Προβολάκια Ομίχλης.. Ιδέες..

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Λέω να βάλω αυτά γιατί εχουν φοβερή τιμή για ολο το σετ... 2x 125W U5 Motorcycle Cree LED Headlight Driving Fog Lights Spot Lamps + Switch | eBay

-Ο νόμος της αγοράς όμως λεει "οτι πληρώνεις, παίρνεις..."

Τα έχει βάλει κανείς?
Που μπορεί να κρύβεται η "πατάτα":cautious: :cool:?
Ακριβώς τα ίδια έβαλε ένας φίλος και το καλοκαίρι στο ταξίδι σε συνεχόμενη
βροχή έμπασαν νερό... αρχικά κάηκε η ασφάλεια και το ένα δεν ξαναδούλεψε....
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Λέω να βάλω αυτά γιατί εχουν φοβερή τιμή για ολο το σετ... 2x 125W U5 Motorcycle Cree LED Headlight Driving Fog Lights Spot Lamps + Switch | eBay

-Ο νόμος της αγοράς όμως λεει "οτι πληρώνεις, παίρνεις..."

Τα έχει βάλει κανείς?
Που μπορεί να κρύβεται η "πατάτα":cautious: :cool:?
Τα είχα στο Τρανσαλπ 2 χρόνια μέχρι που το έδωσα το μόνο που έκανα ήταν να περάσω με τεφλόν το γυαλί μπροστά για να μην πάρουν νερό. Κατα τα άλλα ήταν υπέροχα.

Με το σποτάκια που θα βάλεις θέλεις να βλέπεις γύρω σου μπροστά ή να φέγγουν μόνο μπροστά και πολύ μακριά?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Motorcycle LED Auxiliary Fog Light Aluminum Alloy Safety Driving Spot Lamp For BMW R1200GS ADV F800G Sale - Banggood Mobile

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Aυτα εχω στο 1090, πολυ καλα προβολακια για τα λεφτα τους και με δεσμη κομμενη "μαχαιρι", ωστε να μην τυφλωνεις κανεναν. Εξαιρετικο ευρος, δουλευουν πολυ καλα για φωτισμο στα πλαγια του δρομου. Το μονο που θελουν ειναι ροδελες γκροβερ οδοντωτα μεταξυ της κατακορυφης βασης και του στηριγματος U που εχει το προβολακι, γιατι αλλιως οσο και να σφηξεις τα προβολακια κουνιουνται απο τις λακουβες πανω-κατω.

Για προβολακια κοιτα και αυτα: https://www.rallylights.com/media/catalog/product/cache/1/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/m/o/module_50_led_01.png

Εκει εχω καταληξει αλλα δεν εχω μπορεσει να τα ψαξω να τα αγορασω...
Υπ'οψιν οτι ειναι flood light, δηλαδη δεν εχουν δεσμη αλλα γεμιζουν φως παντου τον χωρο μπροστα σου, τυφλωνοντας οποιον ειναι απεναντι. Μπορεις να βρεις αντιστοιχα και δοκιμασμενα με 20€ το ζευγαρι στο ebay ή 30€ το ζευγαρι Ελλαδα.

Πχ. 10W LED Flood Work Light 12V 24V Car Auto Fog Lamp Motorcycle Truck Headlight 654754280241 | eBay
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
@k0k0s Βγαινουν διαφορετικοι κωδικοι. Δηλαδη flood/spot καθως και τοποθετησης, να κοιτανε πανω η να κρεμονται.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
@k0k0s Βγαινουν διαφορετικοι κωδικοι. Δηλαδη flood/spot καθως και τοποθετησης, να κοιτανε πανω η να κρεμονται.
Και τα flood και τα σποτ τυφλωνουν, δεν εχουν δεσμη. Το πρωτο διαχεεται παντου και το δευτερο ειναι καρφι, για να μην τυφλωνει πρεπει να το ρυθμισεις να βαραει πολυ χαμηλα.

Το ιδιο ισχυει για αυτα που σου εστειλα, βγαινουν και σε floοd και σε σποτ, και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα τους.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Και τα flood και τα σποτ τυφλωνουν, δεν εχουν δεσμη. Το πρωτο διαχεεται παντου και το δευτερο ειναι καρφι, για να μην τυφλωνει πρεπει να το ρυθμισεις να βαραει πολυ χαμηλα.

Το ιδιο ισχυει για αυτα που σου εστειλα, βγαινουν και σε floοd και σε σποτ, και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα τους.
Απλα γενικα τα κινεζικα τα φοβαμαι απο θεμα αντοχης και στεγανοποιησης.
Ενω με τα hella θα πληρωσεις κατι παραπανω αλλα θεωρητικα θα ξενοιασεις...
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Ενω με τα hella θα πληρωσεις κατι παραπανω αλλα θεωρητικα θα ξενοιασεις...
Ναι, αν τα ανοιξεις και τα περασεις σιλικονη...
Εκτος κι αν στρωσανε τελευταια. Παλιοτερα παραπονιομασταν αρκετοι οτι παιρνανε υγρασια.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ναι, αν τα ανοιξεις και τα περασεις σιλικονη...
Εκτος κι αν στρωσανε τελευταια. Παλιοτερα παραπονιομασταν αρκετοι οτι παιρνανε υγρασια.
Τα hella η τα κινεζικα?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στα κινεζικα αντιγραφα των ΚΤΜ/LC παντως που εχω εγω δεν εχω δει ακομη υγρασιες.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Φαινονται της προκοπης αλλα πολυ τετραγωνα ρε γαμωτο.....:p
Θα τα μελετησω το βραδυ...
IGNITE Bike Kit

ειναι πολυ μικρα και διακριτικα , μικρη -μεγαλη σκαλα , φουλ αδιαβροχα
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
IGNITE Bike Kit

ειναι πολυ μικρα και διακριτικα , μικρη -μεγαλη σκαλα , φουλ αδιαβροχα
Aυτα ξεχωρησα και εγω....Πολυ εξυπηρετικες οι 2 σκαλες...
Ερωτηση! Απο το σαιτ αγοραζουμε? Γιατι θα δουλεψουν τα τελωνεια ομως αφου ειναι απο Αμερικα...
 
Top Bottom