Πρόβλημα σε ABS BMW GS 1150

Aris_GS1150

Μέλος
Όνομα
Aris
Μοτό
BMW GS 1150 - Γριά αλλήθωρη γουρούνα
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πρόβλημα με τη μονάδα του abs στη γριά μου. Είναι μοντέλο 2001 με abs ii. Ανάβουν εναλλάξ οι δύο ενδεικτικές λυχνίες στο ταμπλό και η διάγνωση απότι μου είπαν στο εξουσιοδοτημενο συνεργείο είναι να προχωρήσουμε σε αλλαγή της μονάδας. Το κόστος αντικατάστασης με νέα μονάδα βέβαια είναι απαγορευτικό (αν σας πω το κόστος θα σας πέσει το σαγόνι :hungover:). Γνωρίζετε να με κατευθύνετε και να μου πείτε τι άλλες επιλογές έχω;

Σας ευχαριστώ πολύ!
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πρόβλημα με τη μονάδα του abs στη γριά μου. Είναι μοντέλο 2001 με abs ii. Ανάβουν εναλλάξ οι δύο ενδεικτικές λυχνίες στο ταμπλό και η διάγνωση απότι μου είπαν στο εξουσιοδοτημενο συνεργείο είναι να προχωρήσουμε σε αλλαγή της μονάδας. Το κόστος αντικατάστασης με νέα μονάδα βέβαια είναι απαγορευτικό (αν σας πω το κόστος θα σας πέσει το σαγόνι :hungover:). Γνωρίζετε να με κατευθύνετε και να μου πείτε τι άλλες επιλογές έχω;

Σας ευχαριστώ πολύ!
Μιλα με τον συμφορουμιτη @TSEPETO , αυτος τις φτιαχνει με λογικο κοστος!
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Δοκίμασες να κάνεις ένα reset.


Μου το έχει κάνει και εμένα! Μετα από reset ένοιωσε.

Άπλα εαν πέσει η ταση της μπαταρίας στην μιζια δεν εχει την δυναμη να οπλίσει η μοναδα Abs.
 

Aris_GS1150

Μέλος
Όνομα
Aris
Μοτό
BMW GS 1150 - Γριά αλλήθωρη γουρούνα
Χαίρεται και πάλι,

Η μπαταρία είναι καινούρια και υποθέτω πως έκαναν reset στην αντιπροσωπεία όταν το ερευνησαν για να βγει το πόρισμα.. Παρόλα αυτά να το δοκιμάσω αν είναι εύκολη η διαδικασία..
 

kostas r1150gs

Μέλος
Περιοχή
Ν ΜΟΥΔΑΝΙΆ
Όνομα
konstantinos
Μοτό
Bmw r1150gs
Κώστα γιατι και τα δυο και όχι μόνο το ένα με γείωση ?
Είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία με το πιο πάνω βίντεο

Πιστεύω αυτός ο τρόπος είναι πιο σωστός γιατί με τον άλλο τρόπο αν το Βιδάκη δεν κάνει καλό σώμα μπορεί να έχεις πρόβλημα

kostas r1150gs
 

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Καλησπέρα σε όλους.

Έχω πρόβλημα με τη μονάδα του abs στη γριά μου. Είναι μοντέλο 2001 με abs ii. Ανάβουν εναλλάξ οι δύο ενδεικτικές λυχνίες στο ταμπλό και η διάγνωση απότι μου είπαν στο εξουσιοδοτημενο συνεργείο είναι να προχωρήσουμε σε αλλαγή της μονάδας. Το κόστος αντικατάστασης με νέα μονάδα βέβαια είναι απαγορευτικό (αν σας πω το κόστος θα σας πέσει το σαγόνι :hungover:). Γνωρίζετε να με κατευθύνετε και να μου πείτε τι άλλες επιλογές έχω;

Σας ευχαριστώ πολύ!
Καλησπερα.
Νομίζω πως στο abs 2 με σερβομηχανησμο δηλαδή,δεν γινεται reset.
Θα συμφωνήσω και γω με το να μιλήσεις με tsepeto
 

Aris_GS1150

Μέλος
Όνομα
Aris
Μοτό
BMW GS 1150 - Γριά αλλήθωρη γουρούνα
Αποσο γνωρίζω δεν έχω σερβο. Είναι το προηγούμενο μοντέλο. Το integral abs αν δεν κάνω λάθος..
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Moυ το εκανε κι εμενα και ηθελε αλλαγη ο ενας αισθητηρας ABS. Με ενα πολυμετρο μετρας αντισταση και βλεπεις αν ειναι οκ. Η μνημη μου φτανει μεχρι τον αριθμο 17, αμα θυμομουν και τι πολλαπλασιο Ωμ ηταν...
 

Aris_GS1150

Μέλος
Όνομα
Aris
Μοτό
BMW GS 1150 - Γριά αλλήθωρη γουρούνα
Καλημέρα σε όλους! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, έχω απευθυνθεί στον TSEPETO, ο οποίος είναι πάρα πολύ εξυπηρετικος και εξαιρετικός, για την επίλυση του προβλήματος στο ABS.
 
Top Bottom