Ρούχα για ψηλούς αναβάτες

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
καλοκαιριάτικα?
Ρε μεσιε αφού έχουμε βολταρει μαζί κ με έχεις δει, ξέρεις τι εννοω.
Λεπτή βαμβάκι, δεν κολλάει το δέρμα στην κορντουρας ενώ γλιτώνεις τέτοια δερματική..
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τα έχουμε ξαναπεί αυτά

Ένα λεπτό στρώμα για να παίρνει τον ιδρώτα χρειάζεται

Είναι και άσχημη η αίσθηση της νοτισμένης φόδρας στο δέρμα


αλλά όχι βαμβακερό μακρύ εσώρουχο κάτω από τζιν ας πούμε

Είπαμε χίπστερ θέλουμε να επαναφέρουμε όλες τις παλιές μόδες αλλά ας αφήσουμε τη σκελέα του στρατού να αναπαυτεί στην λήθη της ιστορίας. Πλάκα-πλάκα καπου τις έχω αυτές που μας είχανε δώσει νομίζω. Δεν χρησιμοποιήθηκαν ποτέ.
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Τα έχουμε ξαναπεί αυτά

Ένα λεπτό στρώμα για να παίρνει τον ιδρώτα χρειάζεται

Είναι και άσχημη η αίσθηση της νοτισμένης φόδρας στο δέρμα


αλλά όχι βαμβακερό μακρύ εσώρουχο κάτω από τζιν ας πούμε

Είπαμε χίπστερ θέλουμε να επαναφέρουμε όλες τις παλιές μόδες αλλά ας αφήσουμε τη σκελέα του στρατού να αναπαυτεί στην λήθη της ιστορίας. Πλάκα-πλάκα καπου τις έχω αυτές που μας είχανε δώσει νομίζω. Δεν χρησιμοποιήθηκαν ποτέ.
Υπάρχουν κολάν τρεξίματος με καλοκαιρινό ύφασμα σχεδόν διάτρητο σε διάφορα σημεία για απαγωγή θερμότητας που κάνουν δουλειά για όσους έχουν θέμα με ιδρώτα και ζέστη. Ψάξε σε μαγαζί με running. Εγώ σώθηκα...
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχουν κολάν τρεξίματος με καλοκαιρινό ύφασμα σχεδόν διάτρητο σε διάφορα σημεία για απαγωγή θερμότητας που κάνουν δουλειά για όσους έχουν θέμα με ιδρώτα και ζέστη. Ψάξε σε μαγαζί με running. Εγώ σώθηκα...
Έχω, δύο "χοντρά"για χειμώνα και ένα λεπτό για καλοκαίρι.

Φοράω συνήθως τα λεπτά "ισοθερμικά" του λιντλ. Όχι με τζιν.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Μια ενημέρωση στο θέμα για όσους ενδιαφέρονται.

Δυστυχώς η Revit βγάζει long μήκη μέχρι 2XL, από 3XL μόνο κανονικό! Δοκίμασα σήμερα σε μαγαζί το 3XL (Offtrack 2) το οποίο μου φάνηκε μάλλον οριακό προς κοντό στο μήκος και αρκετά φαρδύ σε μέση/γοφούς (ΟΚ, θα έσφιγγα ιμάντες). Το δε 2XL (Neptune 2) μου κούμπωσε μεν αλλά ήταν ψιλοστενό, με την θερμαινόμενη επένδυση πάντα. Μπέρδεμα ρε γαμώτο, έλεγα μήπως ζευγάρωνα το παντελόνι με το μπουφάν. Τώρα πρέπει να ψωνίσω στο περίπου και μόνο από ιντερνετομάγαζο....

Η πλάκα είναι ότι το μεταποιημένο nordcap μου κάθεται μια χαρά αλλά οι προστασίες είναι αλλού ενώ χθες δοκίμασα τις επιγονατίδες που έχω πάρει, μέσα δεν μπαίνουν, έξω οι ιμάντες οριακά πιάνουν και δεν είναι ότι καλύτερο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
κατι long εχω δει στην Alpinestar

δεν ξερω εαν τα εχεις δοκιμάσει..
Έχω δοκιμάσει κανονικό 3ΧL και ήταν ψιλοοκ στο road gtx αλλά μικρό στο andes v3. Ίσως να θέλω long αλλά δεν υπάρχουν για δοκιμή ώστε να σιγουρευτώ. Γενικά, στο motodirect έχει λίγα μοντέλα και λίγα διαθέσιμα νούμερα, πάλι δηλαδή μόνο ιντερνετικά βάσει του τι είχα δοκιμάσει και του διαθέσιμου μεγεθολόγιου.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
περίμενε λιγο θα βγάλει η nordcap το himalaian
είναι τα ρούχα που φόραγαν αυτοί που πήγαν ινδια
Εγώ θα πάω να τα τιμήσω σε 10 μέρες θα είναι διαθέσιμα από τι μου πε ο ψιλος από greekadv

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Παρατήρησες ότι ούτε καν "μας συγχωρείτε για το λάθος". Έστω ένα "το ετοιμάσαμε για πρωταπριλιά και βγήκε στον αέρα πιο νωρίς".

Το μπουφάν συμπαθητικό, λογική συνέχεια του adventure που υπάρχει ήδη. Δεν έψαξα τιμή ακόμα.

Edit 270 ευρώ στο eshop το μπουφάν και 180 το παντελόνι


 
Τελευταία επεξεργασία:

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Παρατήρησες ότι ούτε καν "μας συγχωρείτε για το λάθος". Έστω ένα "το ετοιμάσαμε για πρωταπριλιά και βγήκε στον αέρα πιο νωρίς".

Το μπουφάν συμπαθητικό, λογική συνέχεια του adventure που υπάρχει ήδη. Δεν έψαξα τιμή ακόμα.

Edit 270 ευρώ στο eshop το μπουφάν και 180 το παντελόνι


Λίγο τσιμπημένες μου φαίνονται, ειδικά το μπουφάν.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουν φτάσει τιμές Revit & alpinestars .

Μπορεί και να είναι εξίσου καλά ποιοτικά, δεν έχω δει να γράφουν για πιστοποίηση στην περιγραφή ακόμα.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Λοιπόν, το έψαξα λίγο.

Στο site δεν υπάρχει μοντέλο himalayan, μόνα νέα μοντέλα φαίνεται να είναι το
adventure evo 24

και το dakar evo

σε τιμές αντίστοιχες (περίπου) με τα μοντέλα που αντικαθιστούν, κάνα +/-200αρι δηλαδή.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Α, και για να μείνω σχετικός με το θέμα, παράγγειλα τελικά παντελόνι ALPINESTARS Valparaiso V3 Drystar. Φαίνεται να έχουν το πιο μακρύ καβάλο αλλά είναι λίγο πιο στενά από Revit. Δοκίμασα το 3XL και μου μπήκε ζόρικα (περίπου όπως το 2XL της Revit) ενώ δεν κούμπωνε στην μέση, ήταν όμως πιο μακρύ (η Astars δίνει στο 3XL καβάλο 90-91εκ ενώ η Revit αυτό το μήκος σε long γραμμή, το κανονικό είναι πέριξ των 85εκ.) οπότε βρέθηκε online 4XL (που στο κανονικό μέγεθος ο καβάλος είναι 91-92εκ, μπόνους 1-2 πόντους δηλαδή) ενώ τα +5εκ στην μέση που λέει το μεγεθολόγιο, ήταν περίπου ότι έλειπε στο 3XL για να κουμπώσει:D
Φίνγκερς κροσντ που λένε και στο χωριό μου...

Άρα, συνοψίζουμε ότι τελικά σε παντελόνια η Alpinestars έχει τα πιο μακριά μήκη ενώ σε κάποια υπάρχει και επιλογή long/short ώστε να καλύπτονται και άλλοι σωματότυποι. Απογοήτευση η Revit που δεν βγάζει long μήκη σε 3XL και πάνω (απαράδεκτο καθώς οι Ολλανδοί είναι ψηλοί).
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν, το έψαξα λίγο.

Στο site δεν υπάρχει μοντέλο himalayan, μόνα νέα μοντέλα φαίνεται να είναι το
adventure evo 24

και το dakar evo

σε τιμές αντίστοιχες (περίπου) με τα μοντέλα που αντικαθιστούν, κάνα +/-200αρι δηλαδή.
Δεν είναι οφθαλμαπάτη.




 
Top Bottom