Σβήσιμο 1200gs 2008

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Χτες βρηκα λιγο αδεια την Αττική οδό και του φέρθηκα λιγο σκληρά μιας και ειχε πανω απο δυο μήνες να δουλέψει σε αυτές τις στροφές..
Να σημειώσω οτι ακουσα πειρακια αλλα ειχα 95αρα μεσα..
Με το που βγαινω στην έξοδο και φτάνω στο φανάρι έσβησε.. Εβαλα μπροστα και ολα καλα..
Σημερα παλι έσβησε δυο φορες..
Αυτο συμβαίνει όταν αφηνω μια ταχύτητα να φρενάρει τον κινητήρα και συμπλεκταρω απότομα.Δεν κρατάει ρελαντί δηλαδή..
Καμμία άποψη;;

ΥΓ: Πριν 6 μήνες ειχα το ιδιο θέμα και με εναν καθαρισμό Μπέκ λύθηκε.. Τωρα μου εκανε ομως εντύπωση οτι εγινε μετα απο ζορισμα της Μότο..
 

MOYTPO

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Παυλος
Μοτό
BMW
Εάν έχω καταλάβει σωστά σε σβήνει όταν ενώ έχεις ταχύτητα και τσουλας μόλις πατήσεις συμπλεκτη να κάνεις λίγα μέτρα π.χ σε ένα φανάρι. Εμένα το έκανε λόγο αδυνατης μπαταρίας. Έπαιρνε μπρος αλλά μερικές φορές πνιγοταν.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Σωστα ετσι γινεται όταν σβήνει..
Μπαταρια αποκλείεται να ειναι γιατι ειναι καινούργια...Και όταν πρωτο έσβησε δεν ειχα ανοιχτά θερμαινόμενα η κατι..
Επίσης πριν σταματήσω στην Έξοδο το άφησα να ρολάρει λιγο για να κρυώσει..
Δλδ δεν πηγαινα τέρμα και αμεσως σταμάτησα....
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Την δευτερα θα ειναι η πρωτη μου δουλεια...
Αλλα πως δικαιολογείται να χάλασε μετα απο πίεση.. Τοσο σύμπτωση λέτε να ναι;;
Κόστος αντικατάστασης;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την δευτερα θα ειναι η πρωτη μου δουλεια...
Αλλα πως δικαιολογείται να χάλασε μετα απο πίεση.. Τοσο σύμπτωση λέτε να ναι;;
Κόστος αντικατάστασης;
Σε ποιο συνεργείο το πας??
Αυτά τα ποντεσιομετρα κάπως έτσι χαλανε νομίζω.
 

Μιχάλης

Μέλος
Περιοχή
Πεύκη
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
R1200gs 07 fitness
Ποτενσιομετρο.,.,. Μου είχε σπάσει τα νεύρα αρκετό καιρό το εκανε όποτε του ερχότανε.,. Μέχρι που με άφησε
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ποτενσιόμετρο, 150 γιούρα καινουριές....
Στα 60 μεταχειρισμένο, αν βρεις. Υπάρχουν αλλά όχι πάντα. Ο Πάρης θα σου βρει. Αν δε βρεις, σου δίνω το δικό μου το παλιό που δουλεύει και το έχω για ώρα ανάγκης. Μετά μου το δίνεις πίσω, όταν βρεις άλλο. Σημειωτέον, όλα από 2004-2013 είναι ίδια. Ότι βρεις κάνει.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
σε μερικά μοντέλα καποια καλώδια στον διακόπτη κόβανε σιγα σιγα και ειδικα οταν εστριβες το τιμονι δεξιά η αριστερά έσβηνε ο κινητήρας
Να το κοιτάξεις !!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ποτενσιόμετρο, 150 γιούρα καινουριές....
Στα 60 μεταχειρισμένο, αν βρεις. Υπάρχουν αλλά όχι πάντα. Ο Πάρης θα σου βρει. Αν δε βρεις, σου δίνω το δικό μου το παλιό που δουλεύει και το έχω για ώρα ανάγκης. Μετά μου το δίνεις πίσω, όταν βρεις άλλο. Σημειωτέον, όλα από 2004-2013 είναι ίδια. Ότι βρεις κάνει.
Οκ.. Θα σε εχω στο μυαλο μου! Σε ευχαριστω πολυ παντως!!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
σε μερικά μοντέλα καποια καλώδια στον διακόπτη κόβανε σιγα σιγα και ειδικα οταν εστριβες το τιμονι δεξιά η αριστερά έσβηνε ο κινητήρας
Να το κοιτάξεις !!!
Μάλιστα... Θα το κοιταξω και μόνος μου αλλα θα το πω και στο συνεργείο να το δούνε μπας και γλιτώσουμε το ποτενσιομετρο.
 

gkpapa

2f4u
Περιοχή
Athens
Όνομα
george
Μοτό
bmw r1200gs
Μου το εκανε πριν ενα τριμηνο με ενα gs 10αρι δυο φορες. Πηγα Παναγιωτοπουλο και δεν βρηκαμε τιποτα . Αλλαξα βενζινη ολα οκ.

Sent from my SM-P550 using Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Σημερα εκανα αρκετα χλμ και δεν εκανε
Κιχ.. Κάποια στιγμη μονο στην κίνηση σαν να έπεσε στιγμιαία το ρελαντί..
Μου περνάει απο το μυαλο και η βενζινη γιατι ολα ξεκίνησαν αφού φούλαρα..
Τι να πω.... Αυριο θα δουμε..
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Λοιπον μολις γυρισα απο συνεργειο και για ποτενσιομετρο με κοβουν.
Θα του δωσουμε λιγο χρονο να το παρακολουθησουμε και αν κανει τα ιδια μεσα στη εβδομαδα θα αλλαχτει.
Θα σας κραταω ενημερους.
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ξεχασα να αναφερω οτι εβγαλα ολη την βενζινη σχεδον απο μεσα και γεμισα 100αρα shell αλλα τωρα που το λες θα βαλω κ ενα καθαριστικο μεσα μπας και ειναι αυτο.
 
Top Bottom