Σάββατο 8 Απρ 2023, Βόρεια Εύβοια, άσφαλτος

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το γράφω χώρια γιατί στο άλλο νήμα που συζητήθηκε δεν ήταν "τελευταίας στιγμής", ξεχάστηκε ήδη με την συζήτηση Καντίνα Προβατίνα και τεστ Χοληστερίνα και για να αποφύγουμε την μάστιγα :p

Να προτείνω "λίγο" νωρίς για να αποφύγουμε την ετέρα μάστιγα των πολέμαρχων με τα δέρματα, συνάντηση BP/Γρηγόρης/McD μετά τα διόδια των Αφιδνών στις 9:30
Μην μου πείτε για υγρασίες, οι ρυθμοί θα είναι Ι5. Θυμήθηκα τον npat που έλεγε αυστηρά τουριστικοί και όλοι ξέραμε τι εννοεί, δεν είναι τέτοια περίπτωση.

Συμμετοχή με το glitter για να κάνω στρώσιμο την αλυσίδα και για να είμαι σε διάθεση ζεν.

Θεωρητικά θα πιούμε καφέ Αλεξίου συνοδεία σφαιροποιημένης ζύμης που κολύμπησε σε αγνό ζεστό λάδι, με κάλυψη σκευάσματος από μονοποικιλιακό κακάο εξαιρετικής πΧιότητας ή τοπικού μελιού επαρχίας ελπίζω Ευβοίας και όχι βάθους Κίνας.

Γράφτηκε πριν αλλάξουν γνώμη στο άλλο νήμα για Πήλι αλλά δεν ξέρω τίποτα εκεί, όποιος έχει πάει ας μολογήσει αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. Ταβέρνες θα βρούμε, όλο και κάτι θα έχει στο γνωστό νήμα "για πάντα χοντροί". Παίζει και ο "τρόμαξα τον antsoar" χάνι πεθαμένου, παίζει ο Μονόλυκος στην Δοκό αν δεν φάμε στα ορεινά από "δικά μας παιδιά".

Μαστιγώστε, εεεεε, εννοώ δηλώστε.




ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ:

9:30 λέω να φεύγουμε γιατί το Google λέει 5:33 από το σπίτι μου (πρακτικά 5 λεπτά από τo ραντεβού) ως τον Μονόλυκο, ακολουθώντας τον κύκλο της βόρειας πλευράς, Αλεξίου, Λίμνη, Αιδηψό, Ωρεούς, Πευκί κλπ και δεν πέφτει έξω, το είχαμε κάνει ανάποδα πρόσφατα. Αυτό σημαίνει ότι χωρίς καφέ θα φτάσουμε 15:00 στην ταβέρνα, φαντάζομαι θέλουμε και λίγο καλαμπούρι, θέλουμε και καμιά στάση για φωτογραφίες, νερό, ανακούφιση από την σέλα του ΚΤΜ και από πιθανή φυσική ανάγκη, θέλουμε ανάσα καθαρού αέρα, δεν θέλουμε άγχος, δεν είμαστε ο εαυτός μας όταν πεινάμε... Α και "δένουμε" τον Μονόλυκο γιατί και εγώ έχω να πάω πολύ καιρό, είχε το 990 ακόμα :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Το να κάνουμε όλη τη γύρα δεν παίζει???

Λουκουμάδες, Λίμνη, Αιδηψός, Πευκί, Βασιλικά, Αγία Άννα, Χαλκίδα...

Αν κινηθούμε έτσι, στην Αιδηψό ή στους Ωρεούς τρώμε εγγυημένα.

Αλλά θα ξυπνήσετε νωρίς γιατί την ταχύτητα φωτός, θα την έχω ξεχάσει σπίτι :p

Ό,τι πει η παρέα.




ΥΓ ρε φίλε, κλαίω :laugh: :roflmao:
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να σου πω έχω μόνο μία "αντίρρηση" στο να φάω στην μέση της διαδρομής, ότι τα παλιά τα χρόνια δεν με ενοχλούσε και πολύ, πλέον αν πλακωθώ στο φαγητό βαραίνω και προτιμώ να το κάνω σε φάση "όχι μακριά από ξεκούραστη επιστροφή", εκτός αν δεν γίνεται αλλιώς οπότε δεν σκάω κιόλας, ούτε από διάθεση ούτε από φαγητό.

Από εμένα μεγάλο ναι για τον κύκλο που προτείνεις.
 

jojo72

Gira, il mondo gira.....
Περιοχή
Τρίπολη
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Aprilia Caponord ETV 1000
Μιας και θα είμαι στην Εύβοια το ΣΚ εάν διασταυρωθούν οι δρόμοι μας θα ακολουθήσω (μέχρι ενός σημείου όμως και χωρίς ταβέρνα λόγω νηστείας) αλλά δε δεσμεύομαι γιατί προηγείται το .... μπάνιο και η πεζοπορία!


(.....και ας ελπίσουμε ότι δε φάω ξύλο! :oops:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το γράφω χώρια γιατί στο άλλο νήμα που συζητήθηκε δεν ήταν "τελευταίας στιγμής", ξεχάστηκε ήδη με την συζήτηση Καντίνα Προβατίνα και τεστ Χοληστερίνα και για να αποφύγουμε την μάστιγα :p

Να προτείνω "λίγο" νωρίς για να αποφύγουμε την ετέρα μάστιγα των πολέμαρχων με τα δέρματα, συνάντηση BP/Γρηγόρης/McD μετά τα διόδια των Αφιδνών στις 9:30
Μην μου πείτε για υγρασίες, οι ρυθμοί θα είναι Ι5. Θυμήθηκα τον npat που έλεγε αυστηρά τουριστικοί και όλοι ξέραμε τι εννοεί, δεν είναι τέτοια περίπτωση.

Συμμετοχή με το glitter για να κάνω στρώσιμο την αλυσίδα και για να είμαι σε διάθεση ζεν.

Θεωρητικά θα πιούμε καφέ Αλεξίου συνοδεία σφαιροποιημένης ζύμης που κολύμπησε σε αγνό ζεστό λάδι, με κάλυψη σκευάσματος από μονοποικιλιακό κακάο εξαιρετικής πΧιότητας ή τοπικού μελιού επαρχίας ελπίζω τοπικής και όχι βάθους Κίνας.

Γράφτηκε πριν αλλάξουν γνώμη στο άλλο νήμα για Πήλι αλλά δεν ξέρω τίποτα εκεί, όποιος έχει πάει ας μολογήσει αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. Ταβέρνες θα βρούμε, όλο και κάτι θα έχει στο γνωστό νήμα "για πάντα χοντροί". Παίζει και ο "τρόμαξα τον antsoar" χάνι πεθαμένου, παίζει ο Μονόλυκος στην Δοκό αν δεν φάμε στα ορεινά από "δικά μας παιδιά".

Μαστιγώστε, εεεεε, εννοώ δηλώστε.
Να ξέρεις...
Κρατάω αρχείο με τα λογοτεχνικά διαμάντια του ποιητικού και φιλοσοφικού σου οίστρου...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Έχω γράψει στο άλλο νήμα το ίδιο για 10 από μακ αναχώρηση 10:05 αλλά δεν το είδατε, επειδή θα έρθει και φίλος που έχει φούρνο πιο νωρίς για εμάς δεν παίζει ,οπότε ή το κάνετε 10 ή θα τα πούμε Αλεξίου
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχω γράψει στο άλλο νήμα το ίδιο για 10 από μακ αναχώρηση 10:05 αλλά δεν το είδατε, επειδή θα έρθει και φίλος που έχει φούρνο πιο νωρίς για εμάς δεν παίζει ,οπότε ή το κάνετε 10 ή θα τα πούμε Αλεξίου
Επειδή οι ρυθμοί σου είναι σαφώς πάνω από τους υπόλοιπους, θα φτάσεις Αλεξίου πριν το γκρουπ παρά την προπορεία, κάνε το έτσι.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Οι ρυθμοί μας θα είναι χαλαροί γιατί έχουμε κάνα 2 χρόνια να οδηγήσουμε τα σσ μας και να βάλουμε δερματινα (εκτός από λατεξ) αλλά ναι θα τα πούμε Αλεξίου, κρατήστε μας 3 με 4 καρέκλες
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Επειδή με αυτά δεν παίζουν και ο γιατρός μου έχει πει να μη στρεσάρομαι :p, μονολύκο πρέπει να κάνουμε κράτηση???
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Μίζα 9:30, το γράφω πιο πάνω, στην ίδια πρόταση είναι βρε.
... ου(γ)κ γαρ έρχεται μόνο...
_
Μπορεί να είναι μόνο 30' διαφορά, αλλά το 10:00 μου 'ρχεται καλύτερα.
Είδωμεν.
/// Β
 

2wheeler

Μέλος
Όνομα
Τασος
Μοτό
F800GS, RSV MILLE
Κλιμακιο θα ειμαστε αναγνωριστικη χωματινη στα περιξ!!! Οποτε ισως διασταυρωθουμε καπου. Αποκλειστικες πληροφοριες σας δινουμε!!! Ετοιμαζεται βολτακι χωματινο για μετα το Πασχα!!
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Εγώ παιδιά δεν έχω θέμα εμείς 10 θα ξεκινήσουμε λόγο του φίλου που θα πάει από τα αγρια χαράματα στο φούρνο για να προλάβει, όποιος θέλει έρχεται μαζί, μέχρι το βουνο θα πάμε όλοι μαζί σίγουρα, μετά ο καθένας στον ρυθμό του και θα κάνουμε και ανασυγκροτηση πριν την κατάβαση, αγώνες δεν κάνουμε ο ρυθμός θα είναι χαλαρός να περάσουμε καλά .
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επειδή με αυτά δεν παίζουν και ο γιατρός μου έχει πει να μη στρεσάρομαι :p, μονολύκο πρέπει να κάνουμε κράτηση???
Να μιά καλή απορία.

Δεν ξέρω αν η περιοχή έχει κόσμο Σάββατο, δεν θα έβλαπτε να έχουμε μιά εικόνα τύπου 10 άτομα στάνταρ και βλέπουμε, για διευκόλυνση του μαγαζιού κατά κύριο λόγο. Η ώρα άφιξης δεν θα είναι "αιχμής".
 
Top Bottom