Πρωτη μηχανη!

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Μια απο τις καλυτερες επιλογες της κατηγοριας.Το abs απαραιτητο οποως και ο σωστος εξοπλισμς αναβατη.

Μαλακα το γκαζι και αν μπορεσεις να διαθεσεις κανα 200αρι για μαθηματα ασφαλους οδηγησης ακομη καλυτερα.

Το δυσκολο δεν ειναι να διαχειριστεις μια μηχανη,αλλα αυτα που θα προκυψουν στον δρομο.
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Εχετε δικιο σε οτι λετε. Abs δεν ξερω αν μπορω να βρω. Δεν το εχω ψαξει να σας πω την αληθεια αλλα θα το κανω. Οσο για εξοπλισμο εχω ηδη προμηθευτει. Η διαχειριση αυτων που θα προκυψουν στο δρομο προκυπτει με την εμπειρα, την οποια αποκτω, υποθετω, με το να εκθετω σιγα σιγα τον ευατο μου στην κυκλοφορια οδηγωντας αμυντικα.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ αν και πρωτη μηχανή σαν βλαμμένος πηρα ζζρ1200, η προταση μου είναι ένα versys 650abs, όσο πιο βατό το μηχανάκι τόσο καλυτερα και γρηγορότερα θα μάθεις. Οπωσδήποτε μαθήματα ασφαλούς οδήγησης σε όποιον εσυ από τους υπάρχοντες προτιμησεις, βοηθάνε παρα μα παρα πολυ, και εγώ αν κ αργά το ανακάλυψα, το χώμα σε βελτιώνει ακόμα περισσότερο σαν οδηγό και στην ασφαλτο. καλές βόλτες
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Εγώ αν και πρωτη μηχανή σαν βλαμμένος πηρα ζζρ1200, η προταση μου είναι ένα versys 650abs, όσο πιο βατό το μηχανάκι τόσο καλυτερα και γρηγορότερα θα μάθεις. Οπωσδήποτε μαθήματα ασφαλούς οδήγησης σε όποιον εσυ από τους υπάρχοντες προτιμησεις, βοηθάνε παρα μα παρα πολυ, και εγώ αν κ αργά το ανακάλυψα, το χώμα σε βελτιώνει ακόμα περισσότερο σαν οδηγό και στην ασφαλτο. καλές βόλτες
Το ειχα στα υποψην μου αλλα δεν μου αρεσει σαν μηχανη! :D
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
αφήστε τον άνθρωπο να πάρει αυτό που του αρέσει.
με προτίμηση σε ABSάτα fz6 αν βρει.
Χαχα... σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και την στηριξη σε αυτο που μου αρεσει. Αγορασα τελικα ενα Fz6 με fairing του 2006. καλες βολτες σε ολους. Θα παραμεινω στο φορουμ ως θαμωνας ελπιζω να παμε καμια γυρα ολοι μαζι να μου μαθετε και 5 πραγματα...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Χαχα... σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες και την στηριξη σε αυτο που μου αρεσει. Αγορασα τελικα ενα Fz6 με fairing του 2006. καλες βολτες σε ολους. Θα παραμεινω στο φορουμ ως θαμωνας ελπιζω να παμε καμια γυρα ολοι μαζι να μου μαθετε και 5 πραγματα...
Αν περιμένεις φίλε μου να μάθεις από εμάς..... τότε θα βρεθείς με το fazer να ανεβαίνεις τα κοκκαλια. :p
 
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Yamaha fZ6
Αν περιμένεις φίλε μου να μάθεις από εμάς..... τότε θα βρεθείς με το fazer να ανεβαίνεις τα κοκκαλια. :p
χαχαχαχαχαχα....

Ωραίος, καλοτάξιδο!
Abs έχει;
Οχι αλλα κανω συνεχεια εξασκηση σε φρενα πανικου επιταχυνωντας και μετα πατωντας πρωτα πισω και μετα μπροστα φρενο προοδευτικα για να σταματησω σε συγκεκριμενο σημειο στο οποιο εχω σημαδεψει απο πριν...
 
Top Bottom