Προσφορά εργασίας

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Την καλησπέρα μου και πάλι στο κοινό.

Αύριο κλείνουμε για διακοπές (γυρνάμε 22-25). Κάπου εκεί θα είναι όλο το ανθρώπινο δυναμικό της εταιρίας πίσω.
Πρίν βάλω αγγελία για βοηθό σε άλλα μέσα, ήθελα να την βάλω εδώ, μήπως και βοηθήσω λίγο και το κοινό το δικό μας. Αυτούς που ασχολούνται με τις μοτοσυκλέτες δηλαδή.

Η Aurora Rally Equipment, ψάχνει για έναν βοηθό.
Αυτό που θα κάνει είναι να μας ... βοηθάει. Έχει συναρμολόγηση, παραλαβή εξαρτημάτων, πακετάρισμα, μετρήσεις, κάποιες εργασίες συνεργείου (ξελούρισμα αλουμινίων, πλαστικών), καθάρισμα εργαλείων κλπ. Υπάρχει λογισμικό αποθήκης, οπότε χρήση υπολογιστών είναι απαραίτητη.
Δεν έχει άμεση επικοινωνία με προμηθευτές, εννοώ δηλ. δεν θα βάζει παραγγελίες κλπ. Απλά θέλουμε βασικές γνώσεις μηχανικού (δεκαράκι, αλενάκι, δεν ξεπατώνω τις βίδες στο σφίξιμο, το πλαστικό γρατζουνιέται κλπ.). Αν έχει και γνώσεις βασικές ηλεκτρολογικών, ακόμα καλύτερα. Το περιβάλλον είναι Ευρωπαϊκό, έχουμε τρισδιάστατους εκτυπωτές που θα μπορείτε να μάθετε κατόπιν εκπαίδευσης, βραχίονα για μετρήσεις σε μοτοσυκλέτες ούτως ώστε να ψηφιοποιηθούν (και αυτό κατόπιν εκπαίδευσης) αλλά και κάθετο κέντρο επεξεργασίας (αυτό όχι εσείς, αυτό μόνο εμείς...).
Ψάχνουμε γενικά άτομο που να μπορεί να ακολουθήσει κανόνες που έχουμε σαν εταιρία και να μην αποφασίζει να αλλάζει το παξιμάδι το φλατζωτό το Μ8 σε απλό Μ8 χωρίς ροδέλα γιατί του φαινόταν καλύτερο. Επαναλαμβάνω ότι θα υπάρχει εκπαίδευση, αλλά χρειαζόμαστε πειθαρχία μιας και έχουμε να κάνουμε με ένα προϊόν που θεωρείται παγκοσμίως το καλύτερο στο είδος του, οπότε και εμείς και οι πελάτες έχουμε την δέουσα προσοχή στην λεπτομέρεια.

Το ξέρω ότι θα φανεί κοινό, όμως όντως, ψάχνουμε για κάποιον που να θέλει να εργασθεί, και ιδίως σε ένα περιβάλλον σε μια Ελληνική εταιρία που προσπαθεί να κάνει εξαγωγές παγκοσμίως και να μεγαλώσει σε όλα τα μέτωπα. Η θέση ανοίγει, δεν είχαμε δηλαδή μόνιμο βοηθό, άρα 'μεγαλώνουμε'.

Βρισκόμαστε στα Σπάτα, οπότε καλό θα είναι να είστε απο κοντινές περιοχές, όχι όμως απαραίτητο. Οι ώρες μας είναι 8ωρο πενθήμερο και έχουμε πολύ όμορφο περιβάλλον, ελαστικό ωράριο και υπάρχει διάλογος στις διακοπές.

Οι αποδοχές δεν είναι σταθερές, εννοώ θα πρέπει να τις εξετάσουμε ανά περίπτωση. Υπάρχει στην εταιρία περιθώριο εξέλιξης το οποίο είναι βασικό. Είμαστε σε ανοδική πορεία απο το 2018 που ήρθαμε στα Σπάτα και θέλουμε βοήθεια για να πάμε παρακάτω. Θα είσαστε ο υπάλληλος νούμερο 4 στην εταιρία (να τους εκατοστήσουμε).

Αν σας φαίνεται ενδιαφέρον, έχετε γνώσεις, αγαπάτε την μοτοσυκλέτα και δη την έρημο, την περιπέτεια και τα rally, παρακαλώ στείλτε email στο dlas at aurora-rally.com και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας. Μπορείτε δηλαδή να στείλετε το βιογραφικό σας εκεί, ούτως ώστε και να δούμε και να έχουμε τα στοιχεία επικοινωνίας σας. Αν δεν υπάρχει βιογραφικό, γράψτε μας απλά δύο λόγια για σας, καθώς και τα στοιχεία επικοινωνίας σας (διευθυνση, τηλέφωνο).

Καλό κουράγιο σε όλους με αυτά που ζούμε,
Δ.
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS
Μπράβο για την σκέψη να μοιραστείς πρώτα εδώ !
Εύχομαι να φτάσετε 100 τους βοηθούς σας !!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Τα συγχαρητήρια μου. Νοιωθω πολυ ωραια όταν βλεπω αλληλεγγύη στον κοσμο.
Χίλια Μπραβο!
Ευχομαι να επεκταθείτε ακομα περισσοτερο στο άμεσο μελλον!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν χρειαστείτε ποτέ πωλητή πες μας :D;)
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος!
Αν αποκτήσετε και κάνα βαπορακι, εδώ είμαι εγώ!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τι ωραία ανθρώπινη αγγελία από μια εταιρεία σοβαρή εξαγωγική, ανθρώπους σοβαρούς και προφανώς με όραμα και αγάπη για την μοτοσυκλέτα..

Εύχομαι ότι καλύτερο και σε εσάς και στον άνθρωπο που θα βρεθεί να συνεργαστείτε και με το καλό να αναπτυχθείτε πολύ και να απασχόλησετε και άλλους εργαζόμενους.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Συγχαρητήρια για όλα...!
 

$py

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
YAMAHA WR250R
Συγχαρητήρια για τη πρωτοβουλία. Η αγγελία είναι έτσι γραμμένη που με κάνει να έρθω να δουλέψω αμισθί.
Εύχομαι να βρείτε τον κατάλληλο και οι επόμενες 50 αγγελίες που θα βάλετε να είναι στο ίδιο στυλ.
:clp:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Μόνο στο εργασιακό εννοώ.
Γεγονός είναι αυτό που λες. Υπάρχουν εταιρίες στον χώρο μας θέλω να πιστεύω απλά είναι πολύ ''μαζεμένες'' ? Δεν ξέρω πως να το πω. Φαντάσου εμάς, κάποιοι Έλληνες μας στέλνουν email στα Αγγλικά. Άλλες φορές νομίζουν ότι η Aurora USA είναι η πραγματική κι εμείς εδώ dealer... Κατόπιν της Aurora έχω δει κι άλλες Ελληνικές εταιρίες παιδιά που φτιάχνουν απο αγωνιστικά έμβολα και μπιέλες εδώ στην Ελλάδα, κάρτερ για Lancia και Alfa Romeo, Ηλεκτρονικά καλούδια κλπ. Απλά θέλει ψάξιμο πολύ και πρέπει η εταιρία να χρειάζεται άτομα την ώρα που εσύ ψάχνεις... Και δεν μιλάω για εταιρίες φούμαρα που μας έχουν πρήξει στην θεωρία με εκτυπωμένα τα πάντα. Μιλάω για φυσικά αντικείμενα, λειτουργικά.
Εγώ δεν μετανοιώνω που γύρισα. Αυτό που έχω να πω στους νέους είναι να κάνουν πράξη αυτό που θέλουν. Να έχουν όνειρα. Να μην κάθονται σε μια καρέκλα 9-5 για να βγει ο άρτος ημών. Με έχει κουράσει παιδιά αλήθεια, να βλέπω νεολαία με συμπεριφορά ''δημόσιου'. Λείπει η αντίληψη απο την εποχή μας. Ειλικρινά. Δεν θα πω η σπιρτάδα, θα πω η αντίληψη και η θέληση για να γίνει η εταιρία καλύτερη για να πάμε όλοι μπροστά. Έχει απογοητευτεί το κοινό γιατί υπάρχει πολύ κοροϊδία. Σου λέει ο ιδοκτήτης ''αν πάμε καλά, θα πας κι εσυ καλά'' και μετά σε γειώνει. Αυτό έχει τσακίσει τους νέους που δεν πιστεύουν κανέναν πια...
Εμείς έχουμε σαν εταιρία μια άλλη προσέγγιση. Όλοι τα βλέπουν όλα. Βλέπεις αν έχουμε παραγγελίες, βλέπεις αν φεύγουν παραγγελίες, αν μπαίνουν, αν μιλάμε με πελάτες, αν έχει κούτες έξω. Βλέπεις και ακούς τα έξοδά μας, τα τιμολόγια φαίνονται σε όλους. Είμαστε μια μικρή εταιρία και μπορεί ο καθένας να δει αν ''βγαίνουμε'' που λένε. Αρα αν δεν πάμε καλά, θα το δεις, αν πάμε καλά πάλι θα το δεις.
Οι μικρές εταιρίες ξέρετε, πρέπει να έχουν προσωπικό που πραγματικά να νοιάζεται. Και τι εννοώ. Είμαστε 2 άτομα στην παραγωγή/σχεδιασμό/support/πρωτότυπα/online/facebook/instagram/CAM/εκτυπωτές/scanning τα πάντα όλα. Και η Σοφία που είναι στο Operations. Αν ο 'χ' υπάλληλος δεν βάλει τα σωστά αξεσουάρ στην κούτα, στέλνει email ο πελάτης στην Σοφία, που θα πρέπει να μπει να δει τις φωτογραφίες με το τι ακριβώς στείλαμε, να δει την παραγγελία του πελάτη, να δει σειριακούς αριθμούς, να μιλήσει με τον υπάλληλο που το έστειλε, να δούμε μήπως ο πελάτης έκανε λάθος και τα πέταξε, να κανονίσει άλλη αποστολή αν πρέπει να στείλουμε πράγματα, να πληρωθεί η αποστολη super express DHL και να παει. Και... καλά να τα έχουμε στοκ. Αν δεν τα έχουμε, μπαίνει άλλη αλυσίδα. Μίλα με προμηθευτές, πες να κάνουν γρήγορα, να πάνε για βάψιμο, να πάνε για κόλλημα... Και καλά οι προμηθευτές να είναι εξωτερικοί. Αν πρέπει να τα κάνω εγώ στο CNC, βγαίνω κι εγώ εκτός γιατί πρέπει να κανονίσω τα του CNC. Δεν είναι μόνο το κόστος της DHL, είναι ότι δύο υπάλληλοι ή και τρείς (το 66% ή και το 100% στην χειρότερη επειδή είμαστε 3) μιλάνε, ψάχνουν, μιλάνε πάλι, πακετάρουν, αγοράζουν αλουμίνιο, κόβουν CNC κλπ. ασχολούνται με αυτό το πράγμα. Σε μια μεγάλη εταιρία αυτο περνάει απαρατήρητο. Σε μια μικρή την γονατίζει. Αυτά είναι πράγματα που μπορεί να κλείσουν τελείως μικρές εταιρίες και με λύπη μου θα πω ότι έχω δει τέτοιες... :( Εγώ παρομοιάζω την εταιρία μας πολλές φορές με το Μακεδονία TV και το MayDay. Όλες οι λειτουργίες είναι critical. Δεν μπορείς να κάνεις λάθος. Κι έχουμε βάλει πολλές δικλείδες στην εταιρία, φόρμες, φωτογραφίες, σειριακούς αριθμούς, πρόγραμμα αποθήκης, work order με λίστα υλικών.
Εγώ μεγάλωσα με τηλεκατευθυνόμενα της Tamiya. (ένα κατάφερα να πάρω μικρός, αλλά κάθε χρόνο θα έβλεπα τον κατάλογό τους κάθε μέρα για ώρες και θα πήγαινα στην Ιπποκράτους να τα χαζεύω στις βιτρίνες). Η ποιότητά της είναι κάτι που μου έχει σημαδέψει, πραγματικά, την ζωή. Αν δείτε κουτί του 90, μάνιουαλ με εικόνες στο χέρι, είναι απίστευτο. Αυτήν την χαρά προσπαθούμε να μεταφέρουμε στους πελάτες.

Καλό μας μεσημέρι,
Δ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχοντας δει αρκετές ερασιτεχνικές προσπάθειες στο vendors του advrider, είναι εντυπωσιακό το ότι έγινε αυτό που έγινε σήμερα η Aurora.

Νομίζω ότι έχω δική σας δουλειά στο challenge, αν μου τα είπε σωστά ο Έλβις.

Είναι πραγματικά μια αξιοζήλευτη θέση εργασίας αυτή. Δεν μοιάζει με δουλειά.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Στο advrider.com που είμαι τακτικός θαμώνας όλοι παραδέχονται ότι τα αξεσουαρ και εξαρτήματα της Aurora είναι υψηλής ποιότητας και ότι αξίζουν τα χρηματα τους και με το παραπάνω. Η δουλειά που έχει γίνει αναγνωρίζεται και οι περισσότεροι αν όχι ολοι στο advrider είναι ξένοι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πραγματικά αξιόλογη θέση εργασίας...
Τώρα που θα μπορούσα να αξιοποιήσω και τις γνώσεις μου πάνω στα CNC...
Αυτό το άτιμο το timing...
 
Top Bottom