Σερβις ΚΤΜ Αθηνα - Προτασεις?

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους, με υγεια κι ευτυχια! Καλα και ασφαλη χιλιομετρα σε ολους!

Ξερω οτι με το συγκεκριμενο θεμα οι πιθανοτητες να ανοιξω τους ασκους του Αιολου ειναι τιτανοτεραστιες, αλλα μιας και ηρθε η ωρα για το πρωτο σερβις του 1090 ειπα να παρω γνωμες απο τους γνωστες καθως για εμενα ειναι το πρωτο ΚΤΜ μου...
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλησπέρα φίλε μου και χρόνια πολλά με υγεια!!! Ολα αυτά περι συνεργείων πιο είναι καλο κτλ είναι υποκειμενικά υποκειμενικά ! Απο ότι καταλαβαίνω θες ενα εξουσιοδοτημένο συνεργείο αφού το κτμ είναι καινούργιο. Θα πρότεινα το συνεργείο στην αρχή της Βουλιαγμένης αριστερά (elio) . Θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ακριβως, εχω να παω σε συνεργειο πολλααααα χρονια, απο τοτε που εληξε η εγγυηση στο προηγουμενο καινουριο μηχανακι μου, καθως τα φτιαχνω ολα μονος μου, αλλα ας οψεται η εγγυηση. Ναι, το πρωτο σερβις δεν ειναι και κατι τραγικο αλλα οταν ξερεις κι ασχολεισαι μονος σου τοτε γινεσαι και "παραξενος" οταν πρεπει να το πας εξω και να τα σκασεις κιολας. Απ'οσο ξερω εχει γινει και μια μινι-ανακληση/TSB για την αντλια βενζινης και η παραξενια ανεβαινει...

Ναι ειναι τελειως υποκειμενικο, αλλα στην προκειμενη περιπτωση θα ηθελα καποιον που να ξερει απο 1X90 και να μη χρειαστει μια βδομαδα να κανει το σερβις ρονταρισματος. Θα με βολευε ο Οικονομου στο Αιγαλεω ή ο Περβολαρακης στο Περιστερι, καμια αποψη?
 
Τελευταία επεξεργασία:

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Να συνεχίσεις να ασχολείσαι μόνος σου , διάβασε καλά τι θέλει για το πρώτο σέρβις και πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο και μπαστακωσου εκεί , μόλις λήξει η εγγύηση θα έχεις ξανά ήσυχο το κεφάλι σου !

Το να προτείνεις μηχανικό είναι πολύ δύσκολο .

Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν , όλοι έχουν κάνει καλά πράγματα και όλοι μαλακιες !
Όλοι έχουν καλές τιμές και όλοι έχουν κάνει παγαποντιες !

Εγώ πιστεύω σε εσένα αν ασχολείσαι , όποτε καλύτερος δεν είναι κανένας από εσένα !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Να συνεχίσεις να ασχολείσαι μόνος σου , διάβασε καλά τι θέλει για το πρώτο σέρβις και πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο και μπαστακωσου εκεί , μόλις λήξει η εγγύηση θα έχεις ξανά ήσυχο το κεφάλι σου !

Το να προτείνεις μηχανικό είναι πολύ δύσκολο .

Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν , όλοι έχουν κάνει καλά πράγματα και όλοι μαλακιες !
Όλοι έχουν καλές τιμές και όλοι έχουν κάνει παγαποντιες !

Εγώ πιστεύω σε εσένα αν ασχολείσαι , όποτε καλύτερος δεν είναι κανένας από εσένα !

+10000000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Να συνεχίσεις να ασχολείσαι μόνος σου , διάβασε καλά τι θέλει για το πρώτο σέρβις και πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο και μπαστακωσου εκεί , μόλις λήξει η εγγύηση θα έχεις ξανά ήσυχο το κεφάλι σου !

Το να προτείνεις μηχανικό είναι πολύ δύσκολο .

Δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά για κανέναν , όλοι έχουν κάνει καλά πράγματα και όλοι μαλακιες !
Όλοι έχουν καλές τιμές και όλοι έχουν κάνει παγαποντιες !

Εγώ πιστεύω σε εσένα αν ασχολείσαι , όποτε καλύτερος δεν είναι κανένας από εσένα !
+1090R :ok:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα καινούργια μηχανάκια με ένα κάρο ηλεκτρονικά και άλλες τόσες ανακλησεις, χρειάζονται επισημο service!
Προσπάθησε στο συνεργειο που θα καταληξεις να "χτισεις" μια σχεση εμπιστοσυνης και αφου εισαι και γνωστής στα τεχνικά νομίζω ότι θα ειναι πιο ευκολο!
Όλοι οι επαγγελματίες κάνουμε λάθη στην δουλειά μας, το θέμα είναι να τα διορθώνουμε......εχω δει πολλούς τέτοιους και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αυτοί είναι οι καλοί επαγγελματίες!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τα καινούργια μηχανάκια με ένα κάρο ηλεκτρονικά και άλλες τόσες ανακλησεις, χρειάζονται επισημο service!
Προσπάθησε στο συνεργειο που θα καταληξεις να "χτισεις" μια σχεση εμπιστοσυνης και αφου εισαι και γνωστής στα τεχνικά νομίζω ότι θα ειναι πιο ευκολο!
Όλοι οι επαγγελματίες κάνουμε λάθη στην δουλειά μας, το θέμα είναι να τα διορθώνουμε......εχω δει πολλούς τέτοιους και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αυτοί είναι οι καλοί επαγγελματίες!
Αυτο ακριβως! Το πρωτο σερβις στην ουσια ειναι μια αλλαγη λαδιων/φιλτρων, οπτικος ελεγχος και τσεκαρισμα βιδων, με το σημαντικοτερο το τσεκαρισμα των ρουλεμαν τιμονιου και τον ελεγχο ενος μικρου ζιγκλερ πισω απο το μπροστινο γραναζι που ρεγουλαρει το λαδι στον αξονα του συμπλεκτη και τον συμπλεκτη. Απο εκει και περα πρεπει να γινει ελεγχος με το διαγνωστικο, μια εργασια που σιγουρα δεν εχω καμια επαφη ή δυνατοτητα να κανω. Αλλα ακομη πιο σημαντικο ειναι αυτη η σχεση που περιγραφεις. Κι εγω επαγγελματιας ειμαι και σε καμια περιπτωση δεν θα εβλεπα με καλο ματι οποιον ανειδικευτο πελατη με το καλημερα με αρχιζε στις παρατηρησεις πανω στην εξειδικευση μου, αλλα σιγουρα θα αντιμετωπιζα εναν γνωστη με διαφορετικο τροπο.

Περισσοτερο λοιπον αυτο με νοιαζει, να βρω καποιο εξουσιοδοτημενο με μαστορα με πνευμα που να "βοηθαει" στη δημιουργια αυτης της σχεσης... Για ολα τα υπολοιπα φτανει το σερβις μανιουαλ και μια ευγενικη προσεγγιση που ξεκιναει καπως σαν "Μαστορα, ξερεις, θα ηθελα να δουμε και το ταδε που λεει και το σκονακι απο το Ματtιχοφεν..."
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Προσωπικά θα προτιμούσα τον Οικονόμου στο Περιστέρι. Μπορεί ο Ηλίας να είναι καλός χρυσός αλλά μου την εσπαγε ότι κάθε φορά αισθανομουν λες και μου εκανε χάρη που αναλάμβανε το μηχανάκι μου.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Τα καινούργια μηχανάκια με ένα κάρο ηλεκτρονικά και άλλες τόσες ανακλησεις, χρειάζονται επισημο service!
Σωστόν !!!
Προσπάθησε στο συνεργειο που θα καταληξεις να "χτισεις" μια σχεση εμπιστοσυνης και αφου εισαι και γνωστής στα τεχνικά νομίζω ότι θα ειναι πιο ευκολο!
Εγώ πάντως αυτό το προσπαθούσα μέχρι τα 45 μου.
Με όποιον μάστορα κι αν είχα επισκευθεί.
Κι ήταν αρκετοί ,ειδικά στα περτικαλιά ,αφού συνήθιζα να τα αγοράζω καινούργια.
Είχα επενδύσει σε χρήμα ,σεβόμενος την δουλειά του όποιου μάστορα + σε σε προσωπική επαφή ,σεβόμενος τον άνθρωπο ,πίσω από τον μάστορα.
Είχα πιστέψει καποια περίοδο οτι τα'χα καταφέρει ,με τον τελευταίο ,κ του είχα εμπιστοσύνη ,αφού είχαμε φτάσει στο επίπεδο να τα πίνουμε παρέα κ να μιλάμε κ επι προσωπικών.
Μέχρι που άρχισα να τον τσεκάρω.
Εκεί άλλαξαν κ χάλασαν όλα.
Εγώ ανακάλυπτα οτι μ'"έτρωγε".
Κι αυτόν τον "έτρωγε" ,που τον ανακάλυπτα.
Στο τέλος μου το είπε στα ίσα: "Εγώ τέτοιους πελάτες(βλ.γνώστες) ,δεν τους θέλω στο μαγαζί μου."
Και να'σαι σίγουρος φίλε Κώστα ,ότι αυτό ισχύει για όλους.
Δεν μπορούν να σε κάνουν εύκολο μεροκάματο ,αν γνωρίζεις ,κ γίνονται κ πίπα ,γιατί παίρνεις χαμπάρι τις μπάφες κ τις αστοχίες τους.
Οπότε ,δεν μπορεί να υπάρξει ...συνύπαρξη ,δυστυχώς.

Μετά ήρθε η ΚΡΙΣΗ ,δεν ξαναπήρα καινούργιο ,δεν είχα ανάγκη την "ΕΓΓΥΗΣΗ" ,δεν ξαναπάτησα σε συνεργείο ,κ ζήσαν αυτοί καλά ,κι εγώ καλύτερα.

Θα χαιρόμουν πολύ ,αν κάποιος με έπειθε ,έστω κ σήμερα ,ότι κάνω λάθος.
(για τους "περτικαλιούς" μιλάω ,για τους "μονόδρομους" δεν έχω άποψη ,τα Γιαμάπα τα΄φτιανα πάντα μόνος ,κ τα Χόνδα δεν χαλάνε κ δεν χρειάζονται κ σερβις ναούμ'...):laugh:

Όλοι οι επαγγελματίες κάνουμε λάθη στην δουλειά μας, το θέμα είναι να τα διορθώνουμε......εχω δει πολλούς τέτοιους και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι αυτοί είναι οι καλοί επαγγελματίες!
Συμφωνώ.
Ολοι κάνουμε λάθη ,κ στην ζωή μας ,κ στην δουλειά μας.
Το θέμα είναι να τα παραδεχόμαστε πρώτα
και να αναλαμβάνουμε την ευθύνη κ το κόστος αποκατάστασής τους έπειτα.
Δεν έχω συναντήσει κάποιον τέτοιον μάστορα ,ακόμα.
Ούτε μου'χει πει κάποιος ,για κάποιον.
Πρέπει να μαι πολύ άτυχος τελικά...ή να αγοράζω λάθος μάρκα μηχανάκια.:p


ΥΓ: Δεν πήγα κ σε όλους βέβαια ,οπότε μακάρι κάποιος εδώ ,να ξέρει κάποιον που όντως να αξίζει ,κ να τον προτείνει ανεπιφύλακτα.
Γιατί το καλό πρέπει να λέγεται κ να αναδεικνύεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Προσωπικά θα προτιμούσα τον Οικονόμου στο Περιστέρι...
Και γω εκεί θα το πήγαινα, μπορεί το σέρβις να μη το κάνει ο ίδιος ο Νίκος, αλλά ο Βασίλης που εχει αναλάβει το συνεργείο χρόνια τώρα, είναι ικανότατος και πολύ έμπειρος μηχανικός και δεύτερον ο Νικόλας εχει καλό στοκ γνήσιων ανταλλακτικών.

Στο χώρο του εντούρο είναι ιδιαίτερα αγαπητός και αυτό δεν οφείλεται σε διαφήμιση και μαρκετίστικα κόλπα αλλά σε πράξεις. Εχει βοηθήσει σε κακοτοπιές πολλούς φίλους και εμένα.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Και γω εκεί θα το πήγαινα, μπορεί το σέρβις να μη το κάνει ο ίδιος ο Νίκος, αλλά ο Βασίλης που εχει αναλάβει το συνεργείο χρόνια τώρα, είναι ικανότατος και πολύ έμπειρος μηχανικός και δεύτερον ο Νικόλας εχει καλό στοκ γνήσιων ανταλλακτικών.

Στο χώρο του εντούρο είναι ιδιαίτερα αγαπητός και αυτό δεν οφείλεται σε διαφήμιση και μαρκετίστικα κόλπα αλλά σε πράξεις. Εχει βοηθήσει σε κακοτοπιές πολλούς φίλους και εμένα.
εχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια για τον οικονόμου από φίλους εντουράδες( ξέχασα να το αναφέρω από την αρχή) ! Και το παιδί που έχει στο σέρβις είναι πολύ ψείρας! ( Μια φορά τον είχα πάρει να πάω για σερβις το 990 πριν από ταξίδι αλλά το ήθελε δυο μέρες εκεί για να ασχοληθεί όπως πρέπει καθώς δεν έιχα ξαναπάει και δεν ήξερε το μηχανάκι μου . Αλλά δεν είχα χρόνο να το αφήσω δύο μερές και τελικά δεν πήγα) Πάντως είναι γεγονός ότι έχει καλό όνομα για τα κτμ
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Σωστόν !!!

Εγώ πάντως αυτό το προσπαθούσα μέχρι τα 45 μου.
Με όποιον μάστορα κι αν είχα επισκευθεί.
Κι ήταν αρκετοί ,ειδικά στα περτικαλιά ,αφού συνήθιζα να τα αγοράζω καινούργια.
Είχα επενδύσει σε χρήμα ,σεβόμενος την δουλειά του όποιου μάστορα + σε σε προσωπική επαφή ,σεβόμενος τον άνθρωπο ,πίσω από τον μάστορα.
Είχα πιστέψει καποια περίοδο οτι τα'χα καταφέρει ,με τον τελευταίο ,κ του είχα εμπιστοσύνη ,αφού είχαμε φτάσει στο επίπεδο να τα πίνουμε παρέα κ να μιλάμε κ επι προσωπικών.
Μέχρι που άρχισα να τον τσεκάρω.
Εκεί άλλαξαν κ χάλασαν όλα.
Εγώ ανακάλυπτα οτι μ'"έτρωγε".
Κι αυτόν τον "έτρωγε" ,που τον ανακάλυπτα.
Στο τέλος μου το είπε στα ίσα: "Εγώ τέτοιους πελάτες(βλ.γνώστες) ,δεν τους θέλω στο μαγαζί μου."
Και να'σαι σίγουρος φίλε Κώστα ,ότι αυτό ισχύει για όλους.
Δεν μπορούν να σε κάνουν εύκολο μεροκάματο ,αν γνωρίζεις ,κ γίνονται κ πίπα ,γιατί παίρνεις χαμπάρι τις μπάφες κ τις αστοχίες τους.
Οπότε ,δεν μπορεί να υπάρξει ...συνύπαρξη ,δυστυχώς.

Μετά ήρθε η ΚΡΙΣΗ ,δεν ξαναπήρα καινούργιο ,δεν είχα ανάγκη την "ΕΓΓΥΗΣΗ" ,δεν ξαναπάτησα σε συνεργείο ,κ ζήσαν αυτοί καλά ,κι εγώ καλύτερα.

Θα χαιρόμουν πολύ ,αν κάποιος με έπειθε ,έστω κ σήμερα ,ότι κάνω λάθος.
(για τους "περτικαλιούς" μιλάω ,για τους "μονόδρομους" δεν έχω άποψη ,τα Γιαμάπα τα΄φτιανα πάντα μόνος ,κ τα Χόνδα δεν χαλάνε κ δεν χρειάζονται κ σερβις ναούμ'...):laugh:


Συμφωνώ.
Ολοι κάνουμε λάθη ,κ στην ζωή μας ,κ στην δουλειά μας.
Το θέμα είναι να τα παραδεχόμαστε πρώτα
και να αναλαμβάνουμε την ευθύνη κ το κόστος αποκατάστασής τους έπειτα.
Δεν έχω συναντήσει κάποιον τέτοιον μάστορα ,ακόμα.
Ούτε μου'χει πει κάποιος ,για κάποιον.
Πρέπει να μαι πολύ άτυχος τελικά...ή να αγοράζω λάθος μάρκα μηχανάκια.:p


ΥΓ: Δεν πήγα κ σε όλους βέβαια ,οπότε μακάρι κάποιος εδώ ,να ξέρει κάποιον που όντως να αξίζει ,κ να τον προτείνει ανεπιφύλακτα.
Γιατί το καλό πρέπει να λέγεται κ να αναδεικνύεται.
βρε για ποιον λες, βρε για ποιον λες :p:D
+950 σε ολα :friendship:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Και γω εκεί θα το πήγαινα, μπορεί το σέρβις να μη το κάνει ο ίδιος ο Νίκος, αλλά ο Βασίλης που εχει αναλάβει το συνεργείο χρόνια τώρα, είναι ικανότατος και πολύ έμπειρος μηχανικός και δεύτερον ο Νικόλας εχει καλό στοκ γνήσιων ανταλλακτικών.

Στο χώρο του εντούρο είναι ιδιαίτερα αγαπητός και αυτό δεν οφείλεται σε διαφήμιση και μαρκετίστικα κόλπα αλλά σε πράξεις. Εχει βοηθήσει σε κακοτοπιές πολλούς φίλους και εμένα.
εχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια για τον οικονόμου από φίλους εντουράδες( ξέχασα να το αναφέρω από την αρχή) ! Και το παιδί που έχει στο σέρβις είναι πολύ ψείρας! ( Μια φορά τον είχα πάρει να πάω για σερβις το 990 πριν από ταξίδι αλλά το ήθελε δυο μέρες εκεί για να ασχοληθεί όπως πρέπει καθώς δεν έιχα ξαναπάει και δεν ήξερε το μηχανάκι μου . Αλλά δεν είχα χρόνο να το αφήσω δύο μερές και τελικά δεν πήγα) Πάντως είναι γεγονός ότι έχει καλό όνομα για τα κτμ
Εγώ ΚΤΜ δεν είχα ποτέ και δεν τους ξέρω.
Πάντως όταν χρειάστηκαν ανταλλακτικά κάποια ΚΤΜ στα Καλάβρυτα (στο Greek Odyssey) εκεί με έστειλαν να τα πάρω ;)
Επειδή μ έστειλε ΚΤΜας επαγγελματίας εντουράς, ε κάτι λέει αυτό ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Εγώ ΚΤΜ δεν είχα ποτέ και δεν τους ξέρω.
Πάντως όταν χρειάστηκαν ανταλλακτικά κάποια ΚΤΜ στα Καλάβρυτα (στο Greek Odyssey) εκεί με έστειλαν να τα πάρω ;)
Επειδή μ έστειλε ΚΤΜας επαγγελματίας εντουράς, ε κάτι λέει αυτό ;)
φίλε εγώ είπα ότι έχω ακούσει καλά λόγια από την ''πιάτσα'' γενικότερα για αυτά τα δύο συνεργεία ( δεν έχω επισκεφτεί κανένα όμως)

ΥΓ : Και όπως έχω ξαναπεί η λύση για τα κτμ πλεόν είναι μία Πετσακιας Garage :p
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
το σερβις του οικονομου το εχει αναλαβει ο χρηστος ο κοτσιδας.. για μεγαλο σερβις θελει το μηχανακι 2 μερες εκει και δεν σε αφηνει να κατσεις να βλεπεις.. και γενικα οταν πας στο μαγαζι δεν μαστορευει.. σταματαει..
καλος απλα δεν σ αφηνει να εισαι παρον οποτε για μενα δυστυχως οχι...
ο ελιο οπως ειπε και ο παντελης νομιζεις οτι σου κανει και χαρη..
για τα καινουρια 1Χ90 εχω ακουσει καλα λογια για τον καριμαλη αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη..
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Αυτο ακριβως! Το πρωτο σερβις στην ουσια ειναι μια αλλαγη λαδιων/φιλτρων, οπτικος ελεγχος και τσεκαρισμα βιδων, με το σημαντικοτερο το τσεκαρισμα των ρουλεμαν τιμονιου και τον ελεγχο ενος μικρου ζιγκλερ πισω απο το μπροστινο γραναζι που ρεγουλαρει το λαδι στον αξονα του συμπλεκτη και τον συμπλεκτη. Απο εκει και περα πρεπει να γινει ελεγχος με το διαγνωστικο, μια εργασια που σιγουρα δεν εχω καμια επαφη ή δυνατοτητα να κανω. Αλλα ακομη πιο σημαντικο ειναι αυτη η σχεση που περιγραφεις. Κι εγω επαγγελματιας ειμαι και σε καμια περιπτωση δεν θα εβλεπα με καλο ματι οποιον ανειδικευτο πελατη με το καλημερα με αρχιζε στις παρατηρησεις πανω στην εξειδικευση μου, αλλα σιγουρα θα αντιμετωπιζα εναν γνωστη με διαφορετικο τροπο.

Περισσοτερο λοιπον αυτο με νοιαζει, να βρω καποιο εξουσιοδοτημενο με μαστορα με πνευμα που να "βοηθαει" στη δημιουργια αυτης της σχεσης... Για ολα τα υπολοιπα φτανει το σερβις μανιουαλ και μια ευγενικη προσεγγιση που ξεκιναει καπως σαν "Μαστορα, ξερεις, θα ηθελα να δουμε και το ταδε που λεει και το σκονακι απο το Ματtιχοφεν..."


1) Ουσιαστικα χρειαζεσε μονο να μπριζωθει στο διαγνωστικο και να γινουν καποια τσεκ.
2) Εκει θα επαναρυθμιστει και το λαμπακι του κοφτη (μπορεις να το ρυθμισεις και χωρις το διαγνωστικο)

3) Λαδια και φιλτρο λαδιου (4 λ λαδι + φιλτρο λαδιου με το oring) περιπου 84 ευρω κοστος αντ/κων.

-Βαλβιδες δεν θελει (ουτε καν στις 20,0000)
-Το ζιγκλερ του λαδιου ειναι πολυ νωρις για να ελεγχθει.
-Συσφιξη λαιμου ναι (προσοχη να γινει σωστα)


Εγω λεω να πας σε οποιον ειναι κοντα σε σενα.
 

mariosktm

Μέλος
Όνομα
μαριος
Μοτό
Ktm adventure
Καλησπερα και καλη χρονια και απο μενα!!εδω και χρονια εγω κανω σερβις στα κτμ μου στον οικονομου οπου ο χρηστος εκει με εχει εξηπηρετησει πολλες φορες και τηλεφωνικα ακομα μου εχει στειλει πραγματα λουτρακι που του εχω ζητησει!σε αντιθεση με αυτα που λεει ο φιλος απο πανω τα οποια σεβομαι βεβαια εγω οταν παω το 1190 για σερβις πρακτικα το κανουμε μαζι κουβεντιαζοντας κιολας χωρις να μου εχει πει κουβεντα ποτε και ας τον πρηζω!να τονισω βεβαια οτι δεν εχω παει και αλλου για να ξερω να συγκρινω απλα νιωθω σιγουρος εκει!
 
Top Bottom