ΣΧΟΛΙΑ-ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!@Πανελλήνια Έκθεση Φωτογραφίας ΑDVriders!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
σιγα μην ξερω να μεταφερω !!!!!!!
ελπιζω να το επιασες το υπονοουμενο!!!!
Βρε όσο ζείς μαθαίνεις...
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ασε που την τελευταια φορα που το εκανα για λιγο!!!! δεν επεσε το φορουμ........
και απο τοτε μου αφαιρεσαν τα πολλα πολλα με τα κουμπια, και αυτο ηταν και το κινητρο για την μεγαλη αγαπη μου στην ανοιχτη διαχειρηση
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
ασε που την τελευταια φορα που το εκανα για λιγο!!!! δεν επεσε το φορουμ........
και απο τοτε μου αφαιρεσαν τα πολλα πολλα με τα κουμπια, και αυτο ηταν και το κινητρο για την μεγαλη αγαπη μου στην ανοιχτη διαχειρηση
Ενα κουμπι κανει τη διαφορά...αλλιως ξεκουμπωτη:ha:ha:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ενα μεγαλο καλο που μού εκανε αυτη η προσπαθεια που κανουμε,η δημιουργια της Εκθεσης ειναι οτι με βούλιαξε για ωρα πολλη μεσα στο φωτογραφικο αρχειο μου,θυμιζοντας μου πολλες μα πολλες ομορφες ταξιδιωτικες στιγμες...:inlove::happy::happy:...Πολυ δυσκολη η επιλογη 3 μονο Φωτογραφιων :sorry:...........αφου καθε φωτογραφια εχει τη δικη της ομορφια και ολες μού θυμιζουν κατι...Δεν θα ελεγα οτι επελεξα τις καλυτερες,ισως να υπαρχουν ακομα πιο καλες.Μετα απο αρκετη σκεψη και δυσκολια στην επιλογη,αποφασισα να ριξω στο ποστ,το 2° σπιτι μου...:inlove:Ενα βουνο που το ξερω καλα,το εχω "περπατησει" πολυ και δεν βαριεμαι ποτέ με την καθε ευκαιρια,μικρη ή μεγαλη να σκαρφαλωσω στην ομορφια του...τα εχετε κατα καιρους διαβασει τα τερτιπια του...και θα τα ξαναδιαβασετε και παλι...Η ομορφια σε καθε Εποχη με καθε βολτα δειχνει και ενα διαφορετικο λογο για τον οποιο το αγαπω...επελεξα λοιπον μια φωτο για καθε μια απο τις 3 Εποχες που αλλαζει οψεις και ομορφια οταν ειδικα το σκαρφαλωνεις με μοτοσυκλετα...Παναχαϊκον Όρος...Φθινοπωρο,Χειμωνας,Ανοιξη...:)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Όχι η συγκεκριμένη δεν ήταν τραβηγμένη απο μένα. Αν θυμάμαι καλά ήταν τραβηγμένη απο τον Σωτήρη (Sotris) τον ταχυδρόμο.
Άλλαξε την και βάλε μια δική σου, αδελφέ .
Βαγγελη,αντικατεστησε την,με μια αλλη,τραβηγμενη απο εσενα...:photo:Ισως να ριξεις κι ενα συρμα στον Ταχυδρομο να την ξαναφερει στην Εκθεση αυτη,με 2 ακομα δικες του ;)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
παιδια οι 70 φωτογραφιες σε τι μορφη θα ειναι?
δηλ θα ειναι μεσα σε καδρα ετοιμες?
τι διαστασεις θα εχει η καθε μια?
επειδη προχτες μιλαγα με την προεδρο του τοπικου για τον χωρο που θα φιλοξενησει την εκθεση,καλο ειναι να ξερουμε πανω κατω
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
παιδια οι 70 φωτογραφιες σε τι μορφη θα ειναι?
δηλ θα ειναι μεσα σε καδρα ετοιμες?
τι διαστασεις θα εχει η καθε μια?
επειδη προχτες μιλαγα με την προεδρο του τοπικου για τον χωρο που θα φιλοξενησει την εκθεση,καλο ειναι να ξερουμε πανω κατω
Έως τώρα κατασταλαξαμε 2 στο ίδιο μέγεθος 30Χκάτι και η μια απο τρεις λιγο μεγαλύτερη ..
Μολις τελειώσουμε με την συλλογή θα ενημερώσουμε άμεσα τι πως που και ποσό μέγεθος ακριβως θα αποσταλούν .


Sent from parallel universe using black holes.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έχετε υπόψιν οτι για να εκτεθούνε 60-70 φωτό όπως πρέπει και οχι όπως να'ναι στις κατά τόπους εκθέσεις απαιτείται μεγάλος χώρος.
Σε όσους εχω δεί εως τώρα μετά βίας χωράνε 50 φωτό διαστάσεων 30χ20 περίπου,με τις κορνίζες τους και τα ανάλογα κενά ανάμεσα.
Μήπως να το ξαναδούμε και να τις περιορίσουμε στις 50?
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Ενα θεμα που βλεπω να εμφανίζεται ολοενα κ πιο κοντινο,οσο ποσταρουμε φωτο, είναι αυτό που ελεγα κ πιο πανω...Οτι ισως χρειασθει να μην επιλεξουμε και τις 3 φωτο καθε συμμετέχοντα αλλα καποια η καποιες απο τον ιδιο...το βλεπω ηδη σε αρκετες συμμετοχες...
Μηπως δηλ.παμε για επιλογη τελικη Χ αριθμου φωτογραφιων γενικα απο ολες τις συμμετοχες...Αν αξιζουν ολες απο ενα συμμετεχοντα νο προμπλεμο αν οχι επιλεγουμε αυτη αυτες που αξιζουν κ παμε στον επόμενο...
Το βλέπουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να τοποθετηθώ
Μπορούμε να κανουμε το εξεις
Να βάλουμε τις φωτο ολες σε ενα θεμα μια μια και να δώσουμε την ευκαιρια στον χωρο να ψηφίσει αυτος με Λαικ η με καποιο αλλο τροπο -διαδικασία με την προϋπόθεση οτι αυτος που εχει αναρτήσει φωτο να μην μπορει να ψηφίζει τις δικές του ( αφου τις εχει ψηφισει ήδη σαν καλύτερες προσφέροντας αυτες για τον διαγωνισμό -έκθεση ,απο το προσωπικό του άλμπουμ )
Οι πρώτες 50 να πανε στην έκθεση
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Να τοποθετηθώ
Μπορούμε να κανουμε το εξεις
Να βάλουμε τις φωτο ολες σε ενα θεμα μια μια και να δώσουμε την ευκαιρια στον χωρο να ψηφίσει αυτος με Λαικ η με καποιο αλλο τροπο -διαδικασία με την προϋπόθεση οτι αυτος που εχει αναρτήσει φωτο να μην μπορει να ψηφίζει τις δικές του ( αφου τις εχει ψηφισει ήδη σαν καλύτερες προσφέροντας αυτες για τον διαγωνισμό -έκθεση ,απο το προσωπικό του άλμπουμ )
Οι πρώτες 50 να πανε στην έκθεση
Ωραιος :ok:
....εχουμε και καιρό να ψηφίσουμε!! :cool:
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Να τοποθετηθώ
Μπορούμε να κανουμε το εξεις
Να βάλουμε τις φωτο ολες σε ενα θεμα μια μια και να δώσουμε την ευκαιρια στον χωρο να ψηφίσει αυτος με Λαικ η με καποιο αλλο τροπο -διαδικασία με την προϋπόθεση οτι αυτος που εχει αναρτήσει φωτο να μην μπορει να ψηφίζει τις δικές του ( αφου τις εχει ψηφισει ήδη σαν καλύτερες προσφέροντας αυτες για τον διαγωνισμό -έκθεση ,απο το προσωπικό του άλμπουμ )
Οι πρώτες 50 να πανε στην έκθεση
Ναι, αλλά αυτό που αναφέρεις έρχεται σε πλήρη αντιπαράθεση με τις προηγούμενες πληροφορίες*.

*μερικές από τις προηγούμενες πληροφορίες:
Έχουμε φτιάξει μια επιτροπή που το κατέχουν λιγο το αντικείμενο ..
Κατσε να μάθουμε να ποστάρουμε και τι να ποστάρουμε και θα ρθει κι αυτο στην φορα ..
ειναι καλα παιδια ολοι απο την επιτροπη και θα προσπαθησουν να ειναι οσο ποιο αντικειμενικοι στην κριση τους

Που σημαίνει ότι κάποια επιτροπή θα αποφασίσει ποιες φωτογραφίες θα συμμετάσχουν στην έκθεση και όχι τα μέλη με ψηφοφορία.
Λέω εγω τώρα, συζήτηση να κάνουμε . . .
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ναι, αλλά αυτό που αναφέρεις έρχεται σε πλήρη αντιπαράθεση με τις προηγούμενες πληροφορίες*.

*μερικές από τις προηγούμενες πληροφορίες:





Που σημαίνει ότι κάποια επιτροπή θα αποφασίσει ποιες φωτογραφίες θα συμμετάσχουν στην έκθεση και όχι τα μέλη με ψηφοφορία.
Λέω εγω τώρα, συζήτηση να κάνουμε . . .
Η πραγματικότητα ειναι οτι αυτο που έγραψα παραπανω ερχετε σε αντίθεση με την προτροπή αλλων διαχειριστων αλλα δε θα μπορουσα να μην το κανω άλλωστε μιας και τα κίνητρα μου δεν ειναι ο ανταγωνισμός και το μπέρδεμα αλλα η διευκόλυνση και η ελαστικότητα
Ειναι μια ιδεα- προταση
Και έπειτα εδω σε αυτο τον χωρο ολοι μιλάμε και τοποθετούμε την γνωμη μας ελεύθερα χωρις φοβο και εσωστρέφεια
Ειναι σιγουρο ομως οτι καποια στιγμη αν δεν συμφωνήσουμε σε κατι κοινό καπιοι πρεπει να πάρουν μια απόφαση και να σταθούν διπλα σε αυτη
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι, αλλά αυτό που αναφέρεις έρχεται σε πλήρη αντιπαράθεση με τις προηγούμενες πληροφορίες*.

*μερικές από τις προηγούμενες πληροφορίες:





Που σημαίνει ότι κάποια επιτροπή θα αποφασίσει ποιες φωτογραφίες θα συμμετάσχουν στην έκθεση και όχι τα μέλη με ψηφοφορία.
Λέω εγω τώρα, συζήτηση να κάνουμε . . .
Ίσως με αυτόν τον τρόπο που πρότεινε το πουλί....κάνουμε πιο εύκολο το έργο της επιτροπής!
Εμπιστοσύνη στην κρίση και την αισθητική των πολλών. !
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το θεμα ειναι οτι η συλλογή των φωτο συνεχίζεται το event ειναι σε εξέλιξη και κατα καποιο τροπο θα εχουμε και εναν διάλογο οςο αφορα την επιλογή των φωτο που ειναι ενα σημείο που μας ενδιαφέρει ολους !!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το θεμα ειναι οτι η συλλογή των φωτο συνεχίζεται το event ειναι σε εξέλιξη και κατα καποιο τροπο θα εχουμε και εναν διάλογο οςο αφορα την επιλογή των φωτο που ειναι ενα σημείο που μας ενδιαφέρει ολους !!
Και να έχουν άποψη για την επιλογή όλοι και όλες.......ασχέτως αν η τελική απόφαση θα είναι της επιτροπής!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Η πραγματικότητα ειναι οτι αυτο που έγραψα παραπανω ερχετε σε αντίθεση με την προτροπή αλλων διαχειριστων αλλα δε θα μπορουσα να μην το κανω άλλωστε μιας και τα κίνητρα μου δεν ειναι ο ανταγωνισμός και το μπέρδεμα αλλα η διευκόλυνση και η ελαστικότητα
Ειναι μια ιδεα- προταση
Και έπειτα εδω σε αυτο τον χωρο ολοι μιλάμε και τοποθετούμε την γνωμη μας ελεύθερα χωρις φοβο και εσωστρέφεια
Ειναι σιγουρο ομως οτι καποια στιγμη αν δεν συμφωνήσουμε σε κατι κοινό καπιοι πρεπει να πάρουν μια απόφαση και να σταθούν διπλα σε αυτη
Και να έχουν άποψη για την επιλογή όλοι και όλες.......ασχέτως αν η τελική απόφαση θα είναι της επιτροπής!
Μπορουμε αν γινεται, να ψηφισουμε τις 70 πιο δημοφιλεις και η επιτροπη να επιλεξει τις 50 που θα πανε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom