Πόσο χιλιομετροφάγος είσαι ?

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλά ρε σεις:Watching:...θα μας τρελάνετε:wacky:...κρατούσατε σημειώσεις για τα χλμ που κάνατε...με κάθε όχημα...εδώ κ 30-35 χρόνια ???? :eek:
Για πέτε τώρα....αλήθεια...???
Εγώ τους θαυμαζω:D
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καλά ρε σεις:Watching:...θα μας τρελάνετε:wacky:...κρατούσατε σημειώσεις για τα χλμ που κάνατε...με κάθε όχημα...εδώ κ 30-35 χρόνια ???? :eek:
Για πέτε τώρα....αλήθεια...???
Κραταω λεπτομερες κιταπι για τα νυν οχηματα.
Και θυμαμαι με ποσα χλμ εφυγε το καθε πρωην απο κοντα μου. Θυμαμαι γιατι σε ολα ειχα βιβλιο συντηρησης και τα χλμ τα ξερω απ εξω για καθε οχημα που καβαλαω/οδηγαω.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Κραταω λεπτομερες κιταπι για τα νυν οχηματα.
Και θυμαμαι με ποσα χλμ εφυγε το καθε πρωην απο κοντα μου. Θυμαμαι γιατι σε ολα ειχα βιβλιο συντηρησης και τα χλμ τα ξερω απ εξω για καθε οχημα που καβαλαω/οδηγαω.
Τι να πω ρε φίλε...μπράβο σας...εγώ δεν ξέρω ούτε που είναι κ τι έλεγαν οι ιατρικές εξετάσεις που έκανα πρίν από 3-4 χρόνια.
Σιγά μην θυμάμαι πόσα χλμ έκανα κ με ποιά ρόδα εδώ κ 35 χρόνια...
Νταξ...θυμάμαι χοντρικά ,με πόσα περίπου χλμ πούλησα τις 4-5 τελευταίες μοτό μου ,αλλά σιγά μην κάτσω να υπολογίσω πόσα χλμ έκανα συνολικά Χ 35 χρόνια.
Μόνο που το σκέφτομαι ,με πιάνει πονοκέφαλος.:wacky:

Φαντάζομαι ο ΓλυκοΓιώργης με τα 167 μηχανάκια ,πρέπει να'χει ντουλάπα με συρταρωτό φακελο-αρχείο ,μεγαλύτερο από του ΙΚΑ Αμπελοκήπων.:p
Γιατί δεν τον κόβω για τόσο hi-tech ώστε να τα έχει ηλεκτρονικά ,όχι για πρίν 35 ,αλλά ούτε κ για τα τελευταία 5 χρόνια.:D

ΔΕΝ σας πιστεύω ,Κύριοι.:friend:

Αυτό ,κ τίποτ'άλλο....ΤΕΛΟΣ. :biker2:




EDIT-ΥΓ: Τα δικά μου χλμ μπορώ να τα υπολογίσω μόνο σε "Ετη Φωτός" ,διαφορετικά δεν θα χωρέσει το Νο στην Οθόνη.
Δεν τα γράφω για να μην σας ψαρώσω κ πέσετε σε κατάθλιψη.:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
καλά κάνεις ;)
Ειδικά εσένα φίλος ,δεν σε πιστεύω με τίποτα.
Εδώ εσύ επιμένεις ότι το ΜπεΜπέ είναι καλύτερο από τον Πύρ(κ)αυλο!!!:woot:
Είσαι φούλ "αναξιόπιστος" λέμε.:p:fun :laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλά ρε σεις:Watching:...θα μας τρελάνετε:wacky:...κρατούσατε σημειώσεις για τα χλμ που κάνατε...με κάθε όχημα...εδώ κ 30-35 χρόνια ???? :eek:
Για πέτε τώρα....αλήθεια...???
Εσυ ειδικα που τα κανεις ολα μονος σου, θα επρεπε να ξερεις πότε αλλαξες τελευταια φορα μπαταρια, ή τι λαστιχα ειχες βαλει και πότε, λαδια και πότε περνάει Κτεο. :rolleyes:
Εγω κανω τα βασικα και οταν τα παω για σερβις του λεω φιλαρακο αυτα θα αλλαξεις. :cool:
Δεν ειναι τιποτα, απ το να γυρισεις σελιδα και να γραψεις οτι το Μαρτιο εχω να πληρωσω την ασφαλεια και οχι να σκισεις την προηγουμενη σελιδα!! :D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εσυ ειδικα που τα κανεις ολα μονος σου, θα επρεπε να ξερεις πότε αλλαξες τελευταια φορα μπαταρια, ή τι λαστιχα ειχες βαλει και πότε, λαδια και πότε περνάει Κτεο. :rolleyes:
Εγω κανω τα βασικα και οταν τα παω για σερβις του λεω φιλαρακο αυτα θα αλλαξεις. :cool:
Δεν ειναι τιποτα, απ το να γυρισεις σελιδα και να γραψεις οτι το Μαρτιο εχω να πληρωσω την ασφαλεια και οχι να σκισεις την προηγουμενη σελιδα!! :D
Λευτέρη ,ναι ,συμφωνώ ,κ αυτό συμβαίνει για τις μοτοσυκλέτες που έχω αυτή τη στιγμή στην κατοχή μου.
Τα'χω όλα γραμμένα με το Σι κ με το Νίγμα ,κ τα θυμάμαι κιόλας.

Αλλά ρε φιλαράκια ,για τις πρώην και ειδικά πρίν 30-35 χρόνια....μη χ#σω...σιγά μην θυμάμαι.
Χοντρικά ίσως ,ναι ,αλλά δεν βλέπω το λόγο να ασχοληθώ.

Βιβλιαράκια σέρβις κρατάω κ κρατούσα πάντα κ για όλες.
Αλλά ,όταν τις έδινα ,έδινα κ το βιβλιάριο Υγείας στον νέο ιδιοκτήτη ρε φίλε.
Ε τι....ξεβράκωτη θα του την έδινα ;

Για τα τελευταία 8 χρόνια περίπου ,έχω κ ηλεκτρονικά αρχεία service ,για όλες.
Αλλά κ πάλι ,δεν εφτιαξα ποτέ εξελόφυλο για να ξέρω πόσο βενζίνη καίω ή πόσα χλμ συνολικά κάνω.
Δεν το θεωρώ κακό...οποιος γουστάρει ,γούστο του.
Ανούσιο είναι για μένα ,κ γι'αυτό βαριέμαι να ασχοληθώ ,κ δεν ασχολούμαι.

Οσα κάνω έκανα ,κι όσο κάψω έκαψα.
Καλά να μαι κ να'χω χρήμα κ χρόνο ταυτόχρονα (ΔΥΣΚΟΛΟ) να μοτο-βολτάρω.

Το αυτό επιθυμώ κ δι Υμάς. :friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λευτέρη ,ναι ,συμφωνώ ,κ αυτό συμβαίνει για τις μοτοσυκλέτες που έχω αυτή τη στιγμή στην κατοχή μου.
Τα'χω όλα γραμμένα με το Σι κ με το Νίγμα ,κ τα θυμάμαι κιόλας.

Αλλά ρε φιλαράκια ,για τις πρώην και ειδικά πρίν 30-35 χρόνια....μη χ#σω...σιγά μην θυμάμαι.
Χοντρικά ίσως ,ναι ,αλλά δεν βλέπω το λόγο να ασχοληθώ.

Βιβλιαράκια σέρβις κρατάω κ κρατούσα πάντα κ για όλες.
Αλλά ,όταν τις έδινα ,έδινα κ το βιβλιάριο Υγείας στον νέο ιδιοκτήτη ρε φίλε.
Ε τι....ξεβράκωτη θα του την έδινα ;

Για τα τελευταία 8 χρόνια περίπου ,έχω κ ηλεκτρονικά αρχεία service ,για όλες.
Αλλά κ πάλι ,δεν εφτιαξα ποτέ εξελόφυλο για να ξέρω πόσο βενζίνη καίω ή πόσα χλμ συνολικά κάνω.
Δεν το θεωρώ κακό...οποιος γουστάρει ,γούστο του.
Ανούσιο είναι για μένα ,κ γι'αυτό βαριέμαι να ασχοληθώ ,κ δεν ασχολούμαι.

Οσα κάνω έκανα ,κι όσο κάψω έκαψα.
Καλά να μαι κ να'χω χρήμα κ χρόνο ταυτόχρονα (ΔΥΣΚΟΛΟ) να μοτο-βολτάρω.

Το αυτό επιθυμώ κ δι Υμάς. :friendship:
Ε δεν πιστευω οτι κανείς υπολογιζει βενζινες και κανει στατιστικα.
4 προσθεσεις σε αυτοκινητα εκανα και 6 σε μηχανακια. ;)
Βοηθησε και οτι τα μισα ηταν καινουργια.
:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Ε δεν πιστευω οτι κανείς υπολογιζει βενζινες και κανει στατιστικα.
Καλά....μην παίρνεις κι όρκο...:rolleyes:
4 προσθεσεις σε αυτοκινητα εκανα και 6 σε μηχανακια. ;)
Βοηθησε και οτι τα μισα ηταν καινουργια.
:friendship:
Α ,οκ ,τότε η περίπτωσή σου είναι εύκολη υπόθεση.
Εγώ που'χω αλλάξει καμιά 10αριά αυτ/τα κ καμιά 40αριά μοτό όμως ,ουτε να το σκέφτομαι δεν θελω...:p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καλά....μην παίρνεις κι όρκο...:rolleyes:

Α ,οκ ,τότε η περίπτωσή σου είναι εύκολη υπόθεση.
Εγώ που'χω αλλάξει καμιά 10αριά αυτ/τα κ καμιά 40αριά μοτό όμως ,ουτε να το σκέφτομαι δεν θελω...:p
40? Βρε συ, τα μηχανακια του Γιωργου @sugariasgeorge αγοραζεις? :D
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
40? Βρε συ, τα μηχανακια του Γιωργου @sugariasgeorge αγοραζεις? :D
Μπορεί να'ναι κ παραπάνω...αλλά είπαμε....σιγά μην ανοίξω κοιτάπια κ κάτσω να μετράω. :D
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Με τα τωρινα ενεργα μηχανακια μου εχω κανει 350000χμ. Συνολικα με ολα, αρκετα πανω απο μισο μυριο χιλιομετρα. Τα τελευταια 5 χρονια εχω κανει με τα μηχανακια μου 155000χμ, δηλ. 31000χμ το χρονο - με καθε καιρο, σε καθε χωρα/ηπειρο και καθε ειδους δρομο. Γι'αυτο εχω και τα μηχανακια που εχω ;)
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Με τα αυτοκινητα λιγοτερα.

1990-1997 120000χμ με Golf GTI MkII (112PS αλλα παναλαφρο, θεϊκο - σαν καρτ).
1998-2006 160000χμ με Golf GTI MkIV (150PS τσιπαρισμενο στα 185PS και φτιαγμενο απο αναρτησεις αλλα και παλι ετσι'κι'ετσι).
2007-τωρα 70000χμ με Golf GTI MkV Edition 30 (250PS μαμα και τσιπαρισμενο στα 300PS, εξαιρετικο αλλα δεν το χρησιμοποιω πια πολυ λογω μηχανων).

Συνολικα 450000χμ αν βαλω και περιπου 100000χμ με τα αυτοκινητα της οικογενειας over the years (Citroen/Renault).

ΥΓ Οπως στις μηχανες ειμαι γιαπωνεζος, στα αυτοκινητα ειμαι γερμανος :D Μαλιστα ειχα/εχω παντα ουσιαστικα το ιδιο αυτοκινητο - Golf GTI :woot: Οταν μ'αρεσει και με βολευει κατι, κολαω.. :rolleyes:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Με τα αυτοκινητα λιγοτερα.

1990-1997 120000χμ με Golf GTI MkII (112PS αλλα παναλαφρο, θεϊκο - σαν καρτ).
1998-2006 160000χμ με Golf GTI MkIV (150PS τσιπαρισμενο στα 185PS και φτιαγμενο απο αναρτησεις αλλα και παλι ετσι'κι'ετσι).
2007-τωρα 70000χμ με Golf GTI MkV Edition 30 (250PS μαμα και τσιπαρισμενο στα 300PS, εξαιρετικο αλλα δεν το χρησιμοποιω πια πολυ λογω μηχανων).

Συνολικα 450000χμ αν βαλω και περιπου 100000χμ με τα αυτοκινητα της οικογενειας over the years (Citroen/Renault).

ΥΓ Οπως στις μηχανες ειμαι γιαπωνεζος, στα αυτοκινητα ειμαι γερμανος :D Μαλιστα ειχα/εχω παντα ουσιαστικα το ιδιο αυτοκινητο - Golf GTI :woot: Οταν μ'αρεσει και με βολευει κατι, κολαω.. :rolleyes:
Αγριόγκαζο ο Ζιόρζ ;)
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Με τα τωρινα ενεργα μηχανακια μου εχω κανει 350000χμ. Συνολικα με ολα, αρκετα πανω απο μισο μυριο χιλιομετρα. Τα τελευταια 5 χρονια εχω κανει με τα μηχανακια μου 155000χμ, δηλ. 31000χμ το χρονο - με καθε καιρο, σε καθε χωρα/ηπειρο και καθε ειδους δρομο. Γι'αυτο εχω και τα μηχανακια που εχω ;)
Με τα αυτοκινητα λιγοτερα.

1990-1997 120000χμ με Golf GTI MkII (112PS αλλα παναλαφρο, θεϊκο - σαν καρτ).
1998-2006 160000χμ με Golf GTI MkIV (150PS τσιπαρισμενο στα 185PS και φτιαγμενο απο αναρτησεις αλλα και παλι ετσι'κι'ετσι).
2007-τωρα 70000χμ με Golf GTI MkV Edition 30 (250PS μαμα και τσιπαρισμενο στα 300PS, εξαιρετικο αλλα δεν το χρησιμοποιω πια πολυ λογω μηχανων).

Συνολικα 450000χμ αν βαλω και περιπου 100000χμ με τα αυτοκινητα της οικογενειας over the years (Citroen/Renault).

ΥΓ Οπως στις μηχανες ειμαι γιαπωνεζος, στα αυτοκινητα ειμαι γερμανος :D Μαλιστα ειχα/εχω παντα ουσιαστικα το ιδιο αυτοκινητο - Golf GTI :woot: Οταν μ'αρεσει και με βολευει κατι, κολαω.. :rolleyes:
Με απλα λογια, οποτε βγαινουμε βολτα, πιθανων να σε συναντήσουμε!! :friendship:
:brv:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Έχω κάνει πάνω από 100km με Yamaha pw50


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλά αυτό από μόνο του τα ξεπερνάει όλα ...
Εγώ ούτε ποσά χιλιόμετρα έχει το μηχανάκι μου δεν θυμάμαι .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom