Πρόβλημα με ρελαντί σε F650GS του 2002

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Δείτε ή μάλλον ακούστε.
Το πρόβλημα που είναι ακριβώς?
Μία χαρά μου ακούγεται...
Και ειχα 650 gs...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Προσωπικά δεν βλέπω η ακούω κατι. Μου φαίνεται φυσιολογική η λειτουργία του κινητήρα. Παίζει λίγο η βελόνα, αλλά λογικό, δεν μπορεί να είναι αλφάδι. Ίσως κάτοχοι με το συγκεκριμένο κινητήρα να ξέρουν καλύτερα.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Και εμενα μου φαινεται πολυ νορμαλ το ρελαντι, η βελονα παντα παιζει λιγο +-100 στροφες σχεδον σε ολα.
Αποψη μου dont worry.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23

Δείτε ή μάλλον ακούστε.
Μια χαρα ειναι το ρελαντι, η πολυ μικρη αυξομειωση που βλεπεις στο στροφομετρο δικαιολογηται απο τις μκρες αυξομειωσεις του ρευματος φορτισης.

Με αλλα λογια, αστο στην ησυχια του ;)
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Καλημέρα φίλοι μου,

Είδε και άκουσε κανένας το video που ανέβασα;

Pan-dvs έχω πάρει ένα καθαριστικό αλλά δεν το έχω ρίξει ακόμα μέσα στο ντεπόζιτο. Θα το κάνω στο επόμενο γέμισμα. Ξέρετε πως πάει η δοσολογία;
akis92 σκέφτηκα να αλλάξω το φίλτρο της βενζίνης. Έψαχνα εχθές τα post του Kaf που αναφέρει το φίλτρο αλλά δεν βρήκα κάτι. Πρέπει να είναι το MANN FILTER WK 69/2. Ας μου το επιβεβαιώσει ο kaf.

Thanks,
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλημέρα φίλοι μου,

Είδε και άκουσε κανένας το video που ανέβασα;

Pan-dvs έχω πάρει ένα καθαριστικό αλλά δεν το έχω ρίξει ακόμα μέσα στο ντεπόζιτο. Θα το κάνω στο επόμενο γέμισμα. Ξέρετε πως πάει η δοσολογία;
akis92 σκέφτηκα να αλλάξω το φίλτρο της βενζίνης. Έψαχνα εχθές τα post του Kaf που αναφέρει το φίλτρο αλλά δεν βρήκα κάτι. Πρέπει να είναι το MANN FILTER WK 69/2. Ας μου το επιβεβαιώσει ο kaf.

Thanks,
Εγω ακουσα και ειδα μια απολυτα φυσιολογικη λειτουργια. Και ο θορυβος και οι στροφες ειναι αψογα, ολα. Ειδικα για το στροφομετρο, αυτο το ελαχιστο παιξιμο στροφων το εχουν ακομα και τετρακυλινδρα αυτοκινητα. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Καλημέρα φίλοι μου,

Είδε και άκουσε κανένας το video που ανέβασα;

Pan-dvs έχω πάρει ένα καθαριστικό αλλά δεν το έχω ρίξει ακόμα μέσα στο ντεπόζιτο. Θα το κάνω στο επόμενο γέμισμα. Ξέρετε πως πάει η δοσολογία;
akis92 σκέφτηκα να αλλάξω το φίλτρο της βενζίνης. Έψαχνα εχθές τα post του Kaf που αναφέρει το φίλτρο αλλά δεν βρήκα κάτι. Πρέπει να είναι το MANN FILTER WK 69/2. Ας μου το επιβεβαιώσει ο kaf.

Thanks,
Ναι αυτο ειναι το φιλτρο..

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Ευχαριστώ φίλοι μου. Δεν θα πειράξω τίποτα.

Το καθαριστικό αχρείαστο νάνε θα μπει στο ράφι για το μέλλον. Φίλτρο θα δούμε. Προς το παρόν δεν επείγει.

Βαλβίδες στην επόμενη αλλαγή λαδιού για έλεγχο μαζί με καθαρισμό μπεκ.

Μία ερώτηση:

Μπορώ να αντικαταστήσω τις λάμπες με λάμπες led ή θα έχω πρόβλημα; Χρειάζεται κάποια μετατροπή; Μιλώ για φανάρι μπρος πίσω, λαμπάκια για display και flash?

δείτε πιο κάτω τι έχω παραγγείλει.


Thanks,
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ευχαριστώ φίλοι μου. Δεν θα πειράξω τίποτα.

Το καθαριστικό αχρείαστο νάνε θα μπει στο ράφι για το μέλλον. Φίλτρο θα δούμε. Προς το παρόν δεν επείγει.

Βαλβίδες στην επόμενη αλλαγή λαδιού για έλεγχο μαζί με καθαρισμό μπεκ.

Μία ερώτηση:

Μπορώ να αντικαταστήσω τις λάμπες με λάμπες led ή θα έχω πρόβλημα; Χρειάζεται κάποια μετατροπή; Μιλώ για φανάρι μπρος πίσω, λαμπάκια για display και flash?

δείτε πιο κάτω τι έχω παραγγείλει.


Thanks,
Ριξτο το καθαριστικό ..κακο δεν του κανει...ισα ισα....

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ευχαριστώ φίλοι μου. Δεν θα πειράξω τίποτα.

Το καθαριστικό αχρείαστο νάνε θα μπει στο ράφι για το μέλλον. Φίλτρο θα δούμε. Προς το παρόν δεν επείγει.

Βαλβίδες στην επόμενη αλλαγή λαδιού για έλεγχο μαζί με καθαρισμό μπεκ.

Μία ερώτηση:

Μπορώ να αντικαταστήσω τις λάμπες με λάμπες led ή θα έχω πρόβλημα; Χρειάζεται κάποια μετατροπή; Μιλώ για φανάρι μπρος πίσω, λαμπάκια για display και flash?

δείτε πιο κάτω τι έχω παραγγείλει.


Thanks,
Τα φλας σου αν δεν αλλαξεις φλασερ για LED θα αναβοσβηνουν πολυ γρηγορα εως και καθολου.

Η Η4 που πηρες για το φαναρι μαλλον δεν θα φεγγει τιποτα... Αυτες τις χρησιμοποιουμε για φωτα ημερας, θα φαινεσαι μεν αλλα δεν θα βλεπεις καλα δε.
 

Acevol

Μέλος
Περιοχή
Λευκωσία, Βόλος
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
KTM 790 Adv 2023
Τα φλας σου αν δεν αλλαξεις φλασερ για LED θα αναβοσβηνουν πολυ γρηγορα εως και καθολου.

Η Η4 που πηρες για το φαναρι μαλλον δεν θα φεγγει τιποτα... Αυτες τις χρησιμοποιουμε για φωτα ημερας, θα φαινεσαι μεν αλλα δεν θα βλεπεις καλα δε.
Έχεις να προτείνεις κάποιο φλασερ για led?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχεις να προτείνεις κάποιο φλασερ για led?
Aυτο πρεπει να σου κανει:

 

tamanaco

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι - Αγία Παρασκευή - Ηράκλειο
Όνομα
Τάσος
Μοτό
R1200GSA
Ενα καθαρισμα του TPS αρχικα αν και....... αν οντως ειναι 100 στροφες η αυξομειωση δεν ειναι τιποτα.
Και σιγουρα γλυκαινει λιγο η λειτουργια στο μονομπυζο με ιριδιου
kaf καλησπέρα.
Ο κωδικός για το μπουζί του F650 είναι της NGK το D8EA. Το αντίστοιχο σε ιριδίου είναι το DR8EIX ;
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
kaf καλησπέρα.
Ο κωδικός για το μπουζί του F650 είναι της NGK το D8EA. Το αντίστοιχο σε ιριδίου είναι το DR8EIX ;
Καλησπερα! Ορθον....απο την εγκυκλοπαίδεια faq.f650.com


Στάλθηκε από το LM-X525 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom