Προτάσεις δυχρονου eduro

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Θα ήθελα τα φώτα σας για αγορά μηχανής eduro δυχρονης όπως λέει και το θεματάκι...
Κυβικά μέχρι 300cc το πολύ, κάτι πού να έχετε υπ'όψιν ότι δεν βγάζει προβλήματα γενικά
Ευχαριστώ εξ'αρχης :)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
παρε ενα honda crm καπως ετσι τα λενε εχω ακουσει οτι ειναι καλα
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Δεν είναι για μένα παιδιά για τον μπατζανακι μου είναι, ξέχασα εδώ να πώς ότι θέλει κάτι μεταχειρισμένο στα 1500€ με 2000 το πολύ
Και από ότι μου είπε δεν πρέπει να έχει ιδιαίτερη εμπειρία...
Honda cram ποσά κιβηκα για να τσεκαρο στο car ;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Δεν είναι για μένα παιδιά για τον μπατζανακι μου είναι, ξέχασα εδώ να πώς ότι θέλει κάτι μεταχειρισμένο στα 1500€ με 2000 το πολύ
Και από ότι μου είπε δεν πρέπει να έχει ιδιαίτερη εμπειρία...
Honda cram ποσά κιβηκα για να τσεκαρο στο car ;
νομιζω 250 με 45 αλογα πολυβολο
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Τι πρέπει να προσέξουμε ρε παίδες,γιατί αυτά εκ των πραγμάτων τα σκίζουν κιόλας.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Αν ειναι για αρχή προτείνω 125 και οταν πάρει τον αέρα να παει σε 250 ή 300.

Εχω σε μεγάλη εκτίμηση τα ΚΤΜ , στα δίχρονα προσεχείς πέρα απο το ΜΟΤΕΡ τις αναρτήσεις τα αναλώσιμα (λαςτιχα γρανάζια αλυςιδα) και την γενικότερη κατασταση.

Δίνει φίλος αστυνομικός που ειναι Αθηνα και ανεβαίνει με μετάθεση ενα ΚΤΜ 125 του 2003 ή 2004 στα 1500€. Αν θελεις να σας φέρω σε επαφή για πληροφορίες.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
φίλε μου σε αυτά τα χρήματα δύσκολα θα βρείς κάτι αξιόλογο...
βέβαια το σημαντικότερο είναι να ξέρει τι θέλει να κάνει ο φίλος, και πόσο έχει ασχοληθεί μέχρι τώρα.
Αν θέλει να κάνει εντούρο, και είναι το 1ο του off μηχανάκι, καλό είναι να βρεί κανένα XR 250 ή 400
και μόλις πάρει τον αέρα τότε τσιμπάει κανένα δίχρονο.
Αν έχει το "κολλάει" και θέλει ντε και καλά δίχρονο, νομίζω ότι είναι καλύτερα να πάρει 250, γιατί τα 125
δεν έχουν ροπή, και πρέπει να το ξεκινάει "τέζα" και γενικά θέλει οδήγημα ψηλά για να πάει.
Πάντως επειδή μέχρι πριν μερικές μέρες ήμουν στο car κάθε μέρα για 2 ώρες, και πήγα να δω μηχανάκια
ανα την Ελλάδα, πρέπει να ξεκινήσεις από τα 2500 €, γιατί έτσι κι αλλίως θα τα ρίξεις τα λεφτά...
Μηχανάκι σε καλή κατάσταση που θέλουν όμως τα αναλώσιμα άλλαγμα, σου έφυγαν από 300 - 500 € για πλάκα.
Επίσης, αν δεν το έχει υπόψη του ο φίλος, τα δίχρονα έχουν φοβερά πλεονεκτήματα (στο λέω σαν ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ διχρονάκιας)
αλλά και πολλά μειονεκτήματα αν η αγορά δεν γίνει κατασταλαγμένα.
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Ευχαριστώ πολύ! κρατάω τα λόγια σου και συνεχίζω ακάθεκτος!
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Αμέ γιατί όχι...
Είναι προσεγμένο το γνωρίζουμε ;
Από οςο γνωρίζω ναι, στειλε μου με ενα πμ το κινητό σου να μιλήσετε μαζι γιατι το μηχανάκι ειναι Αθηνα. Απο εκει το πήρε κ το δίνει λογω μετάθεσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tazman

Μέλος
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
GS 1200 04'
Από οςο γνωρίζω ναι, στειλε μου με ενα πμ το κινητό σου να μιλήσετε μαζι γιατι το μηχανάκι ειναι Αθηνα. Απο εκει το πήρε κ το δίνει λογω μετάθεσης.
 
Top Bottom