Προσφορά εργασίας

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Όπως είπαν και οι υπόλοιποι πιο πάνω 1000 μπράβο που βάλατε την αγγελία εδώ. Η αγγελία εξαιρετικά διατυπωμένη, ανθρώπινη με ύφος πειθαρχίας(απαραίτητο). Ο τυχερός, θα είναι σαν να κάνει επένδυση στον εαυτό του πρώτα, για τον κόσμο που θα του ανοιχτεί αλλά και την εμπειρία της δημιουργίας (ακόμα και απο τη θέση του βοηθού) που θα τη βλέπει μπροστά του.

Μόνο σε τέτοιες εταιρείες μπορεί να έχει κάποιος ευκαιρίες εξέλιξης.

Δε σχολιάζω το R&D.

Μακάρι να ήμουν σε άλλη φάση αυτή την ώρα.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Είμαι πίσω απο τις ολιγοήμερες διακοπές.

Πρώτα απ' όλα τα σχόλιά σας είναι αν μη τη άλλο, αλήθεια, ενθαρρυντικά, μιας και αν σας πω καταστάσεις με 'επαγγελματίες' απο το skywalker θα γελάνε μαζί μας και τα πεζοδρόμια...

Όλα τα παιδιά που έχουν έρθει μέχρι τώρα είναι ένα κι ένα, τουλάχιστον απο αυτήν, την πρώτη εντύπωση. Όπως είπε ο nikosrr , έτσι κι εγώ πιστεύω ακράδαντα ότι σε μια εταιρία σαν την δική μας, εννοώ του μεγέθους γιατί στις διαδικασίες, όσες και να βάλεις, πάλι θα θέλεις κι άλλες... , έχει κάποιος προοπτικές εξέλιξης.

Σκοπός μου προσωπικά είναι να φτιαχτούν ομάδες των δύο ατόμων πάντα, άρα κάποιος θα έχει τον ρόλο του υπεύθυνου αυτής της ομάδας, και κάποιος του βοηθού. Και έχει (ή να το πω καλύτερα , πρέπει να έχει) πολλά τμήματα μια εταιρία που μπορεί να γίνουν ομάδες. Δυστυχώς, στον δικό μας τομέα, ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και όποιος έρθει θα το ζήσει απο μέσα. Όσο κι εγώ ήμουν απ'έξω, νόμιζα ''καλά; τι νομίζουν ότι έχουν; την κότα με το χρυσό αυγό; '' Κάπου στην πενταετία κατάλαβα ότι είχα λάθος, και τώρα, μόλις αυτό το καλοκαίρι κατάλαβα ότι πρέπει να είσαι πολύ, μα πολύ προσεκτικός αν θες να είσαι ένα βήμα μπροστά.

Ευχαριστώ και πάλι όλους τους ανθρώπους που έστειλαν βιογραφικά και ήρθαν, έχουμε να δούμε κάποιους ακόμα αυτήν την εβδομάδα και μετά, βουρ για το καλό Φθινόπωρο!

Δ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δε μπορω να πω οτι δε γελασα για την μπιχτη των εκτυπωμενων πραγματων. Θελω να πιστευω οτι εχουμε στο μυαλο μας τον ιδιο ανθρωπο.


Παντως μπραβο και για την πρωτοβουλια, για την γενικοτερη ποιοτητα της δουλειας αλλα και για την νοοτροπια γενικοτερα. Ελπιζω να βρειτε αυτον που ψαχνετε το συντομοτερο δυνατον.
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Kαλησπέρα λοιπόν και πάλι σε όλη την παρέα.

Θα ήθελα να πω ότι η Αγγελία έφτασε στο τέλος της. Όχι ότι έχουμε αποφασίσει με ποιον καλόν άνθρωπο θα συνεργαστούμε για να πάμε όλοι μαζί παρέα στην επόμενη στάση της εταιρίας, αλλά γιατί με το να έρχονται συνέχεια μέηλ και βιογραφικά δεν μπορούμε να καταλήξουμε και ξέρετε, κάποια στιγμή πρέπει κάποιος να βάλει το όριο... (δυστυχώς).

Θέλω να πω ότι υπάρχουν πάνω απο ένας που θα ήθελα να μπορούμε να προσλάβουμε. Θέλω όμως να καταλάβετε (αυτοί που ήρθατε και στείλατε), ότι δυστυχώς είμαι σε μία πολύ δύσκολη θέση και πρέπει να έρθει ένας. Δεν είναι θέμα προσωπικό, είναι θέμα ότι στην θέση που είμαι δεν πρέπει να υπάρχουν τόσο οι συναισθηματισμοί (πρέπει, αλλά με μέτρο θέλω να πω) όσο να δούμε το καλό της εταιρίας απο την άποψη ποιός θα είναι αυτός που πραγματικά μας βοηθήσει τώρα να ανέβουμε τους αμμόλοφους που έρχονται.

Εκτιμώ ότι κάποιοι άνθρωποι ταξίδεψαν απο μακριά για να έρθουν να μας δουν, και χαίρομαι που ήρθαν στις εγκαταστάσεις μας να δουν τον χώρο, το περιβάλλον και γενικά το πως σχεδιάζονται και κατασκευάζονται κάποια προϊόντα.

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα, μέχρι την Πέμπτη το πολύ θα έχουμε απαντήσει σε όλους , είτε θετικά είτε αρνητικά.

Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε όλοι.
Δ.
 
Top Bottom