Πυροπληκτες περιοχές

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θεωρώ ότι το υπόλοιπο του 2021 αλλά και το 2022 πρέπει οι πυροπληκτες περιοχές να ενισχυθούν ποικιλοτρόπως
Προτείνω ο χωρος , αν συμφωνούν και τα μέλη οι εκδρομές που θα γίνουν να είναι κάποιες σε περιοχές που έχουν πληγεί
Όσο μπορούμε να στηρίξουμε όλοι,είμαστε πολλοί και μπορούμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το "όλες" υποβολή, αλλά σίγουρα και σε τέτοιες. Δεν θα σώσει όλες τις επιχειρήσεις αλλά σίγουρα θα βοηθήσει κάποιες.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το "όλες" υποβολή, αλλά σίγουρα και σε τέτοιες. Δεν θα σώσει όλες τις επιχειρήσεις αλλά σίγουρα θα βοηθήσει κάποιες.
Αφού ξέρεις είμαι της υπερβολής
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα το αλλάξω όμως διότι έχεις δίκιο και αισθητικά δεν είναι όμορφο
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
¨Οπως στρωσαμε, θα κοιμηθουμε¨!!!

Παντως σαν ιδεα και σαν σκεψη, ειναι ωραια!!! :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγώ ειμουν έτοιμος να πάω Βρυξέλλες με μια ενδιάμεση στάση στο Μονακό και μετά στην Μποτσουάνα , τώρα όμως θα πάω στις Γούβες περνώντας από άι Γιάννη Ρώσσο , Σκυλογιαννη Στροφυλιά
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Δεν είναι μόνο το οικονομικό κομμάτι ότι αφορά την στήριξη.
Κ η κουβέντα στον καφενέ, στην ταβέρνα με τους ντόπιους είναι επίσης στήριξη,
Η παρουσία κι επίσης αποτελεί στήριξη.
Ωραία ιδέα Στέργιο!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πολύ καλή σκέψη Στέργιο. Επίσης όταν με το καλό γίνει αυτό, αφού πέσουν τα φώτα της δημοσιότητας και οι άνθρωποι έχουν περάσει το πρώτο σοκ, μπορούμε να κάνουμε και πιο συγκεκριμένα πράγματα.
Όπως να πάμε δύο είδη που μπορεί να έχουν ανάγκη ή ένα είδους έρανο στο φόρουμ.
Όπως και να έχει ακόμα και για την βόλτα μόνο και την παρουσία μας εκεί είμαι μέσα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Φυσικά και συμφωνω με τον Στέργιο. Και όχι μόνο στο θέμα του προορισμού αλλά θα προσθέσω πλέον και στο αντικείμενο του ταξιδιού αν μου επιτρέπει. Φυσικά αγαπάμε Εύβοια και αγαπάμε και Ηλεία και Αρκαδία και στην Αθήνα την Πάρνηθα μας.

Συνεπώς θα πρότεινα κι εγώ με τη σειρά μου πως ίσως θα μπορούσαμε να έρθουμε σε επαφή με σχετικές υπηρεσίες ή ομάδες εθελοντισμού και να ψάξουμε λίγο τι δράσεις θα γίνουν από εδώ και πέρα για την επιδιόρθωση, αποκατάσταση, αντιπλυμμηρικη προστασία των δασών και αν έχουμε μια Κυριακή ελεύθερη και πάμε προς Εύβοια π.χ. αντί να φάμε τον χρόνο μας σε μια ταβέρνα η μία καφετέρια να ξοδέψουμε 4-5 ώρες στο βουνό βοηθώντας κι εμείς σε όποια έργα χρειάζεται να γίνουν. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό αλλά αν για παράδειγμα γίνεται ένα έργο συγκράτησης του εδάφους ξέρω γω πάνω από τη λίμνη Εύβοιας νομίζω θα ήταν χρήσιμο 10-15 άνθρωποι να ειναι εκεί μια μέρα να κόψουν ξύλα, να κκυβαλησουν ξύλα, να βάλουν ένα χέρι στη δουλειά. Η ενδεχομένως να βοηθήσουμε ένα συνάνθρωπο που κάηκε το σπίτι του ως ομάδα να καθαρίσει τον χώρο, να βοηθήσουμε στις επισκευές, κάτι.. Όλοι έχουμε κάποια εξειδίκευση, κάποιες ικανότητες καλό ειναι να βρούμε τρόπους οπότε έχουμε χρόνο να τον αφιερώσουμε βοηθώντας τους ανθρώπους και τη φύση.

Εγώ δηλώνω παρών και διαθέτω αν χρειαστεί και οχημα για την μεταφορά εξοπλισμού και ανθρώπων και σε δύσβατες περιοχές εφόσον υπάρχει κάποιο έργο.
 
Top Bottom