε τελικα... Το μεσημερι που σχολασα την βαζω μπροστα ολα κομπλε,αλλα ξεχναω το disklock και την σβηνω γτ να το ξεκλειδωσω( ειναι μαζι ολα τα κλειδια) οταν παω να ξαναβαλω μπροστα παλι δεν επερνε...και αυτη την φορα και γκαζι που εδεινα επερνε αλλα δεν κραταγε το ρελαντι και εσβηνε,τελικα την εφερα σπιτι κρατωντας ανοιχτο το γκαζι οσο μπορουσα , καμια πρωτη ιδεα μεχρι να παω συνεργειο? Υποψην οτι μολις παρκαρα μετα απο δυο τρια λεπτα ξαναδοκιμασα και πηρε κανονικα...
Είναι βαλβίδα ρελαντί, συχνή και αναμενόμενη βλάβη στα 650. Περίπου 140€ καινούργια.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εγώ λέω ότι αφου δε μπορείς να το ψαξεις
μόνος σου,να πας σε συνεργείο μη μείνεις στη μέση του πουθενά ...Αφού σου χει δώσει σημάδια,κρίμα είναι να σπρώχνεις
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βάλε ένα καθαριστικό για τα μπεκ και 2 γεμιζματα σούπερ
 
Top Bottom