Πρώτο ταξίδι με τη γριά στην Νότια Ιταλία (Video)

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πόση ώρα είναι το Ηγουμενίτσα-Brindisi; Νομίζω είναι η πιο κοντινή από όλες τις ακτοπλοϊκές συνδέσεις.
Είναι η πιο κοντινή, αλλά εγώ την έκανα 58 ώρες.
Το καράβι έλυσε μια ημέρα μετά από την ημερομηνία αναχώρησης.
Οργάνωση για κλωτσιες
Ελπίζω να έχουν βελτιωθει
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Πόση ώρα είναι το Ηγουμενίτσα-Brindisi; Νομίζω είναι η πιο κοντινή από όλες τις ακτοπλοϊκές συνδέσεις.
Αναχωρει,νομιζω καθημερινα,στις 00:00 και φτανει τοπικη Ιταλικη ωρα καπου στις 09:00,το καραβι ειναι για νταλικερηδες και το δειχνει.Αλλα ειναι κατα πολυ,σχεδον μιση τιμη,φθηνοτερο απ το Ηγουμενιτσα Μπαρι που κανει ισως μια ωρα παραπανω,αλλα κλασης ανωτερο καραβι.Οσο πληρωσα πανε ελα Ηγουμ.-Μπριντιζι θα πληρωνα τη μονη διαδρομη για Μπαρι
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Δλδ η διαδρομή είναι 10 ώρες...περίμενα κάτι πιο σύντομο...δεν ειμαι πολύ του καραβιού εκτός κι αν το πηγαινω εγώ...
Απο την κριση και επειτα οι ταχυτητες εχουν πεσει για εξοικονομηση καυσιμων
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φίλοι μου... Και το 2013 που έκανα το δρομολόγιο, ήταν μαντάρα από χρόνους.
Είναι γραμμή για εμάς.... Την πλεμπα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δλδ η διαδρομή είναι 10 ώρες...περίμενα κάτι πιο σύντομο...δεν ειμαι πολύ του καραβιού εκτός κι αν το πηγαινω εγώ...
όλοι όσοι παίρνουν μπόξερ αυτό λένε πριν καβαλήσουν.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Είναι η πιο κοντινή, αλλά εγώ την έκανα 58 ώρες.
Το καράβι έλυσε μια ημέρα μετά από την ημερομηνία αναχώρησης.
Οργάνωση για κλωτσιες
Ελπίζω να έχουν βελτιωθει
Πιο ήταν το πρόβλημα;;;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πιο ήταν το πρόβλημα;;;
Το εισιτήριο ήταν για Παρασκευή μεσημερι και φύγαμε Σάββατο βράδυ.
Ειδοποιηθηκαμε 1 ώρα πριν την προγραμματισμένη αναχώρηση και τρέχαμε να βρούμε κατάλυμα, με ότι αυτό συνεπάγεται.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το εισιτήριο ήταν για Παρασκευή μεσημερι και φύγαμε Σάββατο βράδυ.
Ειδοποιηθηκαμε 1 ώρα πριν την προγραμματισμένη αναχώρηση και τρέχαμε να βρούμε κατάλυμα, με ότι αυτό συνεπάγεται.
Ναι βρε, το πρόβλημα με το βαπόρι πιο ήταν; Τι είχε συμβεί;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι βρε, το πρόβλημα με το βαπόρι πιο ήταν; Τι είχε συμβεί;
Δεν είχε αρκετό κόσμο, για να φύγουμε..
Πρώτη φορά το άκουσα και κουφαθηκα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν είχε αρκετό κόσμο, για να φύγουμε..
Πρώτη φορά το άκουσα και κουφαθηκα
Περίεργη "δικαιολογία"!!!!
Εμείς, πάντα στην ώρα μας φεύγαμε, είτε άδειοι είτε γεμάτοι, είτε με ζημιά είτε όχι. Τα δρομολόγια αυτα είναι... τραίνα!!!! Πρέπει να υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος (ο οποίος να μην μπορεί να "κρυφτεί") για να υπάρξει καθυστερηση ή ματαίωση δρομολογίου!!!!
Αυτό, και εγώ πρώτη φορά το ακούω, αλλά κάτι άλλο θα είχε συμβεί.... σοβαρό!!!!
 

theo_ts

Advexperience.gr
Περιοχή
Στη Γενέτειρα του Ευριπίδη
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
Suzuki Gs 500
New Force NF 500
Πολύ vintage ταξιδαρα και πολύ ωραίο βιδεο. Μου θύμησες ενα τραγούδι που μου το έλεγε μια γιαγιά γειτόνισσα.

Το βεσπακι το κοριτσι μου και εγω,
ενα τρίο μια παρεα αγαπημενη,
επερνουσαμε ζωη ευτυχισμένη,
τη χαρά έχοντας πάντα οδηγό.
το βεσπακι το κοριτσι μου και εγω.

Να σε καλα και να ταξιδεύεις πάντα
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Πολύ vintage ταξιδαρα και πολύ ωραίο βιδεο. Μου θύμησες ενα τραγούδι που μου το έλεγε μια γιαγιά γειτόνισσα.

Το βεσπακι το κοριτσι μου και εγω,
ενα τρίο μια παρεα αγαπημενη,
επερνουσαμε ζωη ευτυχισμένη,
τη χαρά έχοντας πάντα οδηγό.
το βεσπακι το κοριτσι μου και εγω.

Να σε καλα και να ταξιδεύεις πάντα
Ωραιο σχολιο,αν κ το βεσπακι αυτο απο τοτε που ανακατασκευαστηκε τοποθετηθηκε αποκλειστικα μονοσελο για τον αναβατη του κ μονο,προσφεροντας αγνες απολυσεις οπως μονο μια Grand Sport της εποχης του '60 προσφερει!Η σειρα ειναι η πρωτη της ιστοριας που τοποθετηθηκε 10" τροχος και το πατωμα της ποδιας ειναι καμπυλο για να μπαινει στις στροφες πιο βαθια.

Το κοριτσι με αλλο βεσπακι :p
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ωραιο το βιντεακι ακομη πιο ωραιο το ταξιδι, ακαταμαχητο το βεσπακι..... Ματερα τρομερη πολη, οταν την επισκεφτηκα δεν ειχα τον απαιτουμενο χρονο..ελπιζω οτι καποια στιγμη θα ξαναπερασω απο εκει
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Παιδες,ειστε φοβεροι!Αναθαρρησα με τα σχολια σας,το βιντεακι αυτο εβγαλε καποιες σκεψεις μου προς τα εξω,τις οποιες ειχα για χρονια στο μυαλο μ,να τραβηξω ενα βιντεακι τις διακοπες μου πχ και να το ανεβασω στο YouTube,αυτο ητανε το point μου παρα να γινω γιουτιουμπερ,να ανεβαζω "συστηματικα" βιντεο,να ζητω να με ακολουθουν,να κανουν σεαρ τα βιδεα μου κλπ κλπ

Ειλικρινα,οταν βλεπω ωραια βιντεο,ταξιδευω-ξεφευγω μαζι τους και πολυ χαιρομαι π μ γραφετε κ εσεις τα σχολια σας δινοντας μου κινητρο για τα επομενα...

Και καπου εδω να σας αναφερω,οτι μεσω της εφαρμογης YT Studio που εχω,μου δειχνει οτι η δευτερη πηγη επισκεψιμοτητας στο καναλι μου,ειναι τουτο δα το Forum ! :hlb:
 
Top Bottom