Σερβις ΚΤΜ Αθηνα - Προτασεις?

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
1) Ουσιαστικα χρειαζεσε μονο να μπριζωθει στο διαγνωστικο και να γινουν καποια τσεκ.
2) Εκει θα επαναρυθμιστει και το λαμπακι του κοφτη (μπορεις να το ρυθμισεις και χωρις το διαγνωστικο)

3) Λαδια και φιλτρο λαδιου (4 λ λαδι + φιλτρο λαδιου με το oring) περιπου 84 ευρω κοστος αντ/κων.

-Βαλβιδες δεν θελει (ουτε καν στις 20,0000)
-Το ζιγκλερ του λαδιου ειναι πολυ νωρις για να ελεγχθει.
-Συσφιξη λαιμου ναι (προσοχη να γινει σωστα)


Εγω λεω να πας σε οποιον ειναι κοντα σε σενα.
Nα βλεπεις? Με 84 ευρω σε motorex και μια-δυο ωριτσες θα ειχα καθαρισει! Αν δεν ειμασταν μπανανια και μπορουσαμε να κανουμε τα σερβις μονοι μας χωρις να ακυρωνεται η εγγυηση... Παντως για το ζιγκλερακι το αναφερει το μανιουαλ για ελεγχο ακομη και στα 1000χλμ.
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Nα βλεπεις? Με 84 ευρω σε motorex και μια-δυο ωριτσες θα ειχα καθαρισει! Αν δεν ειμασταν μπανανια και μπορουσαμε να κανουμε τα σερβις μονοι μας χωρις να ακυρωνεται η εγγυηση... Παντως για το ζιγκλερακι το αναφερει το μανιουαλ για ελεγχο ακομη και στα 1000χλμ.

Σε 20 λεπτα αλλαζεις λαδια φιλτρο...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σε 20 λεπτα αλλαζεις λαδια φιλτρο...
Θενξ για το βιντεακι, εχω το πληρες σερβις μανιουαλ. Με ποδια αλουμινιου θες λιγο παραπανω χρονο για να την αφαιρεσεις και κυριως να την επανατοποθετησεις, + οτι χρονο θες για τα υπολοιπα (φιλτρο αερα, τσεκαρισμα σφιξιματων, ρουλεμαν τιμονιου κτλ) + καμια μπιριτσα, ε , το φτανεις το 2ωρο.
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Θενξ για το βιντεακι, εχω το πληρες σερβις μανιουαλ. Με ποδια αλουμινιου θες λιγο παραπανω χρονο για να την αφαιρεσεις και κυριως να την επανατοποθετησεις, + οτι χρονο θες για τα υπολοιπα (φιλτρο αερα, τσεκαρισμα σφιξιματων, ρουλεμαν τιμονιου κτλ) + καμια μπιριτσα, ε , το φτανεις το 2ωρο.
Όχι ιδιαίτερα, θα λύσεις τις 2 μπροστινές βίδες που πιάνουν στο κάρτερ κάγκελα+ποδιά (το κέρατο θα μείνει πάνω στην ποδιά), στη δεξιά πλευρά πίσω θα λύσεις τη βίδα που πιάνει τη βάση της ποδιάς στο μηχανάκι, και από την αριστερή πλευρά θα λύσεις τις 3 από κάτω που πιάνει η ποδιά (η βάση θα μείνει πάνω στο μηχανάκι).
Θα βγεί συρταρωτά.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
καλη χρονια!Πριν λιγους μηνες φευγοντας απο κεφαλονια(εκει μενω μονιμα)για να κατεβω αθηνα εξω απο την πατρα ακουσα το μηχανακι να κανει σαν τρακτερ,σταματησα στην ακρη κ διαπιστωσα οτι στην ενωση του λαιμου της εξατμισης του μπροστινου κυλινδρου που εχει ενα γραφιτοζοαν δεν ειχε μεινει τιποτα κ απο εκει ηταν ολο το θεμα.φτανοντας αθηνα χαλαρα το πολυ μεχρι 120 χλμ αφησα το μηχανακι στο γκαραζ.το επομενο πρωι αναζητησα συνεργειο.σαν 1η επιλογη πηγα στον οικονομου(κοτσιδας),περιμενα μεχρι που εφτασε το παλικαρι κ μου λεει αστο κ ελα να το παρεις δευτερα,του λεω δεν γινετε. θες να σε βοηθησω γιατι φευγω παλι σημερα για κεφαλονια?Μου λεει δεν γινονται αυτα τα πραγματα κ αν θες αστο.ευχαριστω πολυ γεια σας!2η επιλογη πηγα στο 500.περιμενα 30 λεπτα ειχε παλι 9κ30 το πρωι κ δεν ειχε ανοιξει ακομα.Περιμενωντας απεξω περνω τηλεφωνο τον χελιωτη,του λεω αυτο κ αυτο εχω παθει.Μου λεει φερτο απο εδω αλλα θα μου το αφησεις κανα 3ωρο.το παω κ μετα απο 3 ωρες παω κ το περνω.οι βιδες απο το προστατευτικο του λαιμου φαλτσαρισμενο το κεφαλι τους κ κατι ψιλογρατσουνιες στον σκελετο.ποσο κανει μαστορα?60 ευρω.ευχαριστω πολυ γεια σας.Την δουλεια μου την εκανα αλλα δεν μπορω να πω οτι εμεινα κ ευχαριστημενος!Οσο ειχε εγγυηση πηγαινε σε εξουσιοδοτημενο μετα την εγγυηση το φτιαχνω μονος μου!
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Το γνωστό Racing Center 500 στη Λ.Βουλιαγμένης μετακόμισε στην έδρα του στην οδό Πλαταιών 4-6, κοντά στο Μετρό του Κεραμεικού. Πρόκειται για το γνωστό κεντρικό κτίριο της KTM SEE στο κέντρο της Αθήνας.
Πηγή
 

antonis_dov

Μέλος
Περιοχή
Δάφνη
Όνομα
Αντωνης
Μοτό
Yamaha Tenere 700 2021
Μεγαλη πληγη οι μηχανικοι, το δικο μου το ΚΤΜ το εχω παει σε ολα τα εξουσιοδοτημενα σχεδον τελικα κατεληξα σε μη εξουσιοδοτημενο. Η καλυτερη λυση για μενα ειναι βεβαια μετα την ληξη της εγγυησης μονος σου αν μπορεις..
 
Top Bottom