Σαμπρέλα ή tubeless;

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Να πω και εγώ την εξυπνάδα μου. Υπάρχει περίπτωση να βάλουνε και την ταινία για tubeless και σαμπρέλα ?? Δλδ να έχουμε σαμπρέλα και στην περίπτωση που πατήσουμε καρφί να μην μας αφήσει μπαμ και κατω αλλά να μπορούμε να το πάμε να το φτιάξουμε. είναι εφικτό ??

If You Want It Come And Get It
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Να πω και εγώ την εξυπνάδα μου. Υπάρχει περίπτωση να βάλουνε και την ταινία για tubeless και σαμπρέλα ?? Δλδ να έχουμε σαμπρέλα και στην περίπτωση που πατήσουμε καρφί να μην μας αφήσει μπαμ και κατω αλλά να μπορούμε να το πάμε να το φτιάξουμε. είναι εφικτό ??
Αν βάλεις σαμπρέλα θα καταργήσεις τον αισθητήρα πίεσης ελαστικού και θα σου σπάσει τα νεύρα η προειδοποίηση στην οθόνη (τουλάχιστον στο 1190 & 1290).

Δεν σε αφήνει μπαμ και κάτω αλλά σε προειδοποιεί ότι χάνεις σταδιακά αέρα:

 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Νομιζω οτι ο αερας θα χαθει απο την τρυπα στο ελαστικο που θα οδηγει στην τρυπα της σαμπρελας ή αν δεν υπαρχει αυτη απο το σημειο που μπαινει η βαλβιδα της σαμπρελας.Ειναι νομιζω διαφορετικη απο τις αεροστεγεις που εχουν τα tubeless.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
χθες επι την ευκαρια ρυθμιση αναρτησεων στο μηχανακι του,φιλαρακι μου ρωτησε στον WOLF.
1100Ε alpina με κεντρα μαμα και 1200E να στειλει τις μαμα ζαντες αγγλια και να ερθουν tubelless με εγγυηση εφ ορου ζωης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
http://www.bartubeless.it/
οσο ψαχνουμε μαθαινουμε.....
ανακαλυψα στο ιταλικο για lc8 τη παραπανω εταιρια που κανει τη μοντα....
υπαρχουν κατοχοι εκει μεσα που εχουν 50000χλμ με αυτη.παραλληλα στο παννεληνιο super motard φτιαχνει ομαδες.100ε η ζαντα να μονταριστει,κανα 300ε το κοβω ολο....ακουω γνωμες....
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
http://www.bartubeless.it/
οσο ψαχνουμε μαθαινουμε.....
ανακαλυψα στο ιταλικο για lc8 τη παραπανω εταιρια που κανει τη μοντα....
υπαρχουν κατοχοι εκει μεσα που εχουν 50000χλμ με αυτη.παραλληλα στο παννεληνιο super motard φτιαχνει ομαδες.100ε η ζαντα να μονταριστει,κανα 300ε το κοβω ολο....ακουω γνωμες....
Θα ακολουθήσω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
εστειλα mail ηδη για λεπτομερειες
Σε παρακαλώ προωθήσω την απάντηση που θα λάβεις, γιατί έχει ενδιαφέρον.


Sent from my iPhone using Tapatalk
πιστολι ο τυπος.η απαντηση του
Good morning,

The bartubeless transformation cost € 90,00 for 1 wheel

€ 180,00 for a pair shipment excluded

If you give me your address find the shipment cost.
του εστειλα διευθυνση και του ειπα οτι εδιαφερονται και αλλοι.αναμενω
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Θα ακολουθήσω !!!
Στο μεγαλο ταξιδι ανατολικα παντως παρε και σαμπρελες μαζι ;)


Αλλα ειναι πολυ φτηνη η μετατροπη (90€ τον τροχο) σε σχεση με ολες τις αλλες, μακαρι να εχουνε βρει οι τυποι φτηνη "πατεντα" που δεν εχει προβλημα.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Στο μεγαλο ταξιδι ανατολικα παντως παρε και σαμπρελες μαζι ;)


Αλλα ειναι πολυ φτηνη η μετατροπη (90€ τον τροχο) σε σχεση με ολες τις αλλες, μακαρι να εχουνε βρει οι τυποι φτηνη "πατεντα" που δεν εχει προβλημα.
εχω αλλαξει αρκετα mail απο το πρωι,επισης εχω μπει και σε αλλα ακτινωτα φορουμ...πολυ καλες κριτικες...θα τα μαζεψω ολα και θα το βαλω.παντως για να στειλουμε ιταλια,μονο μεταφορικη.ελτα που μπηκα θελουν ενα κατοσταρικο για αποστολη.επισης το 20ημερο το εχουμε ανετα...
 
Top Bottom