Πωλειται τρειλερ μοτο 2 θεσεων

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:(

Για τα πιο παλιά τρέιλερ που έχουν 5ψήφιο αριθμό πλαισίου ζητάνε 350 ευρώ για την νέα άδεια.

Το είχα αγοράσει πριν 15 χρόνια από γνωστό κατάστημα 700 ευρώ.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
:(

Για τα πιο παλιά τρέιλερ που έχουν 5ψήφιο αριθμό πλαισίου ζητάνε 350 ευρώ για την νέα άδεια.

Το είχα αγοράσει πριν 15 χρόνια από γνωστό κατάστημα 700 ευρώ.
Έλα ρε Κώστα, τί αρπαχτή είναι αυτή? Δηλαδή το φτηνότερο που βρήκες είναι 350€?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Έλα ρε Κώστα, τί αρπαχτή είναι αυτή? Δηλαδή το φτηνότερο που βρήκες είναι 350€?
Ναι όσοι μου είπαν τιμή, τόσα θέλουν. Θα ρωτήσω κι αλλού αλλά μάλλον παίζει ταρίφα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι όσοι μου είπαν τιμή, τόσα θέλουν. Θα ρωτήσω κι αλλού αλλά μάλλον παίζει ταρίφα.
Τα ξέρουν τα κόλπα και τις "δυσκολίες" πλέον, και νομίζω θα έχει.... εδραιωθεί σαν ταρίφα!!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:(

Για τα πιο παλιά τρέιλερ που έχουν 5ψήφιο αριθμό πλαισίου ζητάνε 350 ευρώ για την νέα άδεια.

Το είχα αγοράσει πριν 15 χρόνια από γνωστό κατάστημα 700 ευρώ.
5ψηφιο ειχε και το δικο μου που ηταν 4 χρονων
200€ θελει που ρωτησα στο Περιστερι.
Αλλα δεν το κανει σε 3 ωρες οπως στις μεταβιβασεις μοτο.
Μου ειπε για 15 μερες και κατι για μηχανικο. Ελπιζω να μην θελει και αλλα λεφτα μετα.
350€ διαβασα καπου οταν δεν υπαρχουν χαρτια.
Και οτι μεχρι 31/12/22 ειναι η προθεσμια για τις ιδιοκατασκευες αν κάταλαβα σωστα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
5ψηφιο ειχε και το δικο μου που ηταν 4 χρονων
200€ θελει που ρωτησα στο Περιστερι.
Αλλα δεν το κανει σε 3 ωρες οπως στις μεταβιβασεις μοτο.
Μου ειπε για 15 μερες και κατι για μηχανικο. Ελπιζω να μην θελει και αλλα λεφτα μετα.
350€ διαβασα καπου οταν δεν υπαρχουν χαρτια.
Και οτι μεχρι 31/12/22 ειναι η προθεσμια για τις ιδιοκατασκευες αν κάταλαβα σωστα.

Μίλησα και με μια κοπέλα από ένα γραφείο διεκπεραιώσεων κοντά στο Υπουργείο στο Μπραχάμι. Ήταν η μόνη που μου είπε πως συμβουλεύουν τους πελάτες να περιμένουν γιατί μάλλον θα αλλάξει ο νόμος για τα τρέιλερ με 5ψήφια νούμερα και μάλλον το ποσό ή θα δοθεί νέα παράταση. Θα επικοινωνήσω μαζί της ξανά αρχές Γενάρη. Η προθεσμία λήγει τέλος Γενάρη.

Λευτέρη ως τώρα είχα κανονική άδεια και το τρέιλερ είναι αγορασμενο από κατάστημα άρα υπάρχει και χαρτί μηχανολόγου.

Θα πάρω και άλλα τηλ βέβαια και από αυτά που μου πρότειναν παιδιά πιο πάνω.
 
Top Bottom