Προβολέας led για f800gs

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Καλησπέρα παιδιά! εδώ και κάποια χρόνια κυκλοφορεί προβολέας led για το f800 gs .

Το θέμα είναι ότι σχεδόν όσοι το πουλάνε λένε ότι κουμπώνει μόνο σε μοντέλα από το 13 και μετά ! Επίσης παιζει σε μεγάλο εύρος τιμών άλλος το πουλάει 200€ άλλος 500€ άλλος 150 € . Ξερει κανείς τι παίζει ; Το έχει φορέσει κανείς στο μηχανάκι του; Και τι εντυπώσεις αποκόμισε;
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Καλησπέρα το έβαλα χτες στο δικό μου . Μοντέλο του 09. Σε όλα μπαίνει , μην ακούς διαφορα. Για μένα αυτό το φανάρι επειδή όπως λες παίζει από πολύ φτηνά μέχρι πολύ ακριβά , να το αγοράσεις όσο γίνεται φτηνά . Εμένα βγήκε με κουπόνι στα 123. Αλλά είχα φάει τον τόπο πολύ καιρό τώρα.

Τώρα όσον αφορά λειτουργικότητα . Από εμφάνιση σκίζει δεν υπάρχει ! Φωτισμός τρομερός , τέλειο λευκό ! Πιάνει αρκετά πλαγια μέχρι βάθος ευθεία . Εγώ από μια βόλτα έμεινα κατενθουσιασμένος . Η καλύτερη επένδυση . Αλλά μη δώσει κανεις πάνω από 200 ευρώ .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Καλησπέρα το έβαλα χτες στο δικό μου . Μοντέλο του 09. Σε όλα μπαίνει , μην ακούς διαφορα. Για μένα αυτό το φανάρι επειδή όπως λες παίζει από πολύ φτηνά μέχρι πολύ ακριβά , να το αγοράσεις όσο γίνεται φτηνά . Εμένα βγήκε με κουπόνι στα 123. Αλλά είχα φάει τον τόπο πολύ καιρό τώρα.

Τώρα όσον αφορά λειτουργικότητα . Από εμφάνιση σκίζει δεν υπάρχει ! Φωτισμός τρομερός , τέλειο λευκό ! Πιάνει αρκετά πλαγια μέχρι βάθος ευθεία . Εγώ από μια βόλτα έμεινα κατενθουσιασμένος . Η καλύτερη επένδυση . Αλλά μη δώσει κανεις πάνω από 200 ευρώ .

Ωραίος ! Μπορείς να στείλεις link από που το πήρες ;
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ωραίος ! Μπορείς να στείλεις link από που το πήρες ;
Κατέβασε την εφαρμογή wish . Κατάστημα είναι γενικών προϊόντων . Βρες το φανάρι κ βαλτο καλάθι . Άστο εκεί για κάποιες μέρες . Αν δεν βιάζεσαι σου στέλνει κουπόνια κάποιες φορές κ έκπτωση από 5% έως 40% σχεδόν . Βέβαια υπάρχει το ρίσκο του τελωνείου . Εμένα τελικώς το έφερε η dhl χωρίς τελωνείο .

Βάρος δέματος 2 κιλά. Γιαυτο λέω να το αγοράσεις φτηνά ώστε ακόμα κ τελωνείο να περάσει να μπορείς να το πληρώσεις το έξτρα κόστος
 

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Κατέβασε την εφαρμογή wish . Κατάστημα είναι γενικών προϊόντων . Βρες το φανάρι κ βαλτο καλάθι . Άστο εκεί για κάποιες μέρες . Αν δεν βιάζεσαι σου στέλνει κουπόνια κάποιες φορές κ έκπτωση από 5% έως 40% σχεδόν . Βέβαια υπάρχει το ρίσκο του τελωνείου . Εμένα τελικώς το έφερε η dhl χωρίς τελωνείο .

Βάρος δέματος 2 κιλά. Γιαυτο λέω να το αγοράσεις φτηνά ώστε ακόμα κ τελωνείο να περάσει να μπορείς να το πληρώσεις το έξτρα κόστος
Το τελωνείο πόσο μπορεί να κοστίσει κατά προσέγγιση;
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Το τελωνείο πόσο μπορεί να κοστίσει κατά προσέγγιση;
Το τελωνείο είνα:
το ΦΠΑ της τιμης του ×24% + 15 με 20€ ο εκτελωνισμος.

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Άρα Γιαυτο και οι διαφορά στις τιμές τα ασιατικά υστερούν σε κάτι; Πχ από το wish τι προέλευση έχουν ? Και πως ξέρεις πχ ότι κάποιος στο e bay που το πουλάει λίγο ακριβότερα αν το έχει πάρει από Ασία και απλά βαράει στην τιμή;
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Γτ τα έχουν εισάγει με πληρωμένα τελωνεία . Συν το κέρδος τους. Όλα κινεζικα είναι αυτά τα φανάρια . Με περίπου 25000-30000 ώρες ζωής
 

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Άρα δεν την γλιτώνουμε την Ασία. Πάντως είναι μερικοί που τα έχουν 600€ αυτοί δηλαδή βγάζουν γύρω στα 400€ κέρδος ανα μονάδα; Ελεος
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Η αγορά είναι ελεύθερη . Εμείς κοιτάμε το συμφέρον μας . Κ γενικά όσο περνάει ο καιρός θα πέφτουν κιαλλο οι τιμές
 

Lupo1928

Μέλος
Όνομα
Νικος
Μοτό
F800 GS
Γτ τα έχουν εισάγει με πληρωμένα τελωνεία . Συν το κέρδος τους. Όλα κινεζικα είναι αυτά τα φανάρια . Με περίπου 25000-30000 ώρες ζωής
Οπα μισό λεπτό δηλαδή άμα θες να τους αλλάξεις λάμπες δεν μπορείς ; Μετά τις 30000 ώρες νεκρώνει;
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Αυτό που σου είπα είναι θεωρητικό , κάπου το είχα διαβάσει . Δν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλά σίγουρα θα έχει κάποιο όριο ζωής. Είναι led το φανάρι , δν έχει λάμπες led όπως βάζουμε εμείς στα δικά μας Παλιά φανάρια . Άλλωστε τοσα χρόνια που κυκλοφορεί δν έχει χρειαστεί κανεις αλλαγή .
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Με μια ματιά σύντομη,


Έχει πολλούς seller απο Κίνα. Η απο wish η απο εδώ το ίδιο κάνει. Όσο πιο απλη η αποστολή τοσο το καλυτερο για τελωνείο. Ο κινεζος θα στο στειλει με china post και εσυ θα λαβεις με ελτα. Κατα πασα πιθανοτητα δεν θα πληρωσεις. Ασε που μπορει να στο μαρκαρει σαν δώρο.

Το αρνητικο στην περιπτωση ειναι οτι θα αργησεις να παραλαβεις.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ναι μέσω eBay Κίνας είναι ίδιες τιμές . eBay Ευρώπη είναι ακριβό πολύ . Απλά μέσω wish μπορείς να πετύχεις κουπόνι με πολύ καλή έκπτωση
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα..Σας βγάζει ένδειξη καμένης λάμπας, γιατί άλλοι λένε ναι άλλοι όχι..
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Ναι εμένα μου έβγαζε αλλά έκανα ένα τρικ και έσβησε, έβγαλα την φυσά από τα όργανα και την άφησα κάνα τέταρτο. Όταν το ξασυνδεσα έσβησε
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Ναι εμένα μου έβγαζε αλλά έκανα ένα τρικ και έσβησε, έβγαλα την φυσά από τα όργανα και την άφησα κάνα τέταρτο. Όταν το ξασυνδεσα έσβησε
Με αναμένω το κινητήρα?Η απλά στο ον το διακόπτη?
 
Top Bottom