ΣΚ 29-30/12/18 Ταύγετος και Πάρνωνας.

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το σκ που μας έρχεται θα είμαι στο γυναικοχώρι, στις Κροκεές Λακωνίας. Το Σάββατο θα βολτάρω χωμάτινα στον Ταύγετο και την Κυριακή στον Πάρνωνα.

Αν κάποιος απο τα γύρω μέρη έχει χρόνο και διάθεση θα χαρώ να βολτάρουμε μαζί. Επίσης αν ξέρετε καμμιά διαδρομή για ον/off προς τα εκεί ή κάποιο σημείο ενδιαφέροντος για δώστε καμμιά ιδέα.




Σάββατο λέω να ξεκινήσω από Ταυγέτη προς Αναβρυτή, Κουμούστα, Πέντε Αλώνια, Μαγγανιάρη και θα τραβήξω ως Σπαρτιά με στάση για φαγητό στην Αρνα.

Στον Πάρνωνα δεν έχω βγάλει ακόμα διαδρομή, αλλά θέλω να τελειώσει στον Κοσμά για να δω (και να φάω) σε φίλους που έχουν ταβέρνα εκεί.Το πιο πιθανό είναι να ανέβω από Αγριάνους, Τζίτζινα κτλ.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλά λασπώματα...!!!:ok:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το Σάββατο έκανα βολτάρα στον Ταύγετο αλλά ο μέρφυ έκανε τα δικά του. Λίγο μετά τη θέση Μαγγανιάρη, ανεβαίνοντας για το καταφύγιο κόλλησε το γκάζι ευτυχώς στο ρελαντί. Ειχα σταματήσει να βγάλω φωτο και ανέβασε κόκκινα μόνο του.

Δεν επιασε κανένα γιατροσόφι, κάτι εχει χαρχαλέψει στο fcr μάλλον (το καλό σενάριο). Το κατέβασα σχετικά εύκολα απο το βουνό, με μάζεψε η γυναίκα και όλα καλά.

Την Κυριακή πήγαμε Πάρνωνα, αλλα για φαγητό οικογενειακώς στο Πρυτανείο.

Οταν γίνει καλά ο άγγλος ασθενής, τα ξαναλέμε Ταύγετε και Πάρνωνα. Καλή χρονιά να έχουμε...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το Σάββατο έκανα βολτάρα στον Ταύγετο αλλά ο μέρφυ έκανε τα δικά του. Λίγο μετά τη θέση Μαγγανιάρη, ανεβαίνοντας για το καταφύγιο κόλλησε το γκάζι ευτυχώς στο ρελαντί. Ειχα σταματήσει να βγάλω φωτο και ανέβασε κόκκινα μόνο του.

Δεν επιασε κανένα γιατροσόφι, κάτι εχει χαρχαλέψει στο fcr μάλλον (το καλό σενάριο). Το κατέβασα σχετικά εύκολα απο το βουνό, με μάζεψε η γυναίκα και όλα καλά.

Την Κυριακή πήγαμε Πάρνωνα, αλλα για φαγητό οικογενειακώς στο Πρυτανείο.

Οταν γίνει καλά ο άγγλος ασθενής, τα ξαναλέμε Ταύγετε και Πάρνωνα. Καλή χρονιά να έχουμε...
Βγάζει τέτοια κουσούρια Κώστα το FCR...?:thumbsdown:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Βγάζει τέτοια κουσούρια Κώστα το FCR...?:thumbsdown:
Δεν το ξέρω το fcr, αλλά είμαι σιγουρος πως το δικο μου εχει μαζεψει βρωμα παντού, εκανε κάτι αρρυθμίες, κατι διακοπές που και που. Δεν του εχω κανει τα τελευταία 3 χρόνια καμμιά συντήρηση (στο fcr). Θα δείξει...

Το μηχανάκι εχει κάνει τουλάχιστον 20.000 χωμάτινα km, από οργανωμένες εντούρο βόλτες, εντούρο με φίλους, ονοφάδες εως πολυήμερα χωμάτινα ταξιδιωτικά. Ε ας πάρει κι αυτό μια άδεια να χαλαρώσει.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το Σάββατο έκανα βολτάρα στον Ταύγετο αλλά ο μέρφυ έκανε τα δικά του. Λίγο μετά τη θέση Μαγγανιάρη, ανεβαίνοντας για το καταφύγιο κόλλησε το γκάζι ευτυχώς στο ρελαντί. Ειχα σταματήσει να βγάλω φωτο και ανέβασε κόκκινα μόνο του.

Δεν επιασε κανένα γιατροσόφι, κάτι εχει χαρχαλέψει στο fcr μάλλον (το καλό σενάριο). Το κατέβασα σχετικά εύκολα απο το βουνό, με μάζεψε η γυναίκα και όλα καλά.

Την Κυριακή πήγαμε Πάρνωνα, αλλα για φαγητό οικογενειακώς στο Πρυτανείο.

Οταν γίνει καλά ο άγγλος ασθενής, τα ξαναλέμε Ταύγετε και Πάρνωνα. Καλή χρονιά να έχουμε...
Περαστικα στο CCM Κωστα και ευχομαι και παλι συντομα ετοιμοβολτο! :ok:
 
Top Bottom