Προβολάκια LEDs

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
τα προβολακια αυτα ειναι τα γνωστα u5 που κυκλοφορανε στην ελληνικη αγορα.η αποδοση τους ειναι καλη αλλα θελουν οποσδηποτε αδιαβροχοποιηση -στις βιδες που το κρατανε-εκει που μπαινει το καλωδιο και μπροστα που κραταει το κρυσταλο.εχουν 3 σκαλες,νορμαλ-δυνατη και φωτορυθμικο
Διορθώνω, είναι U6, και για την απόδοσή τους θα μας πεί και ο φίλος.

Συγνώμη, έχεις απόλυτο δίκιο. U5 είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ναι το γνωριζω με το κολλητηρι σε 10 λεπτα θα το κανω.

Τωρα για αδιαβροχοποιηση ισως να χρησιμοποιησω σιλικονη δν ξερω θα δω
βαλτου οποσδηποτε
εκανα στο fb του advride δημοσιευση με εικονες και αποδοση,διοτι εδω δυσκολευομαστε με τις φωτο.ας τις παρει καποιος
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ναι το γνωριζω με το κολλητηρι σε 10 λεπτα θα το κανω.

Τωρα για αδιαβροχοποιηση ισως να χρησιμοποιησω σιλικονη δν ξερω θα δω
Βαλε οπωσδηποτε ενα ψιλο o ring περιμετρικα αναμεσα στο κρυσταλλο κ τη ροδελα τοποθετησης του γιατι αλλιως μετα απο καθε βροχη θα ανοιγεις για καθαριοτητα.

Και σιλικονη στις οπες των βιδων συγκρατησης κ στην εξοδο των καλωδιων πισω.Εχω καψει ηδη 2 κι ευτυχως με καλυψε ο εδω προμηθευτης τους.


adv phone
 

foreno

Μέλος
Όνομα
Θέμης
Μοτό
BMW G650 XCountry
Βαλε οπωσδηποτε ενα ψιλο o ring περιμετρικα αναμεσα στο κρυσταλλο κ τη ροδελα τοποθετησης του γιατι αλλιως μετα απο καθε βροχη θα ανοιγεις για καθαριοτητα.

Και σιλικονη στις οπες των βιδων συγκρατησης κ στην εξοδο των καλωδιων πισω.Εχω καψει ηδη 2 κι ευτυχως με καλυψε ο εδω προμηθευτης τους.


adv phone
Σ ευχαριστώ για το o ring δν το ειχα σκεφτεί
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σ ευχαριστώ για το o ring δν το ειχα σκεφτεί
Το πιο καινουριο με το μαυρο στεφανι εχει απο κατασκευης το o ring που ειναι φτιαγμενο απο διαφανη σιλικονη κ υποχωρει βιδωνοντας ωστε να παρει αρκετες βολτες το στεφανι.Προσεξε το αυτο διοτι υπαρχει κ η περπτωση απωλειας του τζαμιου απο .ξεβιδωμα



Νεα εκδοση



Και η παλια ,σαν τα δικα σου



adv phone
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Αυτη ειναι η φωτο με τα U5 την οποια ανεβασε ο πυξιδας990 στο facebook.
Νομιζω ειναι μονο τα προβολακια αναμενα και τιποτα αλλο.

(Υ.Γ. Μανωλη πριν λιγο που ειδα τις φωτογραφιες σου στο facebook σου εστειλα pm να σε ρωτησω κατι, δες στα εισερχομενα εκει που λεει "αλλα" )
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Διορθώνω, είναι U6, και για την απόδοσή τους θα μας πεί και ο φίλος.
Τα U5 δεν εχουν angel eye ενω τα U6 εχουν. αυτη ειναι η διαφορα τους.

Μπορεις να ανεβασεις μια νυχτερινη φωτο με σβηστα φωτα της μηχανης και να αναβουν μονο τα led να τα συγκρινουμε περιπου με τα U5 που ποσταρε ο πυξιδας 990..
Νομιζω θα ηταν οτι καλυτερο να καταλαβουμε και να συγκρινουμε ;)
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Έχεις δίκιο. Συγγνώμη. Είναι U5.
Όσο για τις διαφορές, τα U5 τα βλέπω στο ebay σαν 125W 3000Lumen ενώ τα U6 τα διαφημίζουν σαν 15W 1200Lumen.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
η φωτο ειναι με τα προβολια μονο αναμενα.εχω την εκδοση με το μαυρο δακτυλιδι.
τα προβολια πληθυκαν κανονικα με λαστιχο σε μπουγαδα μηχανης-ουδεν προβλημα,αλλα το εχω τιγκαρει με διαφανη σιλικονη
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
εμενα παντως αυτα τα u5-u6 δεν μαρεσουν καθολου σαν αποδοση...
καπου ειχα βαλει και φωτο απο τα δικα μου.με κοστος περι τα 20 ευρω το ζευγος εχουν φως διαχυτο και τοποθετωντας τα προς τα κατω και εξω,βοηθανε πολυ σε κλειστες διαδρομες.
 

memos

Μέλος
Περιοχή
αθηνα
Όνομα
Mωχαμεντ
Μοτό
BMW r 1150 gs 2001 - ΤDM 900 2008 - XTX 660 motard
ηταν να δουλεψω σε ενα καταστημα που ειδικευεται στους φακους και στις μπαταριες και μεσα στην εκπαιδευση που εκανα για τους φακους.. CREE ειναι εταρεια που φτιαχνει λαμπες...χρησιμοποιουνται παντου ακομα και σε αντιεκρηκτικους φακους... ειναι σαν να λεμε Π.Χ philips lamps...
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Αυτές είναι μερικές φωτό από τα προβολάκια του τύπου:
http://www.ebay.com/itm/111028396204?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649





Κατάφερα να καλύψω το μεσαίο προβολέα, τη μεσαία και ψηλή σκάλα δηλαδή και έβγαλα αυτές τις φωτό. Δεν ξέρω αν μπορεί να βγεί κάποιο συμπέρασμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Για να βγει κάποιο συμπέρασμα με το έξτρα φως θα πρέπει η φωτογραφική μηχανή να μπει στο manual και να τραβηχτούν οι φωτογραφίες με τις ίδιες συνθήκες έκθεσης. Όλες οι άλλες μέθοδοι είναι λάθος καθότι η μηχανή προσαρμόζει την έκθεση ανάλογα με τον φωτισμό για να βγει "σωστή" η φωτογραφία. Έτσι υποφωτίζει τη λήψη με το έξτρα φως από τα προβολάκια για να μη βγει καμμένη.
Όταν τοποθετήσω τα δικά μου (τα περιμένω από την μακρινή Ανατολή) θα προσπαθήσω να το κάνω.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Για να βγει κάποιο συμπέρασμα με το έξτρα φως θα πρέπει η φωτογραφική μηχανή να μπει στο manual και να τραβηχτούν οι φωτογραφίες με τις ίδιες συνθήκες έκθεσης. Όλες οι άλλες μέθοδοι είναι λάθος καθότι η μηχανή προσαρμόζει την έκθεση ανάλογα με τον φωτισμό για να βγει "σωστή" η φωτογραφία. Έτσι υποφωτίζει τη λήψη με το έξτρα φως από τα προβολάκια για να μη βγει καμμένη.
Όταν τοποθετήσω τα δικά μου (τα περιμένω από την μακρινή Ανατολή) θα προσπαθήσω να το κάνω.
Για πες μας τι προβολακια περιμενεις και σε ποιο σημειο θα τα βαλεις??
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Top Bottom