Πρόσθετα τσαντάκια για πλαϊνές βαλίτσες

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Μιλάω για τέτοιες τσάντες.


Αξίζουν? Υπάρχουν τίποτα δυσκολίες που δεν μπορώ να φανταστώ? Έχετε να προτείνετε κάποια αδιάβροχα?
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Μια επιλογή με αυξομειούμενο χώρο και κουκούλα αδιάβροχη σε χαμηλή τιμή σε σχέση με τα αλλά είναι της givi.

Το μόνο αρνητικό για εμένα είναι ότι δεν υπάρχει ασφάλεια σε ότι βάζεις μέσα και το έξτρα βάρος που σε ακολουθεί συνέχεια.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Δεν έχω, αλλά αν αγόραζα θα πήγαινα σε αυτά της Enduristan.



Είμαι λάτρης των προϊόντων τους και είμαι σίγουρος ότι θα αντέξουν χρόνια.
Εγγυημένη η αδιαβραχοποίηση των σάκων και τανκ μπαγκ που έχω. Επειδή και αυτά τα τσαντάκια είναι από το ίδιο υλικό είμαι σίγουρος για την αντοχή τους.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τι εννοείς να προτείνουμε κάποια αδιάβροχα? Αυτές στη φωτό είναι 15λίτρες, αδιάβροχες και πολύ καλές ποιοτικά, αν και λίγο τσιμπημένες... (κοντά στα 70€ έκαστη)

Το ότι έχουν διπλά δαχτυλίδια για το δέσιμο τις κάνει πολύ πρακτικές καθώς μπορείς να βάλεις-δέσεις πράγματα και πάνω από αυτές.

Μια "δυσκολία" που εντόπισα είναι ότι πρέπει να τσεκάρεις τακτικά ότι είναι σφιχτοδεμένες, ώστε να μη γλιστράνε, γιατί μπορεί να κάνουν σημάδια στο φινίρισμα της μεταλλικής βαλίτσας, ειδικά στις μαύρες βαλίτσες, αν πατάνε απευθείας στη βαλίτσα. Επίσης, δε θα πρέπει να τις γεμίζεις με βαρύ εξοπλισμό γιατί μετατοπίζεται αισθητά το κέντρο βάρους της μηχανής...

Εγώ τις αγόρασα (με καλή έκπτωση) μαζί με το τριβάλιτσο και ήταν στο κιτ...αν δε τις είχα και χρειαζόμουν κάτι αντίστοιχο, μάλλον θα κοίταζα για λουκάνικο αδιάβροχο τύπου dry bag σε περισσότερα λίτρα και φτηνότερο...
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μιλάω για τέτοιες τσάντες.


Αξίζουν? Υπάρχουν τίποτα δυσκολίες που δεν μπορώ να φανταστώ? Έχετε να προτείνετε κάποια αδιάβροχα?
Τι να τις κανεις ;;;
Αφου τα μπαγκαζια σου........τα κουβαλαει........η Οδικη.....χαχα !!!!!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τι εννοείς να προτείνουμε κάποια αδιάβροχα? Αυτές στη φωτό είναι 15λίτρες, αδιάβροχες και πολύ καλές ποιοτικά, αν και λίγο τσιμπημένες... (κοντά στα 70€ έκαστη)

Το ότι έχουν διπλά δαχτυλίδια για το δέσιμο τις κάνει πολύ πρακτικές καθώς μπορείς να βάλεις-δέσεις πράγματα και πάνω από αυτές.

Μια "δυσκολία" που εντόπισα είναι ότι πρέπει να τσεκάρεις τακτικά ότι είναι σφιχτοδεμένες, ώστε να μη γλιστράνε, γιατί μπορεί να κάνουν σημάδια στο φινίρισμα της μεταλλικής βαλίτσας, ειδικά στις μαύρες βαλίτσες, αν πατάνε απευθείας στη βαλίτσα. Επίσης, δε θα πρέπει να τις γεμίζεις με βαρύ εξοπλισμό γιατί μετατοπίζεται αισθητά το κέντρο βάρους της μηχανής...

Εγώ τις αγόρασα (με καλή έκπτωση) μαζί με το τριβάλιτσο και ήταν στο κιτ...αν δε τις είχα και χρειαζόμουν κάτι αντίστοιχο, μάλλον θα κοίταζα για λουκάνικο αδιάβροχο τύπου dry bag σε περισσότερα λίτρα και φτηνότερο...
Drybag και ξερο ψωμιιιιι!!!! Ορμα με κλειστα τα ματια!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

jliordos

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
BMW R1250GS ADVENTURE 40th YEARS


Για δες και αυτές, τις έχω χρησιμοποιήσει σε πολύ βροχή χωρίς να έχουν πάρει σταγόνα. 40 λίτρα έκαστως και πολύ οικονομικές για την απόδοση ως προϊόν
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Πετρο για extra χωρο πανω απο τις βαλιτσες το καλυτερο ειναι οι dry bag σακοι απο πανω οπως εδειξε ο jliordos.
Αν τωρα σκεφτεσε μικρα σακιδια για να βαλεις πχ τα παπουτσια ,που πιανουν χωρο στις βαλιτσες τοτε παρε αυτα που δειχνεις.
Παντως εχει γνωστο σουπερμαρκετ dry bag 5λιτρων με 10 ευρω...
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
Πετρο για extra χωρο πανω απο τις βαλιτσες το καλυτερο ειναι οι dry bag σακοι απο πανω οπως εδειξε ο jliordos.
Αν τωρα σκεφτεσε μικρα σακιδια για να βαλεις πχ τα παπουτσια ,που πιανουν χωρο στις βαλιτσες τοτε παρε αυτα που δειχνεις.
Παντως εχει γνωστο σουπερμαρκετ dry bag 5λιτρων με 10 ευρω...
Και ποιο γνωστό μάρκετ είναι αυτό;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Και ποιο γνωστό μάρκετ είναι αυτό;

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Στο σκλαβενιτη βρηκα εγω. Ν. Φιλαδελφεια.
 
Top Bottom