Πρόβλημα με κοντέρ σε 690 enduro

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Καλημέρα ,
Επειδή έχω πρόβλημα με το κοντέρ θα ήθελα την βοήθεια κάποιου που έχει το αντίστοιχο μηχανάκι ! Ktm enduro 690 2008 ! Δουλεύουν τα πάντα εκτός από την ένδειξη ταχύτητας ! Απλά επειδή όταν το πήρα φόραγε ένα κοντέρ της treiltech πραγματικά έχω μπερδευτεί μιας κ ειχε δυο σενσορες πάνω .... τσπ για αρχή θέλω κάποιος να μου στείλει μια φωτογραφία από τον μαμά σενσορα κ να μου βγάλει κ μια φωτογραφία το που κουμπώνει πάνω στην πλεξούδα ! Έχω καταλήξει ότι η φτάσει π σενσορας (υπάρχει τρόπος να τσεκάρω ότι δουλεύει ; ) η η πλεξούδα ή το κοντέρ ! Η καλύτερη λύση θα ήταν αν υπάρχει κανένα αντίστοιχο μηχανάκι στην περιοχή (Θεσσαλία) εδώ κοντά για να γίνουν οι απαραίτητες δοκιμές ! Θα το πήγαινα στον ηλεκτρολόγο που έκανε όλες τις μετατροπές αλλά δυστυχώς είναι Αθήνα κ δεν είναι η πιο εύκολη λύση !
 
Τελευταία επεξεργασία:

skaios

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1150 GS
Όταν λες ότι δεν λειτουργεί η ένδειξη της ταχύτητας τι εννοείς; Δεν δείχνει τιποτα ή φαίνεται αχνά και κάποιες ενδείξεις δεν εμφανίζονται καθόλου;

Συνήθως σπάνε από τους κραδασμούς οι βάσεις και ξεκολλάνε οι κολλήσεις της οθόνης.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
Μίλα με τον Αποστόλη(Carooly εδώ),το παληκάρι είναι ΔΟΥΛΕΙΑ του.Όλα τα πρώτα 690 είχαν θέμα με τα κοντέρ,δεν είναι κάτι τρομερό μη σε ανησυχεί καθόλου.
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Όταν λες ότι δεν λειτουργεί η ένδειξη της ταχύτητας τι εννοείς; Δεν δείχνει τιποτα ή φαίνεται αχνά και κάποιες ενδείξεις δεν εμφανίζονται καθόλου;

Συνήθως σπάνε από τους κραδασμούς οι βάσεις και ξεκολλάνε οι κολλήσεις της οθόνης.
Δεν γράφει το κοντέρ όταν κινούμε δείχνει 0 όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά ! Δεν δείχνει τπτα άχνα !
 

blast

Μέλος
Περιοχή
Βολος
Όνομα
Άκης
Μοτό
Ténéré 700
Drz 400
Μίλα με τον Αποστόλη(Carooly εδώ),το παληκάρι είναι ΔΟΥΛΕΙΑ του.Όλα τα πρώτα 690 είχαν θέμα με τα κοντέρ,δεν είναι κάτι τρομερό μη σε ανησυχεί καθόλου.
Ευχαριστώ για την βοήθεια ! Θα τον ενοχλήσω μόλις έχω κάτι πιο χειροπιαστό.
Για αρχή μίλησα με έναν φίλο μου ηλεκτρονικό ο οποίος θα με βοηθήσει να τσεκάρουμε ότι το καλώδιο το σενσορα δουλεύει! Ελπίζω να είναι κάτι απλό !
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ευχαριστώ για την βοήθεια ! Θα τον ενοχλήσω μόλις έχω κάτι πιο χειροπιαστό.
Για αρχή μίλησα με έναν φίλο μου ηλεκτρονικό ο οποίος θα με βοηθήσει να τσεκάρουμε ότι το καλώδιο το σενσορα δουλεύει! Ελπίζω να είναι κάτι απλό !
Άκη δες στο παρακάτω λινκ το σχεδιάγραμμα των ηλεκτρονικών σου... Απο σελίδα 192 και μετά...
 
Top Bottom