Πόσο χιλιομετροφάγος είσαι ?

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αφορμη σταθηκε η τακτοποιηση ενος "Βιβλιου του δρόμου" που εχω για τα σερβις και τις αλλαγες στα οχηματα που ειχα και εχω ...επειδη γεμισε!! :happy:
Εγινε η απαραιτητη άθροιση των χιλιομετρων χωρισμενη σε αυτοκινητα και μηχανακια και μεχρι τωρα εχουμε:

Αυτοκινητιστικά χιλιομετρα 299.000 χλμ (σε 35 χρονια).

Μοτοσυκλετιστικά χιλιομετρα 238.000 χλμ (σε 22 χρονια).
Πολη (παπια-σκουτερ) 103.000 χλμ
Ταξιδια 121.000 χλμ (σε 11,5 χρονια)
Χωμα 14.000 χλμ (σε 3,5 χρονια)

Δεν τολμώ να υπολογισω τα λεφτα για την βενζινη που εχω δωσει ακομα!! :pce:

:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Των 4τροχων (πάντα ΙΧΕ, μη μπλέξουμε δουλεια/φορτηγά κλπ) τα υπολογίζω περίπου στο 1,5 εκατομύριο, από το 1988 με 10 οχήματα (τα 7 δικά μου και 3 που καβάλαγα του αδερφού, αλλά τα έπαιρνα πολύ συχνά).
Των μοτό καμιά 300αρια χιλιάδες (μόνο οι δικές μου, όσες ήταν στο όνομά μου). Οι 110000 με το GS.
Βάσει ελαστικών, τα 10000 περίπου χώμα με το GS κι άλλες 20 με τις 2 αφρικάνες.
Αυτα
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Των 4τροχων (πάντα ΙΧΕ, μη μπλέξουμε δουλεια/φορτηγά κλπ)
θα σε περάσω και στενοχωριέσαι ε???:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: άντε δεν γράφω σε αυτό το θέμα γιατί σε σύνολο έχω πολλά χιλ παρότι το νεαρό της ηλικίας μου :D για μένα μετράνε όλα :p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
τι να στενοχωρηθω ρε συ Λιάκο;
Μόνο θέματα υγείας θα με στεναχωρούσαν.
Απλώς όταν λέμε για χλμ, μπορεί να μπουν στο "παιχνίδι" οδηγοί φορτηγων και ταξί και να πουν για τα χλμ με αυτά τα οχήματα;
Χιλιομετροφάγοι εξ ορισμού και επαγγέλματος...;
Ας πουν τα χλμ με ΙΧΕ και ΙΧ μοτό για να υπάρχει ένα "μέτρο" σε σχέση με όλους τους λοιπούς μη επαγγελματίες οδηγούς. Αλλιώς αυτοί όλοι είναι μια κατηγορία μόνοι τους. Ένα ταξί μπορεί να κάνει 1 εκατομμύριο χλμ σε ένα ή 1,5 χρόνο . Τι να λέμε;
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
τι να στενοχωρηθω ρε συ Λιάκο;
Μόνο θέματα υγείας θα με στεναχωρούσαν.
Απλώς όταν λέμε για χλμ, μπορεί να μπουν στο "παιχνίδι" οδηγοί φορτηγων και ταξί και να πουν για τα χλμ με αυτά τα οχήματα;
Χιλιομετροφάγοι εξ ορισμού και επαγγέλματος...;
Ας πουν τα χλμ με ΙΧΕ και ΙΧ μοτό για να υπάρχει ένα "μέτρο" σε σχέση με όλους τους λοιπούς μη επαγγελματίες οδηγούς. Αλλιώς αυτοί όλοι είναι μια κατηγορία μόνοι τους. Ένα ταξί μπορεί να κάνει 1 εκατομμύριο χλμ σε ένα ή 1,5 χρόνο . Τι να λέμε;
:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: μου αρεσει που σε πειραζω και απαντας σοβαρα :p:p:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
δε γίνεται να σπαμάρονται όλα, τι να κάνω;
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
με αυτοκινητο το πολυ-πολυ να εχω 150.000 χλμ. σε διαστημα 30 ετων...
για κανα 4ρι χρονια ειχα ενα καμιονι και εφερνα αυτοκινητα απο την ευρωπη...δεν ξερω ποσα χλμ εκανα με δαυτο...
παμε στα πιο ενδιαφεροντα χλμ τωρα .... αυτα ντε ... με τους δυο τροχους....
ταξιδιωτικα και καθημερινης μετακινησης...πολυ χοντρικα καπου 700.000 χλμ σε 30 χρονια με 67 διαφορετικα μηχανακια....

:biker::friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
με αυτοκινητο το πολυ-πολυ να εχω 150.000 χλμ. σε διαστημα 30 ετων...
για κανα 4ρι χρονια ειχα ενα καμιονι και εφερνα αυτοκινητα απο την ευρωπη...δεν ξερω ποσα χλμ εκανα με δαυτο...
παμε στα πιο ενδιαφεροντα χλμ τωρα .... αυτα ντε ... με τους δυο τροχους....
ταξιδιωτικα και καθημερινης μετακινησης...πολυ χοντρικα καπου 700.000 χλμ σε 30 χρονια με 67 διαφορετικα μηχανακια....

:biker::friendship:
:eek: 67 μηχανακια?
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Μηπως ησουν στη σπειρα που καβαλαγε μηχανακια? Χαχαχα
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Ωραιο θεμα Λευτερη με πηγες πολλα χρονια πισω.....κοιταζοντας τα "κιταπια" μου !!!!!!
Λοιπον απο το 85 που εβγαλα διπλωμα αυτοκινητου εχω περιπου....880.000 χλμ......
με 11 δικα μου κουτια κ 2 του πατερα.
Μηχανακια οδηγω απο το 79 (παρανομα).......εχω περιπου....640.000 χλμ....με 9 δικα μου μοτορια κ 2 παλι του πατερα.....αυτα.
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
με αυτοκινητο το πολυ-πολυ να εχω 150.000 χλμ. σε διαστημα 30 ετων...
για κανα 4ρι χρονια ειχα ενα καμιονι και εφερνα αυτοκινητα απο την ευρωπη...δεν ξερω ποσα χλμ εκανα με δαυτο...
παμε στα πιο ενδιαφεροντα χλμ τωρα .... αυτα ντε ... με τους δυο τροχους....
ταξιδιωτικα και καθημερινης μετακινησης...πολυ χοντρικα καπου 700.000 χλμ σε 30 χρονια με 67 διαφορετικα μηχανακια....

:biker::friendship:
67 μηχανάκια;;;;
Θέλω λίστα αλήθεια τώρα θα με φάει η περιέργεια


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωραιο θεμα Λευτερη με πηγες πολλα χρονια πισω.....κοιταζοντας τα "κιταπια" μου !!!!!!
Λοιπον απο το 85 που εβγαλα διπλωμα αυτοκινητου εχω περιπου....880.000 χλμ......
με 11 δικα μου κουτια κ 2 του πατερα.
Μηχανακια οδηγω απο το 79 (παρανομα).......εχω περιπου....640.000 χλμ....με 9 δικα μου μοτορια κ 2 παλι του πατερα.....αυτα.
Ουαου, ωραιος. :happy:
Ε καλα κι εγω αν κανεις τις πραξεις μια Lancia Fulvia του πατερα μου, αρχισα να την οδηγω ....νωρις!! :rolleyes:
Απ την αλλη, αργησα πολυ να λερωθω στα χωματα. Απ τα 44!! :wacky:
Αλλα το παω με γοργους ρυθμους!! :happy:
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
με αυτοκινητο το πολυ-πολυ να εχω 150.000 χλμ. σε διαστημα 30 ετων...
για κανα 4ρι χρονια ειχα ενα καμιονι και εφερνα αυτοκινητα απο την ευρωπη...δεν ξερω ποσα χλμ εκανα με δαυτο...
παμε στα πιο ενδιαφεροντα χλμ τωρα .... αυτα ντε ... με τους δυο τροχους....
ταξιδιωτικα και καθημερινης μετακινησης...πολυ χοντρικα καπου 700.000 χλμ σε 30 χρονια με 67 διαφορετικα μηχανακια....

:biker::friendship:
δηλαδη για 30 ολοκληρα χρονια αλλαζες (ας πουμε) 2-3 μηχανακια το χρονο????? αλλο μηχανακι καθε 4-5 μηνες??? ζηλευω νομιζω... χαχαχαχαχα

κτμ δεν ειχες παρει ποτε για να κολλήσεις????
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εσύ Γιώργο πρέπει να έχεις κάρτα μέλους στο μηχανολογικό
Φανταζομαι την Αστυνομια Ναυπλιου, να τηλεφωνει ο Γιωργος να παραγγειλει μια μεταβιβαση και να του λενε: "εχει φυγει το παιδι"
:ha
 
Top Bottom