Πρόβλημα με συναγερμό σε BMW R1200GS 2006

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Καλησπερα συνφορουμιτες μου και χρονια πολλα με μια καλη χρονια γεματη ομορφες εκπληξεις .
`
Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
Οταν αγοραστηκε η μηχανη, πριν ενα μικρο χρονικο διαστημα .. ο πρωην κατοχος της μηχανης, μου εδειξε μερικα πραγματα, για το πως λειτουργει το ενα, το αλλο κτλ ..
Μεσα σε αυτα, ηταν και για το πως δουλευει ο συναγερμος, οπου επανω στην επιδειξη δουλευε μια χαρα. Ο συναγερμος ειναι ο εργοστασιακος να συμπληρωσω.

Τωρα πλεον.. και χωρις να τον εχω χρησιμοποιησει ιδιαιτερα (σχεδον καθολου δηλαδη, αφου δεν επιανε παντα).. σκεφτηκα να κανω ενα τσεκ στη μπαταρια για να δω αν θελει αλλαγη. Η μπαταρια ομως ειναι κομπλε, αλλα ο συναγερμος εξακολουθει να μην δουλευει.

Μηπως εχει αποσυγχρονιστει? ¨η δε ξερω τι?
Υπαρχει καποιος τροπος για να καταφερω να τον κανω και παλι να δουλευει ?
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Ενταξει ΛΥΘΗΚΕ !!!!!!!!!!! Βρηκα τι ηθελε !

Synchronisation

  1. Press and hold down buttons 1 and 2 --- LED 3 flashes
  2. LED stops flashing after 10 seconds
  3. Release buttons 1 and 2 --- LED ON
  4. Press button 1 or 2 --- LED OFF
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι πως απενεργοποιώ το BEEP κάθε φορά που βαζω βγαζω συναγερμό !!!! Αν κάποιος ξέρει ας μου δώσει τα φώτα του


“Sent via carrier pigeon”
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μπορείς να μην τον βάζεις καθόλου ;)
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Μπορείς να μην τον βάζεις καθόλου ;)
Καλά μέχρι σήμερα δεν τον έβαζα καν να σου πω την αλήθεια.

Αλλά όταν γυρίζεις στις 02:00 ή 04·00 σπίτι και αυτό το ΒΕΕΡ σου σπάει τα τύμπανα είναι λίγο ενοχλητικό


“Sent via carrier pigeon”
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Καλά μέχρι σήμερα δεν τον έβαζα καν να σου πω την αλήθεια.

Αλλά όταν γυρίζεις στις 02:00 ή 04·00 σπίτι και αυτό το ΒΕΕΡ σου σπάει τα τύμπανα είναι λίγο ενοχλητικό


“Sent via carrier pigeon”
Κανε την καρδια σου πετρα:p
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Καλά μέχρι σήμερα δεν τον έβαζα καν να σου πω την αλήθεια.

Αλλά όταν γυρίζεις στις 02:00 ή 04·00 σπίτι και αυτό το ΒΕΕΡ σου σπάει τα τύμπανα είναι λίγο ενοχλητικό


“Sent via carrier pigeon”
Εγώ τον θέλω τον ήχο, όσο ενοχλητικός και αν είναι!
Είσαι σίγουρος κάθε φορά εάν είναι ενεργός ή όχι, σε τι κατάσταση είναι.
Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές, στην φάση που της βάζω την κουκούλα, όταν σκύβω να δέσω τα γαμωκορδονια εμπρός πίσω, να πιεζεται στην τσέπη μου και να απενεργοποιηται. Εάν δεν είχα ΚΑΙ το ηχητικό, θα ήταν πολλές οι βραδιές που ΔΕΝ θα είχα συναγερμό στην μηχανή, εκτός των άλλων!
Και να είσαι σίγουρος, με ένα μακρύ ή βραχύ μπιπ, όσο δυνατό και να είναι, δεν ξυπνάει κανένας!!!!!!!
 

Sap

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Nick
Μοτό
BMW R1200GS -KAWASAKI Z1000
Εγώ τον θέλω τον ήχο, όσο ενοχλητικός και αν είναι!
Είσαι σίγουρος κάθε φορά εάν είναι ενεργός ή όχι, σε τι κατάσταση είναι.
Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές, στην φάση που της βάζω την κουκούλα, όταν σκύβω να δέσω τα γαμωκορδονια εμπρός πίσω, να πιεζεται στην τσέπη μου και να απενεργοποιηται. Εάν δεν είχα ΚΑΙ το ηχητικό, θα ήταν πολλές οι βραδιές που ΔΕΝ θα είχα συναγερμό στην μηχανή, εκτός των άλλων!
Και να είσαι σίγουρος, με ένα μακρύ ή βραχύ μπιπ, όσο δυνατό και να είναι, δεν ξυπνάει κανένας!!!!!!!
Ποτέ δε ξυπνάει κανεις.
Και αν ξυπνήσει δε δίνει σημασία. Αυτό είναι γνωστό και συμβαίνει.




“Sent via carrier pigeon”
 
Top Bottom