Σβηνει...

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
Μην ριξεις τεζα και ψοφησει κανα άλογο , βεβαια εχεις πολλα , αν ειχες χοντα ουτε για αστείο , αυτα ειναι ψωφαλογα απο μονα τους .

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Χου ρε! :p
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα....
Μετα απο κατι ταλαιπωριες , εχω το κοντερ να μου κανει νουμερα.
Παιζει η βελονα που κ που , αλλα τη περισσοτερη ωρα δεν μετραει ταχυτητα και χλμετρα. Καθαρισα ντιζα κοντερ και ατερμονα. Γυρναω με το χερι τον εμπρος τροχο και βλεπω η ακιδα του ατερμονα γυρναει κανονικα. Γυρναω χειροκινητα και την ακιδα της ντιζας , και δουλευει το κοντερ. Τι αλλο μπορω να ελεγξω για να με οδηγησει στο προβλημα?

Υ.Γ Μην αρχιστε με κοκκορακια και λοιπες κακεντρέχειες......το προβλημα ειναι καπου εκει , κοντερ-ντιζα-ατερμονα!
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Για να μην ανοιγω αλλο θεμα....
Μετα απο κατι ταλαιπωριες , εχω το κοντερ να μου κανει νουμερα.
Παιζει η βελονα που κ που , αλλα τη περισσοτερη ωρα δεν μετραει ταχυτητα και χλμετρα. Καθαρισα ντιζα κοντερ και ατερμονα. Γυρναω με το χερι τον εμπρος τροχο και βλεπω η ακιδα του ατερμονα γυρναει κανονικα. Γυρναω χειροκινητα και την ακιδα της ντιζας , και δουλευει το κοντερ. Τι αλλο μπορω να ελεγξω για να με οδηγησει στο προβλημα?

Υ.Γ Μην αρχιστε με κοκκορακια και λοιπες κακεντρέχειες......το προβλημα ειναι καπου εκει , κοντερ-ντιζα-ατερμονα!
Ψηφιζω ατερμονα
Εχει δυο γραναζια μεσα Ενα μεταλικο και ενα πλαστικο Ειτε εχει φαγωθει η φωλια του μεταλικου ειτε μερικως τα δοντια του πλαστικου ειτε και τα δυο Βγαλε τον ατερμονα και ελεγξε τον Αν ειναι το πλαστικο γραναζι με κανα 20αρικο καθαρισες (αν υπαρχει ανταλακτικο) Αν ομως το προβλημα ειναι στο μεταλικο τοτε ....
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Σχετικα με τα σβησιματα θα πω κατι, μπορει να ειναι και μαλακια αλλα δε βαριεσαι. Ισως το θεμα να βρισκεται στο φλοτερ/πυραυλακι και με αποτομη επιβραδυνση σε χαμηλη ταχυτητα η μετακινηση βενζινης στο μπολακι να προκαλει καποια πολυ πλουσια κατασταση μειγματος. Θα τσεκαρα το πυραυλακι και θα ρυθμιζα και το φλοτερ πιο φτωχο για δοκιμη.


Το πρόβλημα έχει ως εξής. Σβήνει όταν σταματάω τελείως ή απότομα. Όχι πάντα , τις περισσότερες φορές όμως ναι. Ρελαντί κρατάει!!
Καμιά ιδέα? Air Filter μήπως?
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ψηφιζω ατερμονα
Εχει δυο γραναζια μεσα Ενα μεταλικο και ενα πλαστικο Ειτε εχει φαγωθει η φωλια του μεταλικου ειτε μερικως τα δοντια του πλαστικου ειτε και τα δυο Βγαλε τον ατερμονα και ελεγξε τον Αν ειναι το πλαστικο γραναζι με κανα 20αρικο καθαρισες (αν υπαρχει ανταλακτικο) Αν ομως το προβλημα ειναι στο μεταλικο τοτε ....
Ωραια , θα τσεκαρω αυτο για αρχη. Ευχαριστώ.
Να πω επισης οτι το καλωδιο που αγκαλιαζει τη βιδα σε καποιο σημειο εχει τριφτει , εκει που περναει στο φτερό , γιατι οταν εβαλα το ψηλό φτερό ,δεν το τριμαρα καλα και εχει ''δοντακια''.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Σχετικα με τα σβησιματα θα πω κατι, μπορει να ειναι και μαλακια αλλα δε βαριεσαι. Ισως το θεμα να βρισκεται στο φλοτερ/πυραυλακι και με αποτομη επιβραδυνση σε χαμηλη ταχυτητα η μετακινηση βενζινης στο μπολακι να προκαλει καποια πολυ πλουσια κατασταση μειγματος. Θα τσεκαρα το πυραυλακι και θα ρυθμιζα και το φλοτερ πιο φτωχο για δοκιμη.
Δεν ακουγεται και πολυ μλκία αυτό.... :thinking: .
Θενκς...
 
Top Bottom