Πρώτο ταξίδι με τη γριά στην Νότια Ιταλία (Video)

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Τι βεσπαρα είναι αυτή;;;;!!!!
Και πόσο ωραία δείχνει στο φυσικό της περιβάλλον.

Από μπαγκαζια τι είχες κοντά;
Τι αποσταση σερί μπορείς να διανύσεις με αυτές τις θερμοκρασίες;
Και με τι μ.ω.;
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Πολύ πάω αυτές τις καταστάσεις... solo απόφαση και όπου μας βγάλει με τα απολύτως απαραίτητα.

Η βέσπα κόσμημα!
Συμφωνώ και επαυξάνω .... με την κούκλα vespa είναι άλλη εμπειρία :ok:
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Τι βεσπαρα είναι αυτή;;;;!!!!
Και πόσο ωραία δείχνει στο φυσικό της περιβάλλον.

Από μπαγκαζια τι είχες κοντά;
Τι αποσταση σερί μπορείς να διανύσεις με αυτές τις θερμοκρασίες;
Και με τι μ.ω.;
Ενα backpack σακιδιο,ενα μινι sleeping bag οπου περισσοτερο χρειαζοταν για τα ηλεκτρονικα-φορτιστες,παρα να κουβαλησω παντελονια,βρακια κλπ.150 χλμ περιπου βγαινουν τη μερα μιας που οι θερμοκρασιες ηταν ιδανικες με μαξ 22βαθμους
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Και εκεί που το έχω πάρει απόφαση φέτος να μην ταξιδέψω, να μην πάρω drone, να αποφύγω έξοδα κλπ...
Να σου ο νέος με το βιντεάκι -γροθιά στο στομάχι- που βγάζει όλα τα ψυχολογικά μου στην φόρα!

Πολύ πάω αυτές τις καταστάσεις... solo απόφαση και όπου μας βγάλει με τα απολύτως απαραίτητα.

Η βέσπα κόσμημα!
Ποσο μα ποσο συμφωνω με τον δισταγμο τον αποφασεων π θες να παρεις...Προσωπικα επελεξα ακομη και απ τη δουλεια να παραιτηθω για να χω το χρονο που εγω θελω να βαλω τον εαυτο μου σε τετοιες ληψεις - πλανα.
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Χαιρομαι που "αγκαλιασατε" την προσπαθεια μου,οχι οτι εαν δεν θα υπηρχε θεμα,παιρνοντας θαρρος να συνεχισω την καταγραφη των "ληψεων βιντεο" μιας που ημουν εως τωρα φανατικος φωτοφαν,προχωρωντας σε επομενο προορισμο
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χαιρομαι που "αγκαλιασατε" την προσπαθεια μου,οχι οτι εαν δεν θα υπηρχε θεμα,παιρνοντας θαρρος να συνεχισω την καταγραφη των "ληψεων βιντεο" μιας που ημουν εως τωρα φανατικος φωτοφαν,προχωρωντας σε επομενο προορισμο
Με τι συσκευή βιντεοσκοπεις?
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Χαιρομαι που "αγκαλιασατε" την προσπαθεια μου,οχι οτι εαν δεν θα υπηρχε θεμα,παιρνοντας θαρρος να συνεχισω την καταγραφη των "ληψεων βιντεο" μιας που ημουν εως τωρα φανατικος φωτοφαν,προχωρωντας σε επομενο προορισμο
Σύντροχε
Εδώ
Σε εμάς
Στην οικογένεια του ADVride φιλοσοφία μας είναι η αγκαλιά κάθε προσπάθειας που μας κάνει καλύτερους , ομορφότερους , ειδικά με απλά συστατικά
Βλέπεις, ο άνθρωπος είναι αυτός που δίνει την μαγεια στα σίδερα στα λόγια στις εικόνες στις πράξεις
Καλώς όρισες , ευχόμαστε ο χωρος ,οι άνθρωποι του , να σου δώσουν τα κίνητρα ώστε να φτιάξεις το παζλ .....σου







ΥΓ
Πρόσεξε τον μανιακ και την παρέα του διότι είναι Αργοί παντού ......και οπισθοδρομικοί ....



ΥΓ του ΥΓ
αν υπάρχει καμία βεσπα σαν την δική σου ,χαλασμένη ,υπάρχει άνθρωπος στην Χαλκίδα που είναι εξπερ και σίγουρα θα τον ξέρεις
Θα με ενδιέφερε για αγορά
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
ΥΓ του ΥΓ
αν υπάρχει καμία βεσπα σαν την δική σου ,χαλασμένη ,υπάρχει άνθρωπος στην Χαλκίδα που είναι εξπερ και σίγουρα θα τον ξέρεις
Θα με ενδιέφερε για αγορά
Τώρα φταίει να σε.... αρχίσει ο maniak;;;; :laugh:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τον πάω μαλακωσια.. Για κάνα δυο μέρες, γιατί τον μπολιασαν και φοβάμαι.
Και τι θα βγάλει...?
Τα παρακάτω...?


" Άμα περισσεύουν βίδες ξαναλύσε το μοτέρ σου..."
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Σύντροχε
Εδώ
Σε εμάς
Στην οικογένεια του ADVride φιλοσοφία μας είναι η αγκαλιά κάθε προσπάθειας που μας κάνει καλύτερους , ομορφότερους , ειδικά με απλά συστατικά
Βλέπεις, ο άνθρωπος είναι αυτός που δίνει την μαγεια στα σίδερα στα λόγια στις εικόνες στις πράξεις
Καλώς όρισες , ευχόμαστε ο χωρος ,οι άνθρωποι του , να σου δώσουν τα κίνητρα ώστε να φτιάξεις το παζλ .....σου







ΥΓ
Πρόσεξε τον μανιακ και την παρέα του διότι είναι Αργοί παντού ......και οπισθοδρομικοί ....



ΥΓ του ΥΓ
αν υπάρχει καμία βεσπα σαν την δική σου ,χαλασμένη ,υπάρχει άνθρωπος στην Χαλκίδα που είναι εξπερ και σίγουρα θα τον ξέρεις
Θα με ενδιέφερε για αγορά


Πολυ κοντρα πας του μανιακ αλλα κερω οτι μαζι τα :friendship::friendship:

Οσο για βεσπα,το τοπιο εχει αλλαξει πολυ τα τελευταια χρονια,με τις δυνατοτητες να βρεθει μια εξανεμισμενες,τουλαχιστο σε αξιοπρεπη τιμη,χοντρικα να φανταστεις μια σαν τη δικη μου σαπισμενη σκουριασμενη λες και βγηκε απ τον πατο της θαλασσας δυσκολα θα την βρεις κατω απο 2000 με 2500€.

Οσο για τον Χαλκιδιωτη δεν τον γνωριζω,περισσοτερο τους βορειοελλαδιτες ξερω.

Εχω μια ακομη βεσπα,οπως σ περιεγραψα μεσα στη σκουρια,η δικη μου ειναι η GS οπου σημαινει Grand Sport του 1964 και η δευτερη ειναι η Super Sport επισης του 1964,την οποια θα ανασκευασω κ σκεφτομαι για ταξιδι στην Ισλανδια καπου τον Σεπτεμβρη.Ειδωμεν!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Πραγματικα εκανες πραγματικα Ιταλικο ταξιδι....!!
Ωραιες εικονες και το drone δινει αλλη διασταση στις ληψεις!!!

Μια ερωτηση, πως ειναι το ταξιδι με πλοιο εν μεσω κοβιδ? Τι σου ζητησαν?
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Εύστοχη η ερώτηση του Κωνσταντίνου, για πες γιατί πλησιάζει ο καιρός της άδειας, να έχουμε μια εικόνα.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Πραγματικα εκανες πραγματικα Ιταλικο ταξιδι....!!
Ωραιες εικονες και το drone δινει αλλη διασταση στις ληψεις!!!

Μια ερωτηση, πως ειναι το ταξιδι με πλοιο εν μεσω κοβιδ? Τι σου ζητησαν?
Το δρομολογιο ητανε Ηγουμενιτσα Μπριντιζι,ομως τελη Δεκεμβρη ξαναταξιδεψα απο Βενετια-Ηγουμενιτσα.

Οι Ναυτιλιακες ζητανε μονο το PLF να ναι συμπληρωμενο και αυτο ειναι ολο.Ουτε τεστ απαιτωνται,τιποτα.Μεσα εγω κοιμηθηκα καταστρωμα,επικρατει η γνωστη κατασταση οπως παντα,με μασκα ολο το προσωπικο,οι επιβατες ομως τη θεωρουν προαιρετικη!

Αυτο!
 
Top Bottom