Πρώτη βόλτα αν αύριο άνοιγαν όλα;

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Εγώ θα ήθελα να καβαλήσω και να πάω να βρω τους φίλους μου .
Και δεν με νοιάζει που .
Ιδανικό να είναι τριήμερη η βόλτα ,να γίνουμε κοRκόδειλοι από τα ξίδια
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Εγώ θα ήθελα να καβαλήσω και να πάω να βρω τους φίλους μου .
Και δεν με νοιάζει που .
Ιδανικό να είναι τριήμερη η βόλτα ,να γίνουμε κοRκόδειλοι από τα ξίδια

Μεταγραφη ,πορτοκαλι ομαδα.

:roflmao::roflmao::roflmao:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Δεν νομιζω οτι θα εχει καραντίνες αφού ανοιξουν. Απλα θα ζητάνε τεστ.
Αν ειναι ετσι φετος δεν θα δουμε ουτε εναν τουρίστα.
Ήδη υπάρχουν κρατήσεις...λίγες προς το παρόν μεν,αλλά υπάρχουν..
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Προς ενημέρωση όλων...

Τη περασμένη Δευτέρα, φίλος πήγε Πολωνία με αμάξι... διαδρομή Βουλγαρία-Ρουμανία - Ουγγαρία - Σλοβακία
με διανυκτερεύσεις Σόφια και Βουδαπέστη.

Πουθενά δε του ζήτησαν covid test ούτε κάτι άλλο... όλες (αυτές) οι χώρες έχουν ανοικτά σύνορα...

Βέβαια είχε κάνει ένα pcr test και το είχε μαζί του..
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Προς ενημέρωση όλων...

Τη περασμένη Δευτέρα, φίλος πήγε Πολωνία με αμάξι... διαδρομή Βουλγαρία-Ρουμανία - Ουγγαρία - Σλοβακία
με διανυκτερεύσεις Σόφια και Βουδαπέστη.

Πουθενά δε του ζήτησαν covid test ούτε κάτι άλλο... όλες (αυτές) οι χώρες έχουν ανοικτά σύνορα...

Βέβαια είχε κάνει ένα pcr test και το είχε μαζί του..
Ξύνεις πληγές... έτοιμο το έχω το πλάνο αφού ήταν να το κάνω το '20. Το έχω διώξει όμως από το μυαλό μου γιατί δεν με παίρνει δεύτερη ακύρωση (ήδη έχω κάνει χρήση των χρημάτων του κουμπαρά) και το έχω μόνο σαν bonus αν πάνε ιδανικά καλά κάποια πράγματα. Καλύτερα να βγει απρογραμματιστά και έξτρα παρά να έχω x2 την απογοητευση του να μην μπορώ να πάω ενώ το έχω οργανώσει με φίλους.
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
εγω πιστευω ο,τι προβλημα θα υπαρχει μονο στα αεροπορικα, κ στα καραβια
τωρα αν με περασω με το μηχανακι απο διαφορες χωρες ,σιγα μην ζητησουν το χαρτι του εμβολιασμου κ απο πισω μου να περιμενουν 30 κουτια
καλο ειναι να υπαρχει ομως κ ενα χαρτι με αρνητικο τεστ
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
εγω πιστευω ο,τι προβλημα θα υπαρχει μονο στα αεροπορικα, κ στα καραβια
τωρα αν με περασω με το μηχανακι απο διαφορες χωρες ,σιγα μην ζητησουν το χαρτι του εμβολιασμου κ απο πισω μου να περιμενουν 30 κουτια
καλο ειναι να υπαρχει ομως κ ενα χαρτι με αρνητικο τεστ
Το πρόβλημα δεν είναι το εμβόλιο (δεν είχαμε δεν έκανα), ούτε το τεστ (εκεί παίζει πόσο πρόσφατο το θέλουν), αλλά η καραντίνα (αν και εφόσον αυτή αποφασισθεί στην είσοδο σε μια χώρα ή και στην επιστροφή εν μια νυκτί) και φυσικά οι όποιες επιπτώσεις στην δουλειά. Ο χρόνος δηλαδή που για τους περισσότερους δεν υπάρχει.
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
οσο πλησιαζουμε το καλοκαιρι ,τοσο θα ζητανε ....χαρτια για τον κοβιτ
σε ...βιαζουν να πας να κανεις το θανατηφορο αστρα-ζενεκα για να παρεις το χαρτι του κοβιτ, για να εισαι ...ελευθερος
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Ποια θα ήταν η πρώτη βόλτα που θα κάνατε αν αύριο το πρωί άνοιγαν όλα;

Έχω δυο εκδοχές. Η κοντινή είναι να πήγαινα, μαζί με όποιον άλλο εδώ μέσα τρώει το φαι του, ένα Χάνι Ρέρεσι για εγγυημένα ωραία διαδρομή και υπερτούμπανες μερίδες σπιτικού φαγητού.

Η μακρινή είναι να έφευγα για 2-3 μέρες για ένα γύρο από Τζουμέρκα εκεί Πράμαντα Καλλαρύτες από εκεί για ένα κύκλο στην Πίνδο και να κατέβαινα από Μουζάκι Μεσοχώρα. Στην διαδρομή μια και έχουμε αρκετούς εδώ από επαρχία, θα χαιρόμουν να κάνω μια στάση για ένα καφέ και δυο κουβέντες με όποιον θα ήθελε να δει τα μούτρα μου :laugh:

Για βάλτε να φτιάξουμε λίγο κλίμα :):cool:
Με έχεις καλύψει απόλυτα.....
Μάλιστα υπάρχει κάποιος που μου έχει τάξει το χάνι ως ημερήσια, αλλά κι ένα γαρδουμπάκι από τα χεράκια του Μπούτζα δεν θα έλεγα όχι....

Γαρδουμπιτσα δεν φαγαμε αλλα παρτε ολιγη απο Τζουμερκα να βολευτειτε μεχρι να ρθει η Αγια ωρα.







 
Τελευταία επεξεργασία:

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Η χαλασμενη γεφυρα ειναι προς ανεβασμα για συρρακο κοντα στην ....εθνικη ε;
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Αυτο ειναι ,σωστα το θυμαμαι ,πριν μια 10ετια ειχα ανεβει προς συρρακο ,εκαναν πανελληνια τα στροματα.
φχαριστω Πανο
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Προς ενημέρωση όλων...

Τη περασμένη Δευτέρα, φίλος πήγε Πολωνία με αμάξι... διαδρομή Βουλγαρία-Ρουμανία - Ουγγαρία - Σλοβακία
με διανυκτερεύσεις Σόφια και Βουδαπέστη.

Πουθενά δε του ζήτησαν covid test ούτε κάτι άλλο... όλες (αυτές) οι χώρες έχουν ανοικτά σύνορα...

Βέβαια είχε κάνει ένα pcr test και το είχε μαζί του..
Σκεφτομαι να το κανω και εγω αυτο το ταξιδι με μηχανη, αλλα απο Σκοπια , Σερβια, Ουγγαρια , Σλοβακια
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Σκεφτομαι να το κανω και εγω αυτο το ταξιδι με μηχανη, αλλα απο Σκοπια , Σερβια, Ουγγαρια , Σλοβακια
Όπως έχω πει και πιο πάνω ήταν/είναι στα σχεδια μου επίσης. Έχω ήδη ένα πλάνο, διαδρομές, σημεία ενδιαφέροντος κ.λ.π.
Αφού είσαι Αθήνα αν θες κανονίζουμε καφέ για ανταλλαγή ταξιδιωτικών πληροφοριών.
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Όπως έχω πει και πιο πάνω ήταν/είναι στα σχεδια μου επίσης. Έχω ήδη ένα πλάνο, διαδρομές, σημεία ενδιαφέροντος κ.λ.π.
Αφού είσαι Αθήνα αν θες κανονίζουμε καφέ για ανταλλαγή ταξιδιωτικών πληροφοριών.
Ευχαρίστως. Εγώ είμαι ακόμη στη φάση του σχεδιασμου της διαδρομής και των διανυκτερευσεων . Αντικειμενικος σκοπος είναι η Πολωνια και όχι τα ενδιαμεσα κράτη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαρίστως. Εγώ είμαι ακόμη στη φάση του σχεδιασμου της διαδρομής και των διανυκτερευσεων . Αντικειμενικος σκοπος είναι η Πολωνια και όχι τα ενδιαμεσα κράτη
Ρίξε μια ματιά... Αυτό κάναμε πριν 3 πασχα

 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Ρίξε μια ματιά... Αυτό κάναμε πριν 3 πασχα

Ευχαριστω Κωστα. Σε αυτες τις χωρες πληρωνεις μονο διοδια, η υπαρχει και κατι άλλο? Εχω ακούσει για βινιέτες
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστω Κωστα. Σε αυτες τις χωρες πληρωνεις μονο διοδια, η υπαρχει και κατι άλλο? Εχω ακούσει για βινιέτες
Δεν πλήρωσα τίποτα φίλε από βινιετες κλπ.
Διόδια στα Σκόπια και δεν θυμάμαι κάπου αλλού.
Θα ρωτήσω την κυρα λενη
 

giannis_transalp

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
giannis
Μοτό
transalp 650 model 2001
Δεν πλήρωσα τίποτα φίλε από βινιετες κλπ.
Διόδια στα Σκόπια και δεν θυμάμαι κάπου αλλού.
Θα ρωτήσω την κυρα λενη
Ενταξει. Ελεγα μηπως εβγαινε η διαδρομη και εκανα πρωτη διανυκτερευση στη Νις. Πως το βλεπεις εσύ που το εκανες. Βεβαια εγω θα ειμαι μονος αλλα με πολυ φορτωμενο τρανσαλπ. Με νεου τυπου ταυτοτητα περνας απο αυτες τις χωρες η χρειαζεται και διαβατηριο
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενταξει. Ελεγα μηπως εβγαινε η διαδρομη και εκανα πρωτη διανυκτερευση στη Νις. Πως το βλεπεις εσύ που το εκανες. Βεβαια εγω θα ειμαι μονος αλλα με πολυ φορτωμενο τρανσαλπ. Με νεου τυπου ταυτοτητα περνας απο αυτες τις χωρες η χρειαζεται και διαβατηριο
Ταυτότητα παντού.
Η νις βγαίνει.. Όχι εύκολα αλλά βγαίνει.
 
Top Bottom