Προστατευτικά χεριών για κρύο και βροχή

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Λέω να αγοράσω για τον χειμώνα προστατευτικά χεριών τόσο μεγάλα που να μπαίνουν έξω από τις προστατευτικές χούφτες.
Έχει κάποιος χρησιμοποιήσει τέτοια προστατευτικά για να μου πει την γνώμη του και από που τα αγόρασε;

Κάτι σαν αυτά της φώτο
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Το επόμενο βήμα θα είναι προστατευτική κουβέρτα για τα πόδια.
Έχει η Tucano Urbano για τα ON/OFF
Είχα ένα τέτοιο , φούρνος τα πόδια από το μοτέρ και σίγουρα πιο φτηνό απ'το πετρέλαιο για καλοριφέρ.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
έχω εγώ από την givi. Τα είχα πάρει από το motocard . Στην Ελλάδα σε όλα τα καταστήματα μου έλεγαν ότι δεν υπάρχουν (!) τέτοιες χούφτες. Με χειμωνιάτικο γάντι ταξιδεύεις άνετα μέχρι και -2. Αν έχεις θερμαινόμενα γκριπ, απλά τα βάζεις στη πρώτη σκάλα και χρησιμοποιείς καλοκαιρινό γάντι. Δοκιμασμένο στους -5. Givi tm 421 κωδικός. Γύρω στα 45 €.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
έχω εγώ από την givi. Τα είχα πάρει από το motocard . Στην Ελλάδα σε όλα τα καταστήματα μου έλεγαν ότι δεν υπάρχουν (!) τέτοιες χούφτες. Με χειμωνιάτικο γάντι ταξιδεύεις άνετα μέχρι και -2. Αν έχεις θερμαινόμενα γκριπ, απλά τα βάζεις στη πρώτη σκάλα και χρησιμοποιείς καλοκαιρινό γάντι. Δοκιμασμένο στους -5. Givi tm 421 κωδικός. Γύρω στα 45 €.
Ωραίες τις βλέπω
Θέλω να οδηγώ με γάντια με κομμένα δάχτυλα για να μην χρειάζεται να τα βγάζω ότι και αν χρειαστεί να κάνω.

 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραίες τις βλέπω
Θέλω να οδηγώ με γάντια με κομμένα δάχτυλα
σκληρό όχι, γιατί σε περίπτωση που χρειαστεί το γάντι θα μείνεις χωρίς δάχτυλα.
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Αν συνεχίσουμε έτσι ο μανιακ θα κλείσει το φόρουμ θα διαγράψει κάθε ίχνος από κάθε σέρβερ και ξεκινήσει με τον Γκάντι το γύρο του κόσμου μόνο από χώμα χωρίς τζιπιες χωρίς χάρτη για να κάνει restart στην θεώρηση του μοτοσυκλετισμου.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Καλα που δεν εχει παρει χαμπαρι το θεμα ο sugariasgeorge
Το πουλι, ως σχεδιο,τυχαιο...
κι ομως το εχω ....
ημουν ετοιμος να ΄΄ανεβασω΄΄ ενα βιντεακι με κατι τετοιο...
εψαχνα να το βρω αλλα την ιδια στιγμη εμφανιστηκε σπιτι για επισκεψη, η κορουλα μου με τον γαμπρουλη μου και το αφησα για αργοτερα (και το ξεχασα)...

προκειται για τσουτσουνοσκουφακι το οποιο στην ακρη του (κεφαλακι) εχει κλαξον...o_Oo_Oo_O το πατας και κορναρει ...:laugh::laugh::laugh:

αρχιζω εκ νεου την αναζητηση...:secret:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
σκληρό όχι, γιατί σε περίπτωση που χρειαστεί το γάντι θα μείνεις χωρίς δάχτυλα.
Το ρισκάρω.:D
Όταν είμαι σε βόλτα εξερεύνησης, έχω συγχρόνως το GPS και το κινητό και κάθε τόσο ψάχνω τους χάρτες, δεν γίνεται με γάντια, ούτε με αυτά που είναι κατάλληλα για οθόνες αφής.
Πηγαίνω αργά, όσες φορές μου έχουν χρειαστεί τα γάντια είναι για να μην γδάρω την χούφτα μου την ώρα που πέφτω και βάζω ασυναίσθητα μπροστά τα χέρια μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πηγαίνω αργά, όσες φορές μου έχουν χρειαστεί τα γάντια είναι για να μην γδάρω την χούφτα μου την ώρα που πέφτω και βάζω ασυναίσθητα μπροστά τα χέρια μου.
Τα χέρια σου κοίτα να γλυτώσεις!!!
Στα τέτοια σου οι χούφτες και το μηχανάκι ολόκληρο!!!
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Λέω να αγοράσω για τον χειμώνα προστατευτικά χεριών τόσο μεγάλα που να μπαίνουν έξω από τις προστατευτικές χούφτες.
Έχει κάποιος χρησιμοποιήσει τέτοια προστατευτικά για να μου πει την γνώμη του και από που τα αγόρασε;

Κάτι σαν αυτά της φώτο
Οτιδήποτε κόβει τον αέρα πριν το γάντι είναι καλό.
Είχα βάλει στο KLR χούφτες από ΧΤ και είδα διαφορά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οτιδήποτε κόβει τον αέρα πριν το γάντι είναι καλό.
Είχα βάλει στο KLR χούφτες από ΧΤ και είδα διαφορά.
Κάνουν τρελή δουλειά! Για την ακρίβεια, με γάντια, δεν καταλαβαίνεις καθολου κρυο, όσο και αν έχει!!! Αυτή είναι η μία και μεγάλη αλήθεια!!!
Στο "εμφανισιακό" έχω πρόβλημα εγώ!!!!
 

Karellen

Μέλος
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda Dax 72
Κάνουν τρελή δουλειά! Για την ακρίβεια, με γάντια, δεν καταλαβαίνεις καθολου κρυο, όσο και αν έχει!!! Αυτή είναι η μία και μεγάλη αλήθεια!!!
Στο "εμφανισιακό" έχω πρόβλημα εγώ!!!!
Ένα δίκιο τόχεις,εμένα που ξυλιάζουν τα δάχτυλα από τα πρώτα χλμ το εμφανισιακό έρχεται δεύτερο πάντως και μιλάμε για τις χούφτες τις πλαστικές αλά 80'ς,Γαρδέλης κιέτς! :D:D
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Top Bottom