Πόνος στη πλάτη..

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καμμιά φορά πέφτουμε σε λακούβα μεγάλη και αν η ανάρτηση είναι ρυθμισμενη προς το αργό την ακούει η μέση αλλά δεν το καταλαβαίνουμε εκείνη τη στιγμή αλλά τις επόμενες μέρες.
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Είχα σχεδόν το ίδιο πρόβλημα με αυτό που περιγράφεις,όταν σηκωνομουν όρθιος σταματάτε ο πόνος,όταν καθόμουν πάλι τα ίδια,κάνω αρκετή γυμναστική και δεν είναι από μη γυμνασμενους μυς,κάνοντας μια μαγνητική μετά από υπόδειξη αθληατρου στον αυχένα φάνηκε το πρόβλημα,μια ωραία κήλη.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φίλε αν έχεις ΚΤΜ είναι από τα γκάζια, μη ψάχνεις άλλο .

Πάρε γιαπωνέζικο ή γερμανικό και θα περάσει.
Κάτσε να βγω στην σύνταξη ρε Κωστή :p
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Αύριο επίσκεψη σε ορθοπαιδικό για αρχή και βλέπουμε. Ας αποκλείσουμε τα ιατρικής φύσεως θέματα πρώτα. Φίλος μου με συνεργείο και έμπειρος από ταξίδια μου είπε ότι παίζει να είναι και ψύξη από αέρα που περνάει από το μπουφάν και χτυπάει σε νεύρο..

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κάτσε να βγω στην σύνταξη ρε Κωστή :p

Ναι καλά...

Στην Ιταλία πετύχαμε ένα Ducati supersport τελευταίο μοντέλο με τα φτερά μπροστά στη μούρη του φερινγκ και το καβαλαγε ένας κοντά στα 70. :secret:
 

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Να προσθέσω στα πολύ σωστά παραπάνω , τσέκαρε Δημήτρη μήπως σφίγγεις πολύ το τιμόνι χωρίς να το καταλαβαινεις για μεγάλο χρονικό διάστημα , πολλοί το παθαίνουν ειδικά αν έχουν καιρό να ταξιδέψουν.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Και συνεχίζω το προηγούμενο, αν η γκαζιέρα σκαλώνει έστω και ελαφρά , σφιγγουμε ασυναίσθητα το τιμόνι με συνέπεια μουδιάσματα και διάφορα άλλα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιλάμε για ολοκαίνουργιο μηχανάκι με rbw που λογικά σημαίνει πολύ ελαφρύ χειριστήριο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μιλάμε για ολοκαίνουργιο μηχανάκι με rbw που λογικά σημαίνει πολύ ελαφρύ χειριστήριο.
Δεν έχει σημασία Γιάννη, το σφίξιμο στη γκαζιερα γίνεται για να κρατηθεί σταθερή η ταχύτητα όχι αν έχει σκληρή η μαλακια αίσθηση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Επίτηδες άφησα χωρίς τόνο το μαλακια.
Όπου και να τον βάλεις το ίδιο είναι.

Rbw :cry:
Ντίζα :inlove:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν έχει σημασία Γιάννη, το σφίξιμο στη γκαζιερα γίνεται για να κρατηθεί σταθερή η ταχύτητα όχι αν έχει σκληρή η μαλακια αίσθηση.
Τι να σου πω. Πρώτη φορά και μόνο με το XR αυτό. Το οποίο έχει φαρδύ και σχετικά χαμηλό τιμόνι, δεν το έχω πειράξει ακόμα αν και εύκολα θα μπορούσα να αλλάξω δοκιμαστικά τους αποστάτες από το X ή το 950 και στο οποίο συνέχεια δουλεύω το cc. Αλλά μια που δεν έγινε ξανά μικρό το κακό, ας μείνει το έξτρα βάρος στον εμπρός τροχό. Τουλάχιστον καταλαβαίνω το τι περιγράφει ο άνθρωπος.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Τρίτο ταξίδι για φέτος που μετά από 20 λεπτά, με πιάνει ένας οξύς πόνος στη πλάτη. Ξεκινά ψηλά ανάμεσα στις ωμοπλάτες, δεξιά και αριστερά από τη σπονδυλική στήλη. Μόνο εκεί. Όχι πιο κάτω. Δε ξέρω αν φταίει η θέση οδήγησης. Στο Versys κάθομαι ψηλά και το τιμόνι κοντά μου. Συνήθως οδηγώ ελαφρά σκυμμένος, μοιράζοντας το βάρος και την πίεση. Θα πάω σήμερα σε ορθοπαιδικό για μια εκτίμηση αλλά ήθελα να μάθω αν το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος.
Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μητσε εαν κανεις καθιστικη δουλεια ή σηκωνεις (λογω δουλειας) σε καθημερινη βαση αντικειμενα πιο πανω απο το κεφαλι πολλες φορες την ημερα , ίσως να οφειλεται εκει ο πονος...

τεσπα.... στο γιατρο αγορινα και μας λες....
γιατι εδω μεσα ειμαστε ικανοι να σου κλεισουμε ραντεβου με τον αρχιτεκτονα ( XR Maniac ).... φτου φτου φτου !!!!:p:laugh::laugh::laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μητσε εαν κανεις καθιστικη δουλεια ή σηκωνεις (λογω δουλειας) σε καθημερινη βαση αντικειμενα πιο πανω απο το κεφαλι πολλες φορες την ημερα , ίσως να οφειλεται εκει ο πονος...

τεσπα.... στο γιατρο αγορινα και μας λες....
γιατι εδω μεσα ειμαστε ικανοι να σου κλεισουμε ραντεβου με τον αρχιτεκτονα ( XR Maniac ).... φτου φτου φτου !!!!:p:laugh::laugh::laugh:
Ο αρχιτέκτονας θα τον κάνει να πάρει GS και μετά θα του πάρει τα μέτρα.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Κολυμβητήριο αγαπητέ...Ότι άθλημα και να κάνεις η κολύμβηση τα διορθώνει όλα. Μιλάω εκ πείρας..
και η ανοικτη θαλασσα :cool:
 
Top Bottom